Uitzetten Somaliërs mag niet binnenland 17 Turken bezorgd na fatale burenruzie in Almelo ANWB waarschuwt: files in buitenland PflflltTlfUffT infolijn 0166 619100 woensdag 18 juli 2012 Raad van State vindt dat reizen in Somalië op dit moment te onveilig is In Somalië kan niet veilig wor den gereisd, waardoor minister Gerd Leers geen Somaliërs mag terugsturen naar dit land. Dat vindt de Raad van State. Maar door de uitspraak worden Soma liërs bijna gedwongen tot zwart werken of criminaliteit. door Sander Zurhake DEN HAAG - De Raad van State heeft bepaald dat minister Gerd Leers (Asielzaken) niet langer uit geprocedeerde Somalische asielzoe kers mag uitzetten. De hoogste rechter is van oordeel dat het te on veilig is in het Afrikaanse land waar al ruim twintig jaar oorlog woedt. In hoger beroep gaan is niet meer mogelijk. Hulporganisatie Vluchtelingen- Werk is tevreden met de uit spraak. „Dit bevestigt de zorgen over de veiligheidssituatie die wij al jarenlang onder de aandacht van de minister brengen", zegt een woordvoerder. Op dit moment zijn er in Neder land driehonderd uitgeprocedeer de Somalische asielzoekers, van wie er veertig in vreemdelingenbe ALMELO - De Turkse gemeenschap in Nederland maakt zich ernstig zorgen over de achtergrond van een burenruzie in Almelo, waar door op 23 juni een 64-jarige Turk se man om het leven kwam. Vol gens de gemeenschap is er moge lijk sprake van racistische motie ven. Een 59-jarige vrouw uit Alme lo kreeg ruzie met haar 36-jarige waring zitten. Deze mensen moe ten vanwege de uitspraak van de Raad van State onmiddellijk wor den vrijgelaten. Maar daarmee zijn de problemen voor deze asielzoekers nog niet op gelost. Ze dreigen namelijk in de schimmige wereld van de illegali teit te verdwijnen, waar uitbuiting en andere ellende "op de loer lig gen. Minister Leers weigert namelijk uitgeprocedeerde Somaliërs te hel pen met een tijdelijke verblijfsver gunning. Hierdoor mogen ze geen baan zoeken of bijstand ontvan gen. Zwart werken, bedelen en cri minaliteit lijken dan nog de enige optie om te overleven. Het kabinet lijkt er in te berusten. „Wij kunnen ze niet meer gedwon gen terugsturen, maar hopen dat ze vrijwillig zullen vertrekken", zegt de woordvoerder van minis ter Leers. Deze hoop lijkt enigszins naïef. In mei nog bezetten hondèrden uitge procedeerde Irakezen en tientallen Somaliërs uit protest tegen hun uit zichtloze situatie, de ingang van asielzoekerscentrum Ter Apel met een tentenkamp. Leers liet het ten tenkamp uiteindelijk ontruimen en de demonstranten die er nog waren, oppakken. Achteraf gezien beoordeelt de Raad van State dat het protest van de Somaliërs in ie der geval terecht was. Vluchtelingenwerk is daarom ook verontwaardigd dat de minister zelfs na deze uitspraak van de hoogste rechter in Nederland, nog altijd weigert deze asielzoekers te helpen. „Dit soort mensen heeft geen keus meer", stelt de woord voerder. „Als de minister geen beleid rond om deze groep maakt, verdwijnen ze in een soort niemandsland. Dat moeten we als samenleving niet willen." achterbuurman. Haar man (61) en een zoon (23) bemoeiden zich er mee, waarna ook de 64-jarige va der van de buurman een duit in het zakje deed. Deze kreeg een duw waardoor hij viel. Hij over leed enkele dagen later aan de ge volgen van de val. Turkse organisa ties houden vanavond in Almelo een stille tocht. DEN HAAG - Komend weekend moet het vakantieverkeer op nieuw rekening houden met files in het buitenland. Dat meldde de ANWB dinsdag. Op de snelwegen in Frankrijk, Duitsland en in de Alpenlanden zal het weer filerijden worden, zo verwacht de bond. De routes richting het zuiden via de Alpenpassen en door de Rhönevallei zullen druk zijn, ter wijl in Duitsland vooral de wegen in het noorden vol zullen lopen, net als in de omgeving van Mün- chen. Rondom Parijs zal het extra druk zijn door de finish van de Tour de France. In Nederland zal het qua files mee vallen, ook al begint de vakantie voor het noorden en de bouwvak in het midden van het land. Alleen rond Nijmegen zal het vrij dag vollopen op de wegen vanwe ge de finish van de Vierdaagse. Ook Zwarte Cross bij Lichtenvoor de kan voor drukte zorgen. Door dat veel mensen echter al op va kantie zijn, zullen grote files uitblij ven, zo schat de ANWB in. Wel moet het verkeer in Neder land rekening houden met een af sluiting van de A13 richting Den Haag tussen Kleinpolderplein en Delft-Zuid. Daarnaast worden werkzaamhe den uitgevoerd op de A12 bij Vee- nendaal en de A2 bij Zaltbommel. TERIEUR vanaf SfeerV\cht'SeS 9 Barendrecht Spijkenisse 9 9 Dordrecht 9 Middelburg 9 Vlissingen Uitgebreid eiken (sèmi massief) woonprogramma afgewerkt met ruwe nomurtijke uitstraling. Makkelijk in onderhoud. Woonprogramma Kayqra bestaat uit een groot aantal kasten en tafels! Dressoir Kyara 250x92x52cm van '1691- nu 1399.- Tafel Kyara 190x98cm van 840.- nu 699.- Stoel Ariel in fluweel zachte stof van 149,- nu 119.- Salontafel Kyara, 130x80cm van 704.- nu 598.- TV-kast Kyara, 134x55x52cm van 683.- nu 579.- Buffetkast Kyara, 134x206x52cm van 2184.- nu 1849.- Spekkast Kyara, 105x165x45cm van 1313.- nu 1099.- Bergkast Kyara, 76x165x45cm van 1061.- nu 899.- Mode! Paula bekleed met Tasan óf Amazone leder. 2.5 zitsbank 190x86x92cm Van 1499 - nu 1199.- Ook leverbaar als 3 zitsbank, 2 zitsbank, fauteuil of hoekbank. Kandelaar van mondgeblazen glas. 16x16x19(h) 19.95 17x17x33(h) 24.95 vanaf 9 Steenbergen 9 Breda ••Halsreren#R "Tholen w 9 Bergen op Zoom wooiAiooule Paasdijkweg 33 Poortvliet SU I I W Mil h Openingstijden:Dit/mDo 10.00tot 17.30uur|Vr 10.00tot21.00uurZa 9.30tot 17.00uurZoenMagesloten BEZOEK 00K ONZE WEBSITE MET DE MEEST ACTUELE AANBIEDINGEN WWW.W00NB0ULEVARDP00RTVLIET.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7