economie 113 Wegener houdt koers aan bij vertrek topman Vier de zomer in TURKIJE! KRAS, NL Fiat Bondsdag aan reddingsplan voor Spanje ASML neemt 'precisiegebouw' in bedrijf BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15cpra vrijdag 20 juli 2012 APELDOORN - Wegener ziet in het vertrek van Mecom-topman Tom Toumazis geen aanleiding om van strategie te veranderen. De uitge ver van onder meer de PZC blijft stevig inzetten op digitale ontwik keling. Over de dagbladenmarkt zegt Wegener-baas Truls Velgaard: „Na tuurlijk zal Wegener deelnemen aan mogelijke toekomstige discus sies over potentiële consolidatie en versterking van de Nederlandse dagbladenmarkt. Ook zullen we doorgaan op de weg van het zoe ken naar samenwerkingsverban den, zoals deze reeds bestaan op distributiegebied en in de nationa le advertentieverkoop." Toumazis vertrekt in september bij de Britse uitgever Mecom, de ei genaar van de Nederlandse kran- tenbedrijven Media Groep Lim burg en Wegener. Toumazis is nog geen jaar in dienst van Mecom, maar is er niet in geslaagd het con cern snel winstgevender te maken. De afgelopen maanden moest Me com al twee keer een winstwaar schuwing geven in verband met de ingezakte advertentiemarkt. Het aandeel Mecom kelderde op de Britse beurs. De mededeling dat Toumazis opstapt en dat onder delen worden verkocht, leidde gis termiddag meteen tot een koersstij ging- Om uit de verliezen te komen wil Mecom de strategie wijzigen: er wordt nadrukkelijk gedacht aan de verkoop van bepaalde onderdelen, om kritische aandeelhouders tevre den te stellen. Bovendien slankt de top sterk af. Zo zal Toumazis na zijn vertrek als groeps-CEO niet in die titel worden opgevolgd. Er komt meer verantwoordelijkheid te liggen bij het management in Nederland, Denemarken en Polen, de landen waar Mecom kranten uitgeeft. Stephen Davidson ver vangt Toumazis voorlopig in de lei ding van Mecom. Dit voorjaar pre senteerde Mecom een 'Digital first'-strategie, met de bedoeling in de toekomst geld te verdienen met online-uitgeefactiviteiten. Zo wor den regionale kranten in Neder land de komende tijd online ach ter een betaalmuur geplaatst. Vol gens een persbericht ligt Mecom op koers om zijn bezuinigingsdoe len voor dit jaar te halen. Bij Wegener wil Mecom dit jaar bij voorbeeld 300 banen schrappen. VELDHOVEN - Chipmachinefabrikant ASML heeft gisteren een nieuw gebouw (een 'cleanroom') in gebruik genomen, waar de afwijkingen niet gro ter zijn dan 0,3 millimeter. Omdat de machines op het niveau van een nanometer (een miljoen ste van een millimeter) werken, kan zelfs het kleinste vuiltje of trillinkje het proces verstoren. De vloer verschilt niet meer dan 1 millimeter in hoogte. foto Kees Martens BERLIJN - De Bondsdag heeft giste ren ingestemd met het reddings plan voor de Spaanse banken. De centrumrechtse coalitie van bondskanselier Angela Merkel stemde voor, evenals de meeste af gevaardigden van de sociaaldemo cratische en groene oppositie. Door het plan kunnen Spaanse banken tot 100 miljard euro Euro pese steun krijgen. Een woordvoer der van de Europese Commissie waarschuwt dat dat bedrag alleen kan worden gebruikt voor steun aan zwakke banken. In media gonsde het van berichten dat Span je het geld ook voor andere doel einden zou kunnen gebruiken. zondag 22 juli kortingen! profiteer t/m van extra Geschikt voor jong en oud! Uitstekende prijs-kwal'rteïtverhouding! Zie www.kras.nl/77563 Hotel Kustur Holiday Village* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 26/7 t/m 23/10 in een bosrijke omgeving, door een weg gescheiden van het strand •de bungalows liggen verspreid in de prachtige groene tuin ww.kras.nl/77772 Hotel Pine House**** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 27/7 t/m 25/10 gezellig hotel op 200 m van het strand met vele faciliteiten en een goede ser vice, met voor mets beoordeeld met een 8,6! w.kras.nl/77743 Zie www.kras.nl/72079 Zie www.kras.nl/77534 Hotel Delphin Imperial***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 9/8 t/m 25/10 super-de-luxe resort van de bekende Delphin-keten, geopend in 2012 meest luxueuze hotel in de hotelwijk van Lara en van hoge kwaliteit! w.kras.nl/77843 Hotel Delphin Deluxe* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 8/8 t/m 25/10 •stijlvol en luxe hotel van de Delphin- keten, direct aan het strand met zeer hoge beoordelingen vele faciliteiten voor jong en oud Hotel Club Suncity* 81/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 29/7 t/m 24/10 leuk opgezet vakantiecomplex met een privé-strand gratis shuttleservice naar de beroemde 'Blue Lagoon' Hotel Vera Stone Palace 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 5/8 t/m 31/10 al jaren populair bij Nederlanders van wege de aangename vakantiesfeer en de vele faciliteiten uitgebreide animatie en activiteiten waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. <g>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13