Volkswagen-busje Vooruitblik woensdag 18 juli 2012 (Stand Up Paddle) op het Grevelingenmeer. Vertrek vanaf Zeil- en surfcentrum Brouwersdam, Ossenhoek 1 in Ouddorp. Deelname 60 euro p.p. Inschrijven ver plicht via 0111 -671480 info@brouwersdam.nl. RETRANCHEMENT Rondleidingen Melkveehouderij 'De Blauwe Hoeve' Ervaar de boerderij met hart, hoofd en gevoel. Met uitleg over de melkrobot en het dagelijkse leven van de koeien en kalfjes, panoramazolder en het proeven van een stukje kaas. De Blauwe Hoeve, Braamdijk 21, van 11:00 tot 13:00 MIDDELBURG Workshops Porselein schilderen in het Zeeuws Mu seum voor kinderen en families. Kosten 5,00 euro per deelnemer, exclusief entree voor het museum (kinde ren t/m 18 jaar mogen gratis naar binnen). Reserveren is verplicht en kan via rondleidingen@zeeuwsmuseum.nl of 0118 65 30 00 Adijplein, 11.00-12.30 uur. Rondleiding Stadhuis in Middelburg Het laatgotische stadhuis van Middelburg wordt alom gezien als een van de mooiste monumenten van Ne derland. Wandel met een gids van de Tourist Shop door de prachtige zalen en aanschouw de oude meu belen, schilderijen en wandtapijten. U hoort alles over de veelzijdige geschiedenis van dit prachtige monu ment. Dagelijks (behalve vrijdag) om 11.30 uur en 15.15 uur. Aanvang in het stadhuis. Volwassenen: 4,25 euro, 6 t/m 12 jaar, 65+, CJP en mindervalide: €3,75euro, 0 t/m 5 jaar: gratis. Wijnproeverij op Kaasboerderij Schellach Voorafgaand aan de boerderijbeleving vinden op onze Kaasboerderij op enkele woensdagmiddagen ook wijn- en likeurproeverijen plaats met uitleg van 13.00 -16.00 uur Hier maakt u kennis met de producten van 't Vierendeel uit Vrouwenpolder en is er om 15.00 uur en echte proeverij. Voorafgaande aanmel ding is wel handig: 06-51311949 of zie: www.vieren- deel.nl Prooyenseweg 26, van 13:00 tot 16:00 SCHOONDIJKE Voetbal- Boerengolf. Een buitensport voor jong en oud. Rondom de boerderij is er een groot 'golfterrein uitgezet, waar het voetbalgolf, dan wel het boerengolf gespeeld kan worden. In tien ludieke holes kan het ter rein worden afgelegd. Een spelletje boeren of voetbal- golf kan gecombineerd worden met een hapje en een drankje en zelfs met overnachtingen. Sasputsestraat 14, vanaf 11.00 uur. SEROOSKERKE Open tuin. De landschappelijk aangelegde tuin van 1,25 ha. bestaat uit verschillende niveaus. Hoogteverschillen tussen onder- en boventuin wor den opgevangen door stapelmuurtjes. Traptreden en hellende paden verbinden de verschillende niveaus. De beekloop kabbelt via een waterval van de boven tuin naar de ondertuin en mondt daar uit in de grote vijver. Grasvelden geven het geheel een wijds aan zicht. Er is een varen- en hostatuin en een bamboe- tuin te zien. In schaduwrijke hoeken staan meer dan 45 verschillende hydrangea's. De groentetuin is voor zien van een kweekkas en een bessenkooi. Opgepotte zaailingen en stekken van veel vaste planten en strui ken staan in de verkoophoek bij de paardenstal. Daar kan met regenachtig weer, bij de houtkachel, genoten worden van koffie of thee. Zaad van vele vaste en een jarige planten (in de tuin verzameld) is te koop. Er is een klein aantal artikelen uit De Wiltfang catalogus te zien. Iedere woensdag en donderdag van 13.00 - 17.00 uur. Entree: 4,00 euro p.p.kinderen t/m 12 jaar 2,50 euro (onder toezicht). Seizoenkaart: 10 euro Honden niet toegestaan. Oude Zandweg 11 TERNEUZEN Op natuurexpeditie in de natuurspeeltuin Lekker buiten spelen en dan ook nog leuke dingen doen in de natuur. Dat kan in natuurspeeltuin De Boomhut in Terneuzen. Natuur&Zo, natuur- en mi lieueducatie Zeeuws-Vlaanderen en natuurbescher mingsorganisatie De Steltkluut organiseren een na- tuuractiviteit in de speeltuin. Deze natuurexpeditie- middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur en is bedoeld voor kinderen van zes tot en met tien jaar. Het gaat om doorlopende activiteiten, dat wil zeggen dat kinde ren kunnen aansluiten en weggaan wanneer ze willen. Kom je ook? Deelname aan deze natuurexpeditie is gratis. Aanmelden is niet nodig. Evertsenlaan 88a, van 14.00 tot 16.00 uur. WESTENSCHOUWEN 4 0osterschelde fietsontdekkingstocht. Op Nationaal Park De Oosterschelde ontmoeten vissersschepen en plezier jachten elkaar, genieten zeehonden van de zon op een drooggevallen plaat en zorgen de dorpen en steden op de oevers voor aangename plaatsen om dit alles in je op te ne men. Een tocht langs prachtig uitzicht direct over het water, de schorren en de slikken. De route is te rijden op het fietsknooppuntensysteem. Op het grote P-ter- rein bij de rotonde in, van 11.00 tot 18.00 uur. DONDERDAG 19 JULI BRUiNISSE Visserijdagen (tot en met zaterdag) 14.00 uur Aankomst Miss Visserij 2012 in de vis sershaven voor de opening van de Visserijdagen. Boekenmarkt in de Oudestraat/Nieuwstraat, ker mis in het dorpscentrum. 15.30 uur speciaal voor de kinderen 'Sydney's Circus', een verrassende show met clown, jongleren, magie en chaos in de feesttent op het Havenplateau. Vanaf 16.30 uur feestband What-Ever in café-restaurant Storm. 17.00 uur Bourgondisch Friet met Worst Festijnin de feesttent op het Havenplateau. 18.00 uur feest in café Petit met DJ Carlo DJ Jazz-M 19.00 uur - Kinderplaybackshow. Vanaf 20.00uur feestband De Maffoos in café-restaurant 't Kombuis. BRESKENS Natuurtocht naar 'het Voorland'. Iedere donder dag in juli en augustus organiseert Breskens Actief i.s.m. Het Zeeuwse Landschap een tocht onder be geleiding naar het natuurgebied oostelijk van Bres kens. Het Crea-Trends treintje vertrekt vanaf het Oranjeplein en rijdt naar Nummer Eén waar de gids onderweg vertelt ook tijdens de wandeling door het gebied. Start: tijd is wisselend aangepast aan het tij. TIP: U dient voor deze tocht te reserve ren. Vergeet uw verrekijker en fototoestel niet, er zijn vogels en zeehonden te spotten. VW Breskens, Oranjeplein 1, gehele dag KAMPERLAND Bierproeverij en rondleiding Peelander Bieren. Kom bij de Zeelandboerderij op de Five Star Farm van al les te weten over de grondstoffen en de productie van onze Peelander Bieren. Er is een rondleiding langs de productieplaatsen van de grondstoffen: brouwgerst, bio spelt, tarwe en hop. Vervolgens is er een proeverij van vijf verschillende Peelander Bie ren. Entree: 7.50 euro p.p. Reserveren noodzakelijk via telefoon of info@fivestarfarm.nl. OOSTKAPELLE Oostkapelle - Jong Ajax. Voetbalvereniging Oostka- pelle is in de voorbereiding van het nieuwe voetbal seizoen opnieuw gastheer voor Jong Ajax. De belof ten uit Amsterdam komen voor de vierde keer op rij voor een meerdaags trainingskamp naar Oostka pelle. Van maandag 16 tot en met vrijdag 20 juli a.s. verblijven zij in Oostkapelle. Jong Ajax, de reser ves van Ajax 1, trainen op sportpark Duinhelm en spelen ook twee oefenwedstrijden. Dagelijks en soms twee keer per dag wordt getraind op het trai ningsveld. Sportpark de Duinhelm, gehele dag. Op dinsdag 17 juli speelt Jong Ajax in en tegen Goes, op donderdag 19 juli in en tegen Oostkapelle. In het busje zijn in totaal twee slaapplaat sen, de bank kan gemakkelijk worden uitge klapt. „Kijk zo", demonstreert Dennis. „We slapen echt heel lekker", zegt Nicoline. ,,'s Ochtends schuiven we eerst de gordijntjes opzij, kijken we door de autoruit naar bui ten en denken: wat hebben we het goed." Volgens het stel is het heel romantisch om samen met een busje op reis te gaan. „Het is heel klein en intiem", zegt Dennis. De ma nier van reizen bevalt prima. „We hoeven helemaal niks te plannen. }e neemt alles ge woon overal mee naartoe", zegt Nicoline. Dat is handiger dan met een tent, want dan kost het opzetten meer tijd. „Alles was al in gericht, we hebben alleen onze kleding moe ten meenemen." De eerste avond stonden er een flesje wijn en nootjes op hen te wach ten. Ja, het is een unieke ervaring, zegt Nico line. „Zoiets onthoud je veel langer dan een all-inclusive strandvakantie naar Blanes." Ze doen vooral boerencampings aan en trek ken ondertussen veel bekijks. „In Middel burg stonden gisteren drie mensen om de bus heen. Ze keken naar binnen. Onderweg zwaaien we ook continu naar voorbijgan gers." Ja, ze zijn wel verliefd op 'hun' busje geworden. „Het rijden alleen al is een uitje. Als we ooit geld over hebben, kopen we er zelf eentje." Zie: www.vintagecamperfan.com Het VW-busje met het keukentje en .op dak de koffers, foto Marleen Brekelmans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41