Shimano-chauffeur op herhaling in Londen 281 sport Het jaar 2012 lacht Nieuwenhuis toe Springruiters in de rij voor Jumpin' De Weel Op 27 juli beginnen de Olympische Spelen van Londen. Ko Blok uit Wemeldinge is Shimano-chaufFeur tijdens de wielerwedstrijden in het eerste weekeinde. €30,00 Volg ons op @twitter en /facebook Ben je toe aan een heerlijk nachtje weg voor 2? donderdag 19 juli 2012 door Koen de Vries SCHORE - Het jaar 2012 brengt Jeani- ne Nieuwenhuis het ene succes na het andere succes. De net zeven tien geworden inwoonster van Serooskerke (W) mag zich sinds april de jongste Grand Prix-rijder ooit noemen, haalde niet geheel verwacht haar havo-diploma en werd als klap op de vuurpijl vorige week in Bern met het Nederland se team Europees kampioen bij de junioren. Het succes lijkt zomaar uit de lucht te vallen. Nieuwenhuis is ie mand die serieus met de toekomst bezig is, maar aan deze succesreeks had ze niet gedacht. „Op 1 januari had ik alleen het plan om Grand Prix-ruiter te worden", kijkt de amazone van Stal Hexagon uit Schore terug. „Met TDN's Truman- da scoorde ik in februari in de In- ter II 60,07 procent Dat was net ge noeg om de laatste stap naar de Grand Prix te kunnen maken." Voor die ultieme stap, een score boven 60 procent in de Grand Prix, nam ze de tijd. Samen met haar trainster Thamar Zweistra constateerde Nieuwenhuis dat veel onderdelen met de twaalfjarige merrie nog veel beter moesten. „We hebben hard geoefend. Met succes. Op 1 april haalde ik met Trumanda in Schaijk een score van 63,14 procent, ruim genoeg om Grand Prix te worden." Het leverde Nieuwenhuis karren vrachten aan publiciteit op. Net als het behalen van de Europese ti tel, al kwam dat succes op een heel andere manier tot stand. Zo ge pland als de weg richting Grand Prix was, zo onverwacht verliep de route richting EK. „Pas eind janua ri reed ik bij de junioren m'n eer ste wedstrijd op Hexagons Baldac- ci, het paard waarmee ik naar Bern mocht. Daarna is het heel snel gegaan." Over de vraag of er dit jaar ook dingen mislukt zijn, moet Nieu wenhuis lang nadenken. „Op het NK in Hoofddorp had ik me al in de EK-ploeg kunnen rijden", zegt ze dan. „Dat mislukte. Daarom moest ik me op het CHIO van Rot terdam bewijzen. Het was erop of eronder." In Bern eindigde Nieuwenhuis als vierde Nederlandse en telde haar resultaat niet mee voor het landen- Jeanine Nieuwenhuis en Baldacci. foto Ronald den Dekker klassement. Desondanks werd ze overladen met complimenten. Ze was als net zeventienjarige niet al leen een van de jongste deelne mers in de hoofdstad van Zwitser land, haar paard Baldacci was met z'n zes levensjaren zelfs veruit de jongste viervoeter. „Ik heb heel veel reacties gehad", glundert Nieu wenhuis. „Mensen vonden het knap dat ik dit alkon op zo'n jong paard." Door het onverwachte succes moet de Walcherse haar doelen bij stellen. Over wat ze dit jaar verder wil bereiken, moet ze nog eens goed nadenken. Eén plan heeft ze wel. „Ik wil op 10 augustus met Baldacci op de Zeeuwse kampioen schappen in de klasse ZZ Licht uit komen. Da's een hoog niveau voor het paard, maar in principe kan hij alle oefeningen." De ervaringen in Bern neemt ze in elk geval mee bij haar toekomst plannen. „Wat heel leerzaam was, was dat je naar ruiters uit andere landen kon kijken. De meeste in druk maakte een Deense. Ze had zoveel controle, reed met zoveel harmonie. Zo wil ik ook gaan rij den." De kersverse Europees kampioene geeft zaterdag samen met Laurens van Lieren vanaf 16.00 uur een de monstratie tijdens Jumpin' De Weel in Nisse. Het is alweer een nieuwe ervaring. door René van Stee WEMELDINGE - Ko Blok maakte als amateurwielrenner deel uit van de selectie van de ploegenachtervol- ging voor de Spelen van München in 1972. Hij werd niet uitverkozen. „Het had best gekund, maar de ver plichtingen wogen toentertijd te zwaar. Je moest twee keer per week trainen in Amsterdam. Op de weg mocht je bijna niks meer. Het was niet aantrekkelijk genoeg, want er moest ook brood op de plank komen", vertelt de 63-jarige inwoner van Wemeldinge. Blok heeft nooit getreurd om die gemiste kans. Ook niet omdat hij na Peking 2008 aan zijn tweede olympische avontuur in Londen be gint. De Bevelander, tevens oud prof en al jarenlang ploegleider bij de junioren van ZRTC Theo Mid delkamp, is chauffeur van één van de vier neutrale materiaalwagens tijdens de olympische wielerwed strijden op de weg. Hij kwam via zijn oude kameraad, oud-ploegge noot bij de profs en dorpsgenoot Cees Priem achter het stuur van de helblauwe auto's van onderdelenle- verancier en -sponsor Shimano te recht. Het is ondertussen meer dan een hobby. „Ik doe jaarlijks een koers of vijftig. Dat zijn niet de minste: de Ronde van Vlaanderen, Gent-Wevelgem of de Eneco Tour. En inmiddels ook de WK's in Stutt gart, Melbourne, Mendrisio en Ko penhagen." Dat Blok in Londen achter het stuur belandt, is niet geheel toeval lig. Gniffelend: „Ik maak de plan ning. Vandaar." Blok verwacht in Londen in een meer ontspannen sfeer te kunnen werken dan in Peking. Al was het maar omdat hij de Engelsen kan verstaan. In de Chinese hoofdstad had hij het gevoel dat hij deel uit maakte van een facade. „Ze wilden daar niks aan het toeval overlaten. Overal waar de sporters kwamen, moest het westers lijken. Maar wij kwamen ook op plekken waar het een enorme bende was. Dan zag je de armoede die er nog heel groot is." Echt onplezierig in Peking vond Blok het niet, al waren de veilig heidsmaatregelen extreem. De ma teriaalauto's, die net als in Londen door de organisatie beschikbaar worden gesteld en waarop geen sponsoruitingen zijn aangebracht, gingen zelfs door grote scanners en in quarantaine. „Ikzelf ben ik weet niet hoe vaak gefouilleerd. Maar dat hoort erbij, want stel je voor dat er iets vervelends gebeurt." De aanwezigheid van politie was massaal. Op de route van de olym pische wegwedstrijd stond er over een afstand van minstens honderd kilometer om de 25 meter een agent. „En die keken niet eens naar de wedstrijd. Wij vinden zoiets=bi- zar, maar daar is het normaal. Dat snap ik dan ook wel weer, want er zijn zó veel Chinezen. Dan kunnen ze er best wel een paar langs zo'n parkoers zetten." In Londen zullen de veiligheids maatregelen eveneens streng zijn. „Maar waarschijnlijk niet zo opzich tig als in Peking." De toerist uithan gen is er in elk geval nauwelijks bij. „In Londen ben ik er maar een dag of vier. Dan gaat alle aandacht uit naar de koers. Echt hard werken is het niet, maar je maakt wel heel lange dagen. Ook door allerlei for maliteiten." In Peking verbleef Blok acht dagen. Eén dagje was er ruimte voor an der vertier, waarbij het Plein van de Hemelse Vrede, de Verboden Stad, de Chinese Muur en het olympische park werden bezocht. Onderdeel van WGGGNGR Media NISSE - Het loopt weer storm voor Jumpin' De Weel. Vooral de lief hebbers van de springsport willen graag naar aan het meerdaagse paar densportevenement aan de Brille- tjesdijk in Nisse meedoen. Toen op 30 mei om 6 uur 's morgens de in schrijving geopend werd, zaten de rubrieken binnen anderhalf uur vol. „De deelnemers zijn extra vroeg op gestaan om hier mee te kunnen doen", weet Joke Schipper van het organisatiecomité. „We zitten prop vol." Speciaal voor de springruiters worden meer dan vierhonderd stal len neergezet, zodat ze samen met hun berijders vier dagen in Nisse kunnen bivakkeren. Jumpin' De Weel begint donderdag en vrijdag met de lagere dressuurrubrieken. Zaterdag zijn de belangrijkste wed strijden en zijn er clinics en demon straties. Zondag komen de men ners naar Nisse. Bovendien houdt de KC Zeeland een wedstrijd hin- dernisbaan voor honden. Met de springwedstrijden wordt woensdag begonnen. Naast het sportieve gedeelte staan zaterdag 28 juli allerlei andere ac tiviteiten gepland. Bij alle program ma-onderdelen is de toegang gra tis. Voor het volledige programma zie www.deweelruiters.nl/jumpin- de-weel Koop vandaag op sweetdeal.nl VAN: €60,00 KORTING 50% @SWEETDEALZEELND /SWEETOEAL.ZEELAND Donderdag 19 juli Overnachting in luxe suite inclusief heerlijk welkomstdrankje op het schitterende jacht de Amelia. Door de persoonlijke aandacht wordt elke reis bij Goldies Travel een onvergetelijke vakantie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42