'Hekken Ossenisse moeten van dijk' Zwingodin leest uit eigen werk Dorpsraad wil actie tegen overlast ZEEUWS-VLAANDEREN Politie hoort bekenden Ten Napel DONDERDAG 19 juli 2012 17 Het is weerfieste in Gent 18 en 19 Conclusie dorpsraad Ossenisse na uitspraak Raad van State door Eugène Verstraeten OSSENISSE - De hekken op de dijk bij Ossenisse moeten zo snel moge lijk weg. Er is geen juridische grond meer om de toegang tot de dijk voor recreanten te verbieden. Die conclusie trekt de dorpsraad Ossenisse, nu de Raad van State geen inhoudelijk oordeel velt over de bezwaren van de dorpsraad en Vogelbescherming Nederland over de toegankelijkheid van de dijk. door René Hoonhorst RETRANCHEMENT - De Zwingodin heeft haar stek op het plankier bij paviljoen De Zeemeeuw gevon den. Haar schepper, Marie Louise Osté, zorgt ervoor dat de koningin van het vrije woord alles wat ze ziet, hoort en meemaakt blijft me- dedelen via haar site. Osté ontpopt zich deze zomer ook als kinderboekenschrijver. Volgen de week verschijnt Zeeuwse jon gens. Het boek gaat over vijf kinde ren, drie jongens en twee meiden, die het Zwin als speeldomein ge bruiken. Ze zwemmen, zeilen, ki- ten, surfen en komen bij elkaar in hun verborgen duinhut. Als één van de jongens wordt ontvoerd, krijgen de kinderen te maken met 'het geheim van de zwarte doos', de ondertitel van het boek. Naast die doos speelt een game over de Zwingodin een rol in de oplossing van de raadsels rondom de crimi nele praktijken in het Zwin. De schrijfster las woensdag voor fa milie, vrienden, bekenden én de Zwingodin een stukje voor uit het boek. Ze deed dat eerst in de direc te nabijheid van de Zwingodin, die overigens druk met haar i- Phone in de weer bleef Omdat de wind haar voordracht onverstaan baar maakte, verkaste Osté even la ter naar het paviljoen. www.zwingodin.nl De natuurvergunning die Gedepu teerde Staten in augustus 2010 heb ben verleend voor de winterafslui- ting van de Noordnol en de kop van de Zuidnol is namelijk verval len. De vervallen vergunning wij zigde een eerdere tijdelijke natuur vergunning van maart 2009 in het kader van de dijkverzwaring. Daar in was voorgeschreven dat de Noordnol en de kop van de Zuid nol moesten worden afgesloten. Na de werkzaamheden bleek de af sluiting van het dijkvak definitief, maar toen was het voor de dorps raad al te laat om nog in beroep te gaan. Naar aanleiding van de com motie die ontstond, werd een com promis bereikt over een winterslui- ting. Dat ging de dorpsraad nog steeds te ver, maar Vogelbescher ming juist niet ver genoeg en dus troffen alle betrokkenen elkaar in mei voor de Raad van State. Die zegt nu dat met het aflopen van de vergunning ook de voorschrif ten voor de wintersluiting zijn ver vallen. Dat betekent dat moet wor den uitgegaan van de situatie zoals die was voor de dijkverzwaring. „Toen waren de dijk, de pieren en het strandje gewoon toegankelijk", zegt Jos de Schepper van de dorps raad. „Dus alle hekken die er nu nog staan, moeten weg." Advocaat van de dorpsraad Bart-Jan Walra ven stuurt nog deze week een brief naar het waterschap Schelde- stromen met het verzoek om de hekken op de dijk te verwijderen. Als instanties toch maatregelen willen nemen om de toegang tot de dijk te blokkeren, zal daarvoor opnieuw een besluit genomen moeten worden. Het argument was destijds dat de recreatiedruk door de uitbreiding van Resort Westerschelde zou toenemen, waardoor broedende vogels ver stoord zouden worden. De Schepper wijst er echter op dat de recreatiedruk door de sluiting van camping het Hellegat juist eer der is afgenomen. „Dus is er nog steeds geen enkele reden om de toegang tot de dijk af te sluiten." Marie Louise Osté leest aan de voet van de Zwingodin voor (vanaf haar iPad) uit Zeeuwse Jongens. Het boek is vanaf volgende week dels en andere verkooppunten in de regio te krijgen en kan ook worden besteld via de site van de Zwingodin. in diverse boekhan- foto Peter Nicolai door Wout Bareman SLUISKIL - De Dorpsraad Sluiskil zoekt samen met kernwethouder Co van Schaik van Terneuzen naar een manier om de overlast door hangjongeren aan te pakken. Bin nenkort wordt overleg gepleegd met de politie. De groep jongeren zorgt al maan- dea voor overlast op het Kerk plein. In de nachtelijke uren ver oorzaken ze geluidsoverlast en er is ook sprake van vernielzucht. Af gelopen weekeinde bijvoorbeeld werden in het Dorpspark verschil lende banken en tafels uit de grond getrokken. Van Schaik: „Er is verschillende keren gesproken met de jongeren. Ze klaagden dat er niets te doen was. Maar de jeugdsoos in 't Meulengat, die dit voorjaar werd geopend, vinden ze ook niks. Want daar wordt geen bier geschonken." De wethouder vreest dat, als er geen maatregelen worden genomen, de zaak uit de hand loopt. „Vooral de onderne mers aan het plein zijn de dupe." De dorpsraad en Van Schaik den ken aan een samenscholingsver bod. „Maar dan verhuizen ze waar schijnlijk naar een andere plek." WESTDORPE - Met het horen van bekenden en kennissen probeert de politie een goed beeld te krij gen van Michaël te Napel en het le ven dat hij leidde. De dertigjarige man werd enkele weken geleden gevonden in een dicht begroeide poldersloot aan de Kapittelstraat in Westdorpe. De uit Rijen afkomstige Ten Napel is door een misdrijf om het leven ge komen. Nog altijd werken dertig politie mensen aan de zaak. „Maar dat zijn geen dertig rechercheurs", zegt politiewoordvoerster Esther Boot. „Je hebt in een dergelijk groot onderzoek ook ondersteu nende mensen nodig. We willen deze ernstige zaak oplossen. Een goed beeld krijgen van de man en de mensen met wie hij omging, vergt de nodige tijd." Ten Napel verbleef veelvuldig in Zeeuws-Vlaanderen en had veel vrienden op internet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63