Veerse Muze 9*0 zeeland j 19 Of MfH-MHOtK Vakantiehuis is een goed alternatief voor de Beurs Amsterdamse wethouder ziet wel wat in samenwerking met Kats PZC Iedere dag om 19.00 uur woensdag 18 juli 2012 KAMPERLAND Appartementen en restaurant aan het Veerse Meer. Na de zomer begint de jouw. De Schotsman >2? jachthaven Veerse Meer VEERE GOES Restaurant Margarita is ook een galerie Het lijkt opmerkelijk dat de verkoop van vakantiewo ningen zo goed gaat, maar dat is het niet, vindt René Faasse. „De markt voor tweede woningen is ondanks de economische crisis erg goed. Als vakantiewoningen op een goede lokatie is er zelfs veel interesse." Je kunt je geld naar de bank bren gen, maar rente krijg je nauwelijks meer op je kapitaal. Beleggen in aandelen op de beurs is een hache lijke onderneming geworden in cri sistijd. „Er zijn toch best nog men sen die flink wat vermogen heb ben", zegt Faasse. „Of mensen die ineens een erfenis van een paar ton krijgen. Als je zoveel geld hebt, is investeren in een vakantiehuis geen slecht idee. Als je tenminste geen dertien in een dozijn koopt. Als de lokatie van je vakantiehuis goed is, is het echt een goede inves tering." De bewoners van de Veerse Muze kijken straks vanaf hun balkon over het Veerse Meer richting Veere. Eén van de appartementen mag permanent bewoond wor den, de rest is bedoeld als recreatie woning. „Dit is een alternatief voor de huizen aan het water bij de Schotsman. Die kosten al snel anderhalf miljoen euro." De naam voor het nieuwe com plex vakantiewoningen is wat poë tisch. „De naam verwijst natuur lijk naar Veere aan de overkant", zegt Faasse. „En muze refereert aan schoonheid. Zo'n prachtig uit zicht, op zo'n mooie plaats aan het water, dat vind je natuurlijk bijna nergens." Het laboratorium voor Medische Microbiologie en Immunologie (MMI) verhuist volgende week van de Valckeslotlaan in Goes-Oost naar het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis in Goes. Het laboratorium werd indertijd aan de Valckeslot laan gevestigd, vlakbij het Berg- zichtzïekenhuis. Dat is al meer dan 25 jaar geleden gesloopt. In het ADRZ in Goes is ruimte gemaakt voor het laboratorium. De Veerse Muze krijgt een restaurant op de begane grond en drie woonlagen met elk drie appartementen. In Restaurant Margarita in Goes verschijnt elk kwartaal een nieuwe menukaart. Tegelijkertijd komt er sinds jaar en dag een nieuwe kunst expositie aan de muur van het res taurant. Tot oktober exposeert Alies de Jonge uit Heinkenszand haar project Zeeuwse Meiden van Nu. De werken zijn tijdens een di ner te bewonderen van dinsdag tot en met zaterdag vanaf 17.00 uur aan de Piet Heinstraat. GOES Laboratorium verhuist uit Oost naar ADRZ COLIJNSPLAAT Zomertentoonstelling Van Zeeuwse Bodem TREC houdt van donderdag tot 2 september de zomertentoonstel ling Van Zeeuwse Bodem. De kun stenaars die hun werk tonen, ko men uit Zeeland en hebben zich la ten inspireren door het Zeeuwse landschap. Anita Hamelink, Marina Waterman, Jeanette Verjans, Irma Bolijn en Mark van der Korput ex poseren hun werk bij De Een hoorn aan de Havelaarstraat in Co- lijnsplaat. De tentoonstelling is da gelijks van 12.00 tot 18.00 uur open. GOES Zeelandhallen worden indoor Speelland In de Zeelandhallen van Goes spe len kinderen deze zomer binnen. Vijfduizend vierkante meter is on der meer gevuld met springkus sens, glijhellingen, Hollandse spel letjes en een enorme stormbaan. Het horecaplein biedt een uitste kend zicht op de spelende kinde ren. Vanaf vrijdag tot en met 19 au gustus is Speelland Zeeland dage lijks geopend van 12.00 tot 20.00 uur. Kinderen betalen 7,50 euro en tree en vanaf 16 jaar 2 euro. AMSTERDAM - De Amsterdamse wethouder Lodewijk Asscher heeft wel oren naar het idee om Amsterdamse kinderen met leer- achterstanden les te geven op de Prinses Margrietschool in Kats. As scher laat zijn ambtenaren de mo gelijkheden van samenwerking on derzoeken. Dat heeft zijn woord voerster dinsdag laten weten. De komst van leerlingen uit Am sterdam zou de school in Kats kun nen redden. Die wordt met slui ting bedreigd omdat er te weinig leerlingen zijn. Volgens Asscher heeft Amsterdam de expertise in huis om de kwali teit van het onderwijs op zwakke scholen aan te pakken. Anderzijds is Kats gebaat bij meer leerlingen. Kinderen uit Amsterdam kunnen op Noord-Beveland in gastgezin nen terecht en krijgen in de kleine re klassen de aandacht die ze no dig hebben. De leerlingen zitten nu in schoolklassen met een om vang van 35 kinderen. Onderwijsambtenaren van de ge meente Amsterdam werken in op dracht van Asscher de plannen uit. Dit gebeurt in samenwerking met het schoolbestuur. In het najaar moet het plan klaar zijn. Volgens de woordvoerster van de onderwijswethouder gaat het om het PZC videojournaal www.pzc.nl kleine aantallen kinderen die in Zeeland terechtkunnen. Ze stelt dat alleen kinderen in aanmerking komen die in een benarde thuissi tuatie verkeren en met Jeugdzorg te maken hebben. Het plan is bedacht door een groep inwoners van Kats die de Prinses Margrietschool voor het dorp willen behouden. De groep bestaat uit vertegenwoor digers van de dorpsraad en de oudercommissie vande school. Schoolbestuur Nobego dreigt de dorpsschool met ingang van het schooljaar 2013-1014 te sluiten. Ook de basisschool in Kattendijke wordt met sluiting bedreigd. Sika gevelimpregneer 5 Itr 24,95 p/can excl BTW Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOÜWKLÜS ONDER EEN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47