Meer klachten over vogelknallers Naar Dirk dus! De Invasie van Brownie Dutch in Yerseke BEVELANDEN/THOLEN Jeu-de-boulesclinic en ontmoetingsplek voor senioren Robijn wasmiddel almanak Tandjes WOENSDAG 18 juli 2012 17 D'Ouwe Veerstoep wordt Veerse Muze 18 en 19 Borsele treedt pas op na melding overlast door Nadia Berkelder HEINKENSZAND - Mensen dit jaar vaker over de knallen waar mee boeren vogels van hun land verjagen. Bij de gemeente Borsele zijn dit jaar zo'n 25 telefoontjes binnengekomen over de knalappa raten. „We hebben het idee dat er meer gebruik wordt gemaakt van antivo- gelploffers", zegt wethouder Con- ny Miermans (PvdA, milieu). „Dat kan te maken hebben met het feit dat er dit jaar andere gewassen op het land staan. Vogels zijn vooral dol op witlof, bruine bonen en ci chorei. Boeren hebben vooral veel last van duiven. Die pikken de za den weg, dan komt er niets op." Omdat het voor boeren ook niet al tijd duidelijk is wat wel en niet mag, heeft de gemeente de regels nog eens gepubliceerd. Het is bij voorbeeld verboden om een knal apparaat dichter dan 250 meter bij de bebouwde kom te hebben staan. Vaker dan acht keer per uur knallen mag niet, en knallen voor zeven uur 's morgens en na acht uur 's avonds is niet toegestaan. „Dat iemand belt, wil niet zeggen dat een boer buiten zijn boekje gaat", zegt Miermans. „Ik kan me voorstellen dat boeren niet op de hoogte zijn. En die vogels zijn ook wel eens vroeger wakker dan ze ven uur." De gemeente controleert alleen na een melding. De boer krijgt eerst een brief; boetes uitde len is in Borsele nog nooit nodig geweest Het is niet nodig om een knalapparaat aan te melden. Ze zijn toegestaan zolang de gebrui ker zich aan de regels houdt. door Tom Kiel YERSEKE - Stadse allochtonen ma ken op woensdag 25 en donderdag 26 juli kennis met inwoners van Yerseke voor het nieuwe televisie programma De Invasie. De invasie wordt gepresenteerd door rapper Brownie Dutch, die bekend is van het televisieprogram ma Ali B op Volle Toeren en een telefoonreclame. Zes rappers gaan naar typisch Nederlandse plaatsen om de lokale cultuur op te snui ven. 'Een botsing van culturen op een leuke manier', volgens eindredac teur Clemens van der Grinten. De rappers verblijven twee dagen in Yerseke. Aan het einde van de op names geven ze een optreden met een ode aan het dorp en nummers uit hun eigen repertoire. Het optre den vindt plaats in de Prins Wil lem Alexanderhaven tussen 20.30 en 22.30 uur. De TROS zendt het nieuwe pro gramma pas in mei 2013 uit. De op names worden nu al gemaakt om dat de zomer een beter beeld moet opleveren dan de winter. Productiemaatschappij Tuvalu denkt een internationaal succes van het programma te kunnen ma ken. De internationale naam van het programma is Meet the Locals. Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! Tip? redactie@pzc.nl Tom uit Goes, onlangs drie jaar oud geworden, is gek op chocola. Hij vraagt er dan ook regelmatig om. In het verleden gebruikten zijn ouders nog wel eens de smoes dat de choco la op was. Daar nam hij dan genoe gen mee. Sinds hij de supermarkt heeft ontdekt, zegt hij echter steevast dat papa daar maar even heen moet rijden om chocola te kopen. Maar Tom is niet alleen gek op chocola, hij eet ook graag harde broodjes. Pas nog wilde hij zijn zusje van drie maanden oud zo'n broodje geven. Dat kan niet, want je zusje heeft nog geen tandjes", zei zijn moeder. „Oh", antwoordde Tom. „Dan moet papa maar even tandjes gaan kopen in de supermarkt." vVC HEINKENSZAND - De seniorenraad Borsele gaf woutsdijk en Ovezande een jeu-de-boulescli- twee groepjes van drie ouderen tegen elkaar teiten om te voorkomen dat ouderen in de va- dinsdag in samenwerking met de ouderenso- nic in Heinkenszand. 25 55-plussers deden om vervolgens te wisselen van baan. De senio- kantieperiode alleen thuis zitten, ciëteiten uit Lewedorp, Heinkenszand, Elle- mee aan de les. Op twee banen speelden renraad organiseert verschillende zomeractivi- foto Ronald dén Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45