21 Voor grote pubers en kleine dreumesen 'Ik kan niet aarden zonder water' Zomergasten vrijdag 20 juli 2012 Terra Maris vertelt over de jarenlange relatie die Zeeland met het water heeft. Op interactieve wijze weet het museum in Oostkapelle zowel grote pubers als kleine dreumesen te boeien. Ook volwassenen hebben het hier goed naar hun zin. Een dagje uit dat geschikt is voor de hele familie. door Correlli van Huiten Zodra de donkere en treedeur van Terra Ma- ris in Oostkapelle openzwaait, komen de geluiden van meeu wen en brekende golven je tege moet. In de bijna duisternis doemt een groot aquarium op. Kabel jauw, rode poon en kleine haaien zwemmen vrolijk rond in de bak. „In dit aquarium zwemmen dezelf de vissen en dieren als in de Noordzee. We hebben geen exoti sche vissen, maar gewone natuur lijke vissen die ook in het Zeeuwse zoute water leven", legt medewer ker Theo Jansen uit, terwijl hij naar de vissen wijst. Naast de glazen wand bevindt zich een deur die leidt naar een kleinere ruimte achter het aqua rium. Daar worden de vissen ge voerd. Aan de voorkant ziet het bassin er misschien niet groot uit, maar bovenop een krukje, turend Kabeljauw, rode poon en kleine haaien zwemmen vrolijk rond in het aquarium. foto's Ruben Oreel 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' De familie Rottiné bij de Schotsman. PASPOORT Naam: Joakim (34), Christa (30), Nienke (3) en Hannah (10 maan den) Rottiné. Uit: Veenendaal. Gespot: bij de Schotsman. door Karen Hagen De achterklep van de au to staat open. Joakim is druk in de weer met zijn surfplank en -zeil terwijl zijn twee dochtertjes nog aan het slapen zijn in de auto. „Nien ke gaat vandaag voor het eerst kijken hoe 'papa' surft. Dat heeft ze nog nooit gezien", zegt Chris ta. Het gezin is voor de vierde keer in Zeeland op vakantie en staat deze keer op een gezellige familiecamping in Koudekerke. Christa: „We hebben van mijn schoonouders hun caravan ge leend." De camping bevalt ze pri ma. „Er zijn leuke speeltuintjes en Nienke kan er knutselen." Ondertussen worden Nienke en haar zusje wakker als hun vader net zijn surfpak aan heeft en naar het water loopt. Christa haalt ze uit de auto. Als Joakim op zijn surfplank stapt en hard wegsurft, kijkt Nienke hem met grote ogen na. „Papa", wijst ze naar het water. „Normaal gaan we niet mee om te kijken, maar nu is het weer wel goed en kun nen we hier langs de waterkant rondlopen", zegt Christa. Joakim vindt Zeeland het mooi ste gebied om vakantie te vieren. „Voor wind en water zit je hier goed. Ik kan niet aarden als er geen water om mij heen is." Hij surft niet elke dag en ze doen veel andere leuke dingen. Chris ta: „Mijn zus woont in Middel burg, daar zijn we al langs ge weest." Ook willen ze nog een keer met het stoomtreintje tus sen Goes en Hoedekenskerke. Voor de rest blijven ze lekker re laxen op de camping. „Als we het maar leuk hebben met el kaar, daar gaat het om."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22