effeweg.nl binnenland 17 'Het is verschrikkelijk, griezelig' effeweg.nl 0529 - 46 96 67 1 B ÊL Waaire vaker toneel van aanslagen Aanslag op gemeentehuis Waaire donderdag 19 juli 2012 supervoordelige busreizen 18 juli, ca. 03.00 uur: Twee auto's rammen hoofdingang en nooduitgang van gemeentehuis van Waaire, waarna in het pand brand uitbreekt, infographic anp WAALRE - Het is niet de eerste keer dat er een aanslag wordt gepleegd op het gemeentehuis van Waaire. In september 1994 woedde er ook brand. Anders dan nu werd toen alleen het modernere gedeelte ge troffen en bleef het monumentale stuk gespaard. Ook in '94 was sprake van brand stichting, nadat eerst een ruit was ingegooid. Het vuur brak uit rond middernacht. Vijf getuigen zagen hoe een Volkswagen Golf met ge doofde lichten hard wegreed. Er werd voor zo'n anderhalf miljoen gulden schade aangericht. Enkele maanden later was het opnieuw raak, toen vlak voor de kerstdagen de woning van de toenmalige bur gemeester Berger aan de Ansbaldu- slaan werd beschoten. Berger was op dat moment op vakantie. Met vermoedelijk een jachtgeweer werd twee keer gericht geschoten op zijn werkkamer. Wie daarvoor verantwoordelijk was, is ook nooit duidelijk geworden. Meer recent is de gewelddadige actie van de be stuurder van een bestelbusje, enke le jaren geleden. Hij reed met zijn auto de glazen entree van het ge meentehuis aan diggelen. Ton Roe rig, directeur van de Wethouders vereniging, is geschokt door het toenemende geweld: „Ik heb de in druk dat burgers meer dan ooit ge weld tegen politici gebruiken of hen bedreigen." WAALRE - Het personeel van de gemeente Waaire werd gister ochtend ingelicht over de vuurzee die de werkplek van 130 ambtena ren in de as legde. Gemeentesecre taris Grada van der Knaap vertelde de aangeslagen medewerkers ook dat de woning van burgemeester De Wijkerslooth wordt bewaakt. Een verontruste medewerker vroeg of er ook bewaking voor de gemeenteraadsleden moest wor den ingesteld, maar daar is volgens Van der Knaap vooralsnog geen aanleiding voor. Ook vertelde ze dat diverse bedrijven werkruimte hebben aangeboden aan de ge meente. De schrik zat er gisterochtend goed in bij de gemeentewerkers. Bij een enkeling stonden de tra nen in de ogen. „Ik hoorde het op de radio toen ik vanochtend wak ker werd. Ik schrok ontzettend. In eerste instantie kon ik het niet ge loven, dacht dat ze het over iets an ders hadden", zegt Liesbeth Claes. Haar collega Hedy van der Wal was zich nog nergens van bewust toen ze aankwam bij het gemeen tehuis. „Ik had nog helemaal niets gehoord. Rond het gemeentehuis bleek alles te zijn afgezet; ik dacht eerst aan een heel ernstig ongeluk. Ik ben vervolgens omgereden en toen kreeg ik het pas in de gaten. Het is verschrikkelijk gewoon, grie zelig ook." Angst heeft ook een be woonster van de Dirck van Hornel- aan, de straat waar ook de burge meester woont. Van haar mag de bewaking van het huis wel uitge breid worden. De omgeving van het zwaar beschadigde gemeente huis in Waaire werd gisteren over spoeld door ramptoeristen. De uit baatster van het Stationskoffiehuis schuin tegenover het raadhuis had het lang niet meer zo druk gehad. De terrassen buiten zaten vol. Ie dereen sprak schande van de ge beurtenissen. De verdenking valt in de gesprek ken vaak op het naburige woonwa genkamp aan de Broekweg, ver scholen achter een bedrijventer rein aan de rand van het dorp. Wie verwacht daar klassieke woon wagens aan te treffen, komt bedro gen uit. De chalets die er staan ste ken de woningen van de miljo nairs in het rijke dorp naar de kroon. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf, per persoon en inclusief brandstoftoeslag. Exclusief €18,- reserveringskosten per boeking Ramptoeristen kijken via openingen in de schermen naar het verwoeste gemeentehuis, foto Marcel van Hoorn/ANP y.o<v Gemeentehuis HOOGTEPUNTEN Bezoek Kufstein Krimmler watervallen Swarovski Kristalwelten Bezoek Innsbruck Merentocht Bezoek Kitzbühel en Alpenspektakel Dagtocht Grossglockner Brixlegg en Rattenberg 5 Kuuroord Zeil am See INCLUSIEF 10 hotelovernachtingen 10 x ontbijt en diner 7x lunch Diverse dranken in het hotel in Kirchberg tot 22.00 uur Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Vermeld bij de boeking boekcode 8529 en maak kans op een stedentrip beleven Olympische Spelen 2012 4 daagse busreis - Vertrek op 3 augustus en 10 augustus HOOGTEPUNTEN Bijwonen internationale sportmanifestatie met Marathon vrouwen Marathon mannen Bezoek aan dé bezienswaardigheden van Londen INCLUSIEF 3 hotelovernachtingen 3x Engels ontbijtbuffet Overtocht Calais - Dover v.v. Brandstoftoeslag - Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Genieten bij de Rijn en Moezel 5 daagse busreis - Vertrek op 27 aug, 24 sept, 22 okt, 19 nov HOOGTEPUNTEN Bezoek Henri-Chapelle Bezoek Monschau Stadstreintje 'Rhein Express' Het schitterende Moezeldal Bezoek Cochem Rots Loreley Bezoek Koblenz INCLUSIEF 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet en diner Gebruik van sauna, solarium en fitnessruimte Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Tirol en Kirchberg 11 daagse busreis - Vertrek op 14, 28 sept, 19 okt, 9 nov

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7