City of Dance biedt veel meer dan deejays alleen 81 uit podium donderdag 19 juli 2012 Straattheater op de Markt, vorig jaar tijdens City of Dance. door Rolf Bosboom Middelburg is zaterdag weer dé Dansstad van Zeeland. Op diverse plaatsen in de binnen stad wordt de twaalfde editie van City of Dance gehouden, met dee jays op het Hof van Tange en een veelheid aan activiteiten, voor jong en oud, op de Markt en Plein 1940. Het festival is daarmee veel meer dan dance alleen. Organisator Martin Priem hoort de geluiden nog wel eens: mensen die terugverlangen naar de Dance- parade van voorheen, naar de stoet vrachtwagens die - een over dosis aan decibellen producerend - door de stad trok. Dat is al enkele jaren verleden tijd. „Die parades zie je nergens meer", zegt Priem. „Tijden veranderen." Met City of Dance, dat in 2009 de Danceparade opvolgde, gebruikt het festival de hele binnenstad als podium. De doelgroep is sinds dien aanzienlijk verbreed. „Dit jaar hebben we bijvoorbeeld extra workshops, waaraan veel mensen die zaterdag in de stad zijn kun nen meedoen. Daarnaast organise ren we voor kinderen steeds meer dingen. Op die manier proberen we zoveel mogelijk mensen erbij te betrekken." Op de Markt zijn dan ook niet al leen deejays aan het werk, maar is er bijvoorbeeld ook straattheater te zien. Verder dient een oude stadsbus (de Elektruck) als digitale muziekwerkplaats, kunnen bezoe kers meebouwen aan een enorme bamboepiramide, is er een platen beurs en kunnen jongeren hun mening geven in de Babbelbox van JongZeeland. Ook op Plein 1940 zijn er volop ac tiviteiten. Dat is de plek waar crea tieve en kunstzinnige jongeren hun kunsten mogen vertonen. Dans speelt daar een belangrijke rol, met battles in de categorieën hiphop/streetdance en breakdan ce. Iedereen vanaf 11 jaar kan zich hiervoor inschrijven. Er zijn ook workshops en optredens van diver se dansgroepen. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bijdePZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl Hof van Tange - City Party ge noemd - is dé plek voor de dance- liefhebbers. Op het hoofdpodium staan bekende namen uit binnen- en buitenland. Topper dit jaar is Shermanology. The Partysquad is vaste gast op het festival. DONDERDAG 19 JULI Aardenburg Culturele week: Poëziewandeling. Inhetherenhuis, 14.00 uur Culturele week: Het Hoge Woord. Sint-Baafskerk, 20.00 uur Domburg Magic Unlimited: Live Magic Show. De Parel, 19.00 uur Middelburg Pauzeconcert door organist Jos Vogel uit Middelburg. Oostkerk, 12.30-13.00 uur Renesse Aart en Helma Kot, orgel en zang. Jacobuskerk, 20.00 uur VRIJDAG 20 JULI Vlissingen Middagpauze-orgelconcert door Liefhebbers van hardstyle kunnen terecht in de overdekte Casino Club, met onder anderen Tommy- knocker. De derde area is zoals ge bruikelijk Dreamforrest, waar dit jaar onder de noemer We All Love Reggae een reggae-evenement is. Rien Balkenende uit Middelburg. Sint Jacobskerk, 12.00 uur ZATERDAG 21 JULI Domburg De Regahs met The Hague Ole Tour. De Parel, 20.15 uur Kortgene Salsa-avond met live muziek. Het Grand Café Kortgene, 21.00 uur Middelburg City of Dance: DJ's en andere activitei ten. Markt/Plein 1940/Hof van Tange, 12.00 uur Optreden akoestisch duo Jan Franqois en Jerry Velberg. De Drvkkery, 16.00 uur Concert Zweedse formatie Slagsmals- klubben: zes computernerds met stuiter- ballenelectronica. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Vérder staat er een Discocontainer, voor hits uit de jaren tachtig en ne gentig. „We zijn vooral trots op de hele show die we deze keer rond de op tredens van de deejays bouwen", zegt Martin Priem, die schat dat er Tholen Jan de Viet speelt soloconcert op het klavecimbel. Op het programma staat mu- zaterdag zo'n 30.000 mensen in de Middelburgse binnenstad zijn. „Elk jaar proberen we het beter te doen en nieuwe dingen te beden ken. Je moet creatief zijn om er voor te zorgen dat City of Dance interessant blijft." ziek van o.a. Bach, Forqueray en Bodin de Boismortier. Oude stadhuis, 15.30 uur Slagsmalskiubben, zaterdag in De Spot in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24