Besluit perceel hoeft niet over Rian Krull iSl zeeland Twee jubilea voor Hardzeildag de zeeleeuwe donderdag 19 juli 2012 Meestemmen raadslid 'De kracht van Speelstad is dat het voor alle kinderen is. Als kinderen vijf da gen voor hun hut willen zitten mijmeren, dan mag dat. Willen ze nonstop tim meren, dan mag dat ook. Niets hoeft, alles mag.' door Theo Giele MIDDELBURG - De doorslaggevende stem van PvdA-raadslid Ernst Radi us tegen het toestaan van het split sen van een perceel aan de Noord- weg in Middelburg mag meetellen en daarmee is het besluit van de ge meenteraad rechtsgeldig. Dat schrijft burgemeester Erik van Heij- ningen in antwoord op het ver zoek van de familie Van Akkeren om Radius' stem niet te tellen. Van Akkeren wil de 1600 vierkante meter grote tuin van hun woning splitsen. Op het afgesplitste deel wil Van Akkeren voor zichzelf een levensbestendige woning bouwen. De kwestie kwam in november al aan de orde in de raad. Toen stem de Radius, die vlakbij van Van Ak keren woont, niet mee. Ook toen wees de raad het verzoek af In juni werd het bezwaar tegen de ze afwijzing behandeld. Een voor Van Akkeren gunstig advies van de commissie bezwaar en beroep was voor een aantal fracties reden om alsnog de familie tegemoet te ko men. Doordat Radius nu wel mee stemde, haalde het collegevoorstel, om vast te houden aan de weige ring, een meerderheid. Het college vreest andere verzoe ken voor het splitsen van andere percelen niet meer te kunnen wei geren als Van Akkeren zijn zin krijgt. Dat algemene maatschappe lijke belang was voor Radius ook reden om in juni wel mee te stem men, zo stelt hij in een verklaring aan de voorzitter van de raad, bur gemeester Van Heijningen. Van Akkerens raadsman Rini Moe- liker is het hier niet mee eens en heeft de raad woensdag gevraagd de zaak opnieuw te behandelen. Hij wijst op een uitspraak van de Raad van State dat een raadslid ook maar de schijn van belangen verstrengeling dient te vermijden, zeker als zijn stem doorslaggevend is bij de stemming. door Maurits Sep VEERE - Vandaag verzamelen zo'n 25 rond- en platbodems zich in Zierikzee en morgen varen ze in een 'aanbrengrace' naar Veere. Daar doen de traditionele houten schepen zaterdag mee aan de jaar lijkse Van Loon Hardzeildag. Die vindt voor het twintigste jaar plaats. Vanwege het lustrum wordt deze editie extra feestelijk, belooft de Stichting Behoud Hoog aars (SBH), die het evenement or ganiseert. Aan de wal zijn meer en grotere activiteiten dan voorgaan de jaren, zegt bestuurslid Hans Ko- le van de SBH. Zo zijn er meer kra men op de maritieme en Zeeuwse markt en treedt de Wasschappelse Heiploeg een aantal keren op. „En vanaf de wal is er ook weer des kundig commentaar met uitleg over de schepen, zodat het publiek de wedstrijd op het Veerse Meer goed kan volgen." Aan de wedstrijd doen 37 schepen mee, en veertig wel ongeveer het maximum. Volgens Kole is het aan tal deelnemers al enkele jaren sta biel en daar is hij blij mee. „Bij an dere evenementen zie je tegen woordig minder deelnemers, mis schien door de crisis, ik weet het niet. De meeste schepen komen uit Zeeland, een paar uit Zuid-Hol land en er komt zelfs een Volen- dammer kwak, een platbodem." De allereerste hardzeildag werd in 1928 georganiseerd door Hendrik Willem van Loon, als een extraatje voor de Arnemuidse vissers. In 1994 blies de SBH de wedstrijd nieuw leven in en sindsdien is het de wedstrijd een traditie gewor den. Die beleeft dit jaar dus zijn twintigste editie, en volgend jaar is er weer een jubileum, want dan is het de twintigste achtereenvolgen de Hardzeildag. Ook dat lustrum zal uitgebreid worden gevierd, kon digt Kole aan. Er zijn plannen op dan op zaterdagavond admiraalzei- len te houden op het Veerse Meer, en zondag een spiegelgevecht. De Van Loon Hardzeildag vindt za terdag plaats van 11.30 tot 16.30 uur. De wedstrijd is vanaf de wal bij de Campveerse Toren goed te volgen. Wie vrijdag de aankomst van de schepen in Veere al wil zien, moet rond 16.00 uur bij de Campveerse Toren zijn. Speelstad in het eerste jaar, 1973. Het decor werd gevormd door de boerderij van Rottier, die een jaar later zou worden gesloopt. foto Ruben Oreel Kom nu naar Deltapark Neeltje Jans en beleef een unieke ervaring tijdens het zwemmen met de zeeleeuwen spetterende Kijk voor meer informatie op www.neeltjejans.nl Koop nu je tickets

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32