Agenda 2012 donderdag 19 juli 2012 Jumpin' de Weel in Nisse. foto Ronald den Dekker BIERVLIET Rondleiding op Kaasboerderij de Vos. Elke dinsdag om 13.30 uur en donderdag om 11.00 uur en om 13.30 uur. Prijs: 3 euro p.p., kinderen tot 6 jaar 1 euro p.p. De rondleiding begint met een filmpje over het kaasmaken, onder het genot van een blok je kaas en een glaasje appelsap. D aarna rondleiding over het bedrijf.Helenaweg 4. BRESKENS 1 Glasblaasdemonstratie met uitleg over verschillende andere glastechnieken zo als: smelten en vervormen van glaspla ten, gieten van gesmolten glas, glas in lood en tiffany. Dorpstraat 10, van 14.00 tot 15.30 uur. Bridge Club, iedere donderdagavond. Restaurant Scal- dis, Langeweg 3, vanaf 19.30 uur. BRUINISSE Visserijdagen (tot en met zaterdag) 14.00 uur Aankomst Miss Visserij 2012 in de vissers haven voor de opening van de Visserijdagen. Boekenmarkt in de Oudestraat/Nieuwstraat, kermis in het dorpscentrum. 15.30 uur speciaal voor de kinde ren 'Sydney's Circus', een verrassende show met -clown, jongleren, magie en chaos in de feesttent op het Havenplateau. Vanaf 16.30 uur feestband What-Ever in café-restaurant Storm. 17.00 uur Bourgondisch Friet met Worst Festijnin de feesttent op het Havenplateau. 18.00 uur feest in café Petit met DJ Carlo DJ Jazz-M 19.00 uur K inderplayback- show. Vanaf 20.00uur feestband De Maffoos in ca fé-restaurant 't Kombuis. BURGH-HAAMSTEDE 2 Staatsbosbeheer excursie door de Meeuwenduinen Kop van Schouwen o.l.v. een deskundige gids. Het gebied is rijk aan verschillende plant- en dier soorten maar de meest opvallende zijn de meeuwen. Het is een dynamisch duin-gebied waar geen bomen zijn geplant en waar de natuurele menten vrij spel hebben. Er zijn grote stuifplekken en er zijn met duin-doorn en helmgras begroeide duintoppen. Op sommige plaatsen is het zand tot de laagste zomergrondwaterstand uitgestoven. In de win ter vormen deze plekken duinmeren. Het gebied wordt aan de grillen van de natuur overgeleverd zon der dat de mens er iets aan doet. Een ontmoeting met een ree of damhert is niet uitgesloten en vogels zijn er volop te horen en te zien. A anvang 19.00 uur. Vertrek vanaf het waterleiding pompstation aan het eind van de A. van der Weijdeweg in Westenschou- wen. D uur circa 2 uur. De hond mag aangelijnd mee! Tip verrekijker en fototoestel. Aanmelden en reserve ren: WV Schouwen-Duiveland, Burgh-Haamstede,of telefonisch: 0900-20 20 233. COLIJNSPLAAT Workshop Jam koken. Na een rondlei- ^8 ding in de pluktuin, gaat u zelf fruit plukken en vervolgens jam koken. Na afloop genieten van Zeeuwse thee met wat lekkers. Molenweg 5 (De Zelfplukkerij), vanaf 14:00 Landbouwer Rinus de Regt uit Colijnsplaat start de zo mer van 2012 met het geven van rondleidingen door het natuurgebied Morgenland. Rinus de Regt is een man met ideeën, heeft gevoel voor humor en is erg betrokken bij ontwikkelingen in dit bijzondere gebied. Dat heeft de afgelopen jaren geresulteerd in een aan tal originele initiatieven, waar hij anderen graag deel genoot van maakt. In een wandeling neemt hij u als bezoeker mee door de inlagen, over de dijken langs de kust van de Oosterschelde. U hoort anekdotes uit het verleden, maakt kennis met het veenmos rietland, de mozaïeke zeewering, het drijvend vogeleiland en de roestvrijstalen zwembadtrap. Een verhaal over ver nieuwing, natuur, mensen en morgen. Zorg voor ste vig schoeisel en all-weather kleding Gelieve de auto te parkeren op de Parkeerplaats Iedere dinsdag- en donderdagavond tijdens de zomermaanden. Duur: 1,5 uur. Vogelkijkhut, Noordlangeweg/Westzeedijk 1, van af 19.30 uur. DOMBURG Beachfitness. Iedere dinsdag en donderdag van 10.30 -11.30 uur tot en met 16 augustus. Handdoek en sportschoenen mee. Drinkwater is aanwezig. Veilig heid staat voorop en het motto is dan ook: luister naar je lichaam! Deelname is gratis, aanmelding is niet nodig. Bij Strandpaviljoen Oase van 10.30 - 11.30 uur. HOEK Wekelijkse Zumba lessen op donderdagen van 19.00 uur tot 20.00 uur. Deze lessen gaan tijdens de zomer maanden door in de recreatiezaal van het cafetaria op het park. Lesgeld 6 euro. De Braakman. KOUDEKERKE Zomeravondbridge Walcheren, bedoeld voor clubbrid gers, beginners, thuisbridgers en natuurlijk vakantie gangers. Inschrijfgeld: 5 euro per paar. Duinstraat 4A, van 19:15 tot 23:00 MIDDELBURG Kunst- antiek en ambachtenmarkt in Middelburg Snuffelen tussen antiek, curiosa en kunst op een van de mooiste pleintjes van de stad. Iedere donderdag tot en met 28 augustus op de Vismarkt van 9.00 tot 16.00. De completé-agenda is ook te vinden op de website van de WV: www.wvzeeland.nl door Correlli van Huiten Op de kruising van de Hoogeland- seweg en de Meinersweg ligt de kapel van Hoogelande. Het kerk je staat tussen de weilanden in het hart van Walcheren. Bij aankomst galmt het geluid van een grasmaaier over de weilanden. Misschien komt het gebrom uit het nabijgelegen Grijpskerke, of vier kilo meter verderop uit Middelburg. In het bosje zingt een vogel en de wind ruist door de bo men, meer geluid is er niet. Het kapelletje bevindt zich tussen stad en strand. Aan de ene kant is de duinenrij van Domburg en Zoutelande te zien. De andere kant kijkt uit op de Lange Jan van Middel burg. Schuin tegenover, aan de andere kant van de weg, ligt een vliedberg. De kleine rode bakstenen versterken het ge voel van authenticiteit. Een pad rondom de kapel leidt naar een kleine begraafplaats. Dat er maar drie grafstenen staan draagt bij aan de mysterieuze sfeer die er hangt. Een perfecte plek om naar toe te fietsen en op een bankje te mijmeren. Nadeel is dat de ka pel niet altijd open is voor publiek. Op de voordeur van de kapel staat een bord met uitleg over de geschiedenis van de ka pel, die al uit de twaalfde eeuw stamt. Het De kapel bij Hoogelande stamt al uit de twaalfde eeuw. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20