Op slag verliefd op het vi 4l Agenda Lekker geslapen? woensdag 18 juli 2012 De complete agenda is ook te vinden op de website van de WV: www.vwzeeland.nl BAARLAND 1. In de maanden juli en augustus orga niseert Atelier Quast elke woensdag een workshop Tekenen en Schilde ren. Professionele begeleiding voor beginners en gevorderden. Creatief, leerzaam, inspirerend en gezellig. Herverkavelingsweg 1, gehele dag. www.quastnl.nl. CADZAND Zeskamp rond De Sporthal. Met sponsbroekenrace, vliegend tapijt, loopslangen, loopbroeken en zaklo- pen. ledereen is welkom om van 14:00-17:00 uur mee te strijden. Teams worden ter plaatse gemaakt. Leuk voor jong en oud! Kosten: 5,00 euro per per soon. Noorddijk 3, van 14:00 tot 17:00. Rondleidingen in Fuchsiatuin 'Zomerweelde'. Nostal gisch boerenerf, tevens welkomboerderij. Groot assor timent fuchsia's in alle kleuren en vormen. Verder ve le kleine boerderijdieren die je ook op schoot mag ne- menlWoensdag: 10.00-12.00 uur. Gratis toegankelijk. Voor meer informatie: 0117-391254. Fuchsiatuin 'Zo merweelde', Herenweg 2, van 10:00 tot 12:00 CADZAND-BAD Beachvolleybaltoernooi, gratis deelname Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a (Duinovergang 9), van 13:00 tot 16:00 Bierfest The Beach De eerste zomereditie van Bierfest the Beach! Bier, Bratwurst und Musik! 1e zomereditie, vanaf 14.00 uur. Gratis toegang. V oor meer info zie web site: www.moio.nl. DAMME (VLAANDEREN) Dagelijkse boottocht met de 'Lamme Goedzak' over de Damse Vaart naar en van Brugge. Voor meer infor matie: www.toerismedamme.be/boot of www.boot- damme-brugge.be. Afvaarten uit Brugge 10uOO, 12u00,14u00, 16u00,18u00, uit Damme 9u15, 11 uOO, 13u00, 15u00,17u20. Enkele reis volwasse nen 7 euro, kinderen 3 -11 jr 5,50 euro, gepensioneer den 6,50 euro. Heen en terug: volwassenen 8,50 eu ro, kinderen 3 -11 jr 6,50 euro, gepensioneerden 7,50 euro. Groepen (min. 30 pers.): reserveren noodzake lijk. Duur 35 minuten. Op een boerderij in Schoondijke wordt vandaag boerengolf ge speeld. foto Lex de Meester DOMBURG Mondriaan Rondwandeling. De bad plaats Domburg heeft een indrukwek kend verleden, waarin zee, landschap, huizen en vooral bijzondere mensen de typisch Domburgse sfeer hebben geschapen. Een aantal zaken uit het verleden is nog steeds te herkennen. De gids vertelt over de tijd van dr. Mezger en de kunstenaars. Je komt onder meer langs de beroemde kerk en wandelt over de dui nen. T ickets kosten 5,00 euro p.p. voor volwassenen en 3,00 voor kinderen t/m 12 jaar. Tickets zijn ver krijgbaar bij alle VW's in Zeeland. Schuitvlotstraat 32, van 13:30 tot 15:00 GENT De Gentse Feesten, het bekende tiendaags cultureel volksfeest. In het historische centrum van.de stad Gent, in het hart van Vlaanderen, vinden elk jaar tij dens de de "Gentse Feesten" plaats. De Gentse Fees ten is vooral een gratis muziekfestival. Sommige festi vals en theatervoorstellingen zijn betalend. Voor meer informatie: www.gentsefeesten.be HOOFDPLAAT Rondleiding Schapenpark 'Goede Hope'. Rondleiding langs veel buitenlandse, zeldzame schapenrassen met een huifkartocht door natuurgebied 'Het Voorland van Nummer Eén'. De tocht gaat langs de Wester- schelde. Deelname: 7,50 euro p.p. (kinderen tot 3 jaar gratis) Groepen op aanvraag bij een minimum van 10 pers. Westlangeweg 16, vanaf 14.00 uur. NIEUWVLIET 3 Adventure Sportmiddag. Touwenpis- te, tokkelbaan, rappel, speleologie, boogschieten, hindernispiste. Voor al le leeftijden vanaf 8 jaar. Groepsinde ling naar leeftijd met profesionele be geleiding. Deelname 12,50 euro per persoon, vooraf reserveren. Boerenhoeve, St. Jansdijk 1, van 13.00 tot 17.00 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws landschap in de tuin. Achter het museum van Terra Maris ligt een landschapstuin met een opper vlakte van 2,2 ha. Zeeuwse landschappen met hun bij behorende planten en insecten zijn in het klein te be wonderen. Ruik de planten, bespied de insecten en luister naar het verhaal van de tuinman. Maximaal 20 deelnemers. Deelname: entreeprijs museum. Bij de ba lie melden voor deelname. Duinvlietweg 6, van 11.00-12.00 uur. OUDDORP Young Fun Camp International. Young Fun Camp International bij Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam, Ossenhoek 1 te Ouddorp. Windsurf Camp in het En gels voor Youngsters van 11 tot 18 jaar. Meer info via www.brouwersdam.nl. Ossenhoek 1, gehele dag. Tour de SUP op het Grevelingenmeer Elke woensdagvan 15.30-18.00 uur Tour de SUP door Karen Hagen Nicoline en Dennis in hun gehuurde T1 -busje in Serooskerke (W). Maximaal 90 kilometer per uur kan Moon Shot, het zwart-witte Volks wagen-busje, type Ti uit de 'six ties'. Nicoline Langstraat (24) en haar vriend Dennis Waasdorp (26) hebben de bus voor een week gehuurd. Heerlijk vindt het stel dat. „In dit busje hebben we totaal geen haast, een ultiem vakantiegevoel", zegt Dennis. „We kunnen gewoon lekker rechts blijven rijden zonder in te halen." Snelwegen proberen ze wel te vermijden. Nicoline: „Het liefst gaan we binnendoor." De twee hebben geen spijt van hun keuze om het VW-busje te huren bij Vintage cam- perFan uit Hellevoetsluis, hoewel het niet in de planning lag. Ze wilden eigenlijk een sportieve vakantie in Zwitserland houden, maar die kon door blessures onverwacht niet doorgaan. „We hadden niet gedacht dat het zo leuk zou zijn", zegt Nicoline, ter wijl Dennis koffie zet in het keukentje in de bus. Ze wijst op de mokken: „Het zwart-witte van het busje is tot in detail doorgevoerd. Het bestek, de vloer, de water koker, het tafelkleed: alles is in dezelfde stijl." Zelfs de afwasborstel heeft zwart met witte stippen, vult Dennis aan. En op het dak liggen twee oude koffers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40