Blinkend schoon vöör 50 eurocent 4l Agenda Op de pot vrijdag 20 juli 2012 VRIJDAG 20 JULI AAGTEKERKE Sjezenrijden. Een sjees is een tweewielige, vaak antie ke wagen, die achter een paard is gespannen. In de sjees zitten man en vrouw in Zeeuwse klederdracht. Het paard moet draven door het parcours en de vrouw moet gedurende deze vlotte rit drie tot vier rin gen steken. Van 17.00- 21.00 uur. BRUINISSE 1 Visserij dagen (tot en met zaterdag). Vanaf 10.30 uur braderie, kermis. Van af 11.00 uur Dixielandband/ loopor kest 'A La Carte'. Vanaf 11.00 uur mountainbike demonstratie en cli nics. Vanaf 11.00 uur Henry 'Suitcase' Houdini, lopen over het water in een van de waterballen, kratstape- len, klimwand, Nigel and his Mum. Vanaf 12.00 uur Shantykoren-festival met afwisselend optredens 'De Biesbosch' en 'Barend Fox'. Vanaf 13.00 uur Anita en Ed. Vanaf 17.00 uur The Amazing Stroopwafels, duo Dellenoy Brothers. Vanaf 19.00 uur DJ Jazz-Mzorgt en feestzanger Gerald van de AprèsSkihut Rotterdam. Vanaf 20.00 uur Entertai ner Ronhoudt. 20.00 uur V orig jaar geannuleerd we gens het extreem slechte weer, nu in de herkansing: vliegshow van de Koninklijke Luchtmacht Historische Vlucht. 21.00 uur De Achterhoekse formatie Crystal Dream. 2CADZAND-BAD Workshop fotografie natuur. Ge schikt voor alle fotografie liefheb bers, gevorderd en beginners, met al le soorten camera's. Ontdek met pro fessioneel fotograaf Louis Drent het bijzondere natuur gebied Het Zwin en ervaar prachtige vergezichten, schilderachtige composities en onverwachte clo se-ups. Elke vrijdag tot 12 oktober 2012. Dagindeling: 10.30 - 12.00 uur praktijkgerichte theorie. Onderwer pen als 'anders leren kijken, compositie, gebruik van het daglicht en flitser, en tips en trucs voor betere fo tografie'. Ook macrofotografie wordt behandeld. 12.00-17.00 uur wandeling door natuurgebied Het Zwin. Tijdens deze middag kunt u alle nieuwe kennis in praktijk brengen onder begeleiding van Louis. Maximaal 10 cursisten dus persoonlijke aandacht is gegarandeerd. Overige info: inclusief koffie/thee/fris en documenta tiemap. Wel graag zelf een lunchpakketje verzorgen. Ontmoetingsplaats: tearoom Columbia, Boulevard de Wielingen, Cadzand-Bad. Kijk voor meer vrijblijvende info of aanmelding op www.fotolouisdrent.nl of bel 06-22380446. Louis Drent publiceerde in o.a. Vrienden van de Oli fant, Africa Geographic, Travel Africa COLIJNSPLAAT Exclusieve rondleiding op proefbe drijf Zeeuwse Tong Benieuwd naar de bijzondere wereld van aquacultuur? Wilt u met eigen ogen zien welke 'ge heimzinnige' zaken zich naast de Zee- landbrug afspelen? En is het echt mogelijk om 'vis op land' te kweken? Zeeuwse Tong is de benaming van een grootschalige proef om binnendijks vis te kweken in een gesloten kringloop. Daarnaast worden er proe ven en onderzoeken gedaan naar de teelt van algen, zilte groenten en schelpdieren. De rondleiding start op het Proefbedrijf in Colijnsplaat, Oostzeedijk 11 (naast de Zeelandbrug). Kaarten zijn verkrijgbaar bij al le Zeeuwse VW's (inclusief VW Ouddorp aan Zee) of online via het tabblad 'E-tickets'. Oostzeedijk 11 (ge vestigd naast de Zeelandbrug), van 14.00 - 15.30 uur. DOMBURG Beach Yoga Domburg. Yoga Domburg organiseert voor het derde seizoen Hatha Yoga voor toeristen en locals op het strand in Domburg. Dinsdag t/m zater dag bij droog weer van 9.30 - 10.30 uur op het strand bij paviljoen 'De Watertoren', derde Oost, Domburg. De lessen zijn in het Nederlands, Duits en Engels. Meld je vooraf aan op telefoonnummer 06-50911013. Gratis parkeren op parkeerterrein Irma aan de Domburgseweg, dan nog 10 minuten lopen door het Burg. v. Teylingenpark naar de duinen. GENT (B) De Gentse Feesten, het bekende tiendaags cultureel volksfeest. In het historische centrum van de stad Gent, in het hart van Vlaanderen. De Gentse Feesten is vooral een gratis muziekfestival. Sommige festivals en theatervoorstellingen zijn betalend. Voor meer in formatie: www.gentsefeesten.be GOES Speelland Zeeland. De Zeelandhallen Goes zijn omge toverd tot het grootste indoor speelparadijs van Zee land. Springkussens, glijhellingen, typische Hollandse spellen, boerengolf, stormbaan, pannaveld, speedme- ter en verkeersplein. 12.00-20.00 uur. Avondconcerten Grote Kerk Goes. Philip Crozier uit Montreal, Canada. Entree 8 euro p.p., 5 euro donateurs, kinderen t/m 12 jaar gratis. 20.00 uur HENGSTDIJK Vleeskaarting in Horecacentrum de Vogel. Aanvang 20.00 uur, kosten 4,00 euro p.p. Inschrijven vanaf 19.30 uur. KAMPERLAND Onbeperkt Kip Live Muziek op het boerderijterras De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Beachyoga. foto Mare Neelemans Toiletten aan de Herengracht in Terneuzen. Openbare toiletten hebben een slecht imago. Hoe staat het er in Zeeland voor? De Zomer-redactie gaat op onderzoek uit Vandaag: de openbare toiletten in Terneuzen. Aantal toiletten: Het toiletge bouwtje telt in totaal vier toilet ten. Een gehandicaptentoilet, een damestoilet en twee heren toiletten, waarvan een urinoir. Hygiëne: Het is schoon. Blin kend schoon zelfs, de tegels van zowel de muren als de vloer glimmen je tegemoet bij het ope nen van de deuren. Bij het da mestoilet en het gehandicapten toilet staan speciale afgesloten prullenbakken voor maandver band. Een pluspunt. In elk toilet zijn overigens ook normale prul lenbakken te vinden. Het kan niet op, want ook wc-borstels vonden we overal terug. Wc-papier: Elk toilet is voor zien van wc-papier. Heel goed. Zeep: Ook dit is bij alle toiletten te vinden. Net als wasbakken overigens om de handen te kun nen wassen. Geur: Het ruikt overal ontzet tend fris, zelfs in het herentoilet. Wanneer je het licht aandoet, treedt er gelijk een ventilatiesys teem in werking. Erg fijn. Gehandicapten: Het gehandi captentoilet is een extra grote ruimte met een beugel aan de deur en twee armsteunen voor extra houvast. Het toilet is iets verhoogd. Bij de wasbak is reke ning gehouden met invaliden. De kraan is langer en kan daar door makkelijk open. Extra's: In het gehandicaptentoi let is een ruimte om baby's te verschonen. Verder zijn er twee rollators die gratis geleend kun nen worden en er hangt overal extra papier om de handen af te drogen. Algemeen oordeel: Superscho- ne toiletten, maar dat mag ook wel voor 50 eurocent. Eindoordeel: 8,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24