Mijn camera zit Vakantiegarderobe woensdag 18 juli 2012 Oude Stadhuis op de Markt in Middelburg. Iets na half elf is deze zaal gevuld met ongeveer veertig studenten. De meerderheid wrijft de slaap goed uit de ogen. Een en keling vraagt om een paracetamol voor de hoofdpijn. Het is geen pro bleem voor de Zomerkrant-redac- tie om een les bij te wonen. Maar dan moeten wel alle studenten het ermee eens zijn, zo gaat dat in de ze klas. Al mompelend wordt er toestemming gegeven. Dat er even later een fotograaf binnenkomt, zorgt voor meer ophef Alle studenten zitten in de start houding met hun opschrijfboekje op hun schoot. Klaar om elke zin van het betoog over feminisme op te schrijven. Dr. Maria Lugones, professor in de Verenigde Staten, gebaart enthousiast terwijl ze over de verschillen tussen mannen en vrouwen praat. De klas reageert kritisch op sommige stellingen en ze discussiëren er heftig op los. De organisatie heeft een creatief programma in elkaar gezet. Zo zul len de studenten komende week een toneelstuk opvoeren en een discussieavond in de Middelburgse espressobar Ko'Doooooor organise ren. 's Avonds eten de studenten vaak samen. Iedereen brengt dan iets mee tijdens het potluck dinner. De Amerikanen komen met gefri tuurde camembert, de Nederlan ders bereiden aardappelen, vlees en groente. Iedereen staat gezellig te koken en te kletsen. Onder het genot van een wijntje of biertje gaan de discussies gewoon door. Tijdens het college en avondeten wordt het de Zomerkrant-redactie soms iets te veel. Het moge duide lijk zijn, dit is een cursus voor ge vorderden. De discussies over com plottheorieën en de mogelijke te loorgang van de Westerse samenle ving gaan soms iets te rap. Het tempo is maar moeilijk bij te hou den. Niet iedereen kan dus zo maar meedoen. Maar daar wil de Roosevelt in de toekomst verande ring in brengen. In 2013 wil de RA starten met een 'campus at sea'. De Universiteit van Utrecht biedt al meerdere ja ren zomercursussen aan mensen die willen door- of bijleren in de zomer. Utrecht kan helaas niet alle aanmeldingen plaatsen. Tijd dus om daar iets mee te doen, vond de RA, als kleinschalige Zeeuwse uni versiteit onderdeel van de grotere Universiteit Utrecht. „Zeeland is een fantastische plek om zoiets te organiseren. Je kunt gebruik maken van historische lo caties, maar ook van het strand en platteland", vertelt Jeanette Gels, onderwijscoördinator bij de RA. „Denk maar aan watermanage ment. Eerst een weekje leren dui ken, dan de onderwaterwereld on derzoeken met hulp van mariene biologie." Leo de Wit, onderwijs manager, voegt toe: „Het strand, water en de omgeving zijn meer dan geschikt om zoiets te huisves ten en daarom willen we Zeeland ook graag als extra locatie aanbie den." De professoren op de Roosevelt Academy mogen hun creativiteit gebruiken om de cursus vorm te geven. Maar het moet wel uniek en vernieuwend zijn. „We willen een afwisselend programma", ver telt Jeanette. „Maar dat is niet zo moeilijk, want het Zeeuwse land schap is ook zeer gevarieerd. We zouden dat optimaal moeten be nutten. Er is bijvoorbeeld een pro fessor die graag discussies over me dicijnen op het strand wil organi seren." De RA wil, met hulp van Zeeuwse partijen, meer contact met de rest van de Zeeuwse samenleving creë ren. „Zeeland heeft meer te bie den dan men eigenlijk denkt", vindt Jeanette. „Het is hier zo druk in de zomer, er zijn altijd wel activiteiten. In tegenstelling tot de binnenstad van Utrecht, die is bijna leeg in de zomer. Het sociale programma eromheen zal het zo- mergevoel versterken." De Roosevelt wil de cursisten gaan huisvesten in studenten-, maar ook in hotelkamers. Ze denken er aan om misschien in de toekomst arrangementen aan te bieden. „Maar sommigen zullen misschien ook wel ergens in een huisje wil len zitten, om het vakantiegevoel te versterken", zegt Leo. Maar is het onderwijs van de RA wel geschikt voor een toerist of burger uit Zeeland? „We willen een diversiteit aan niveaus", legt Leo uit. „We willen zowel vakken aanbieden voor studenten als voor mensen die wat minder fanatiek zijn. Als het regent, moet je toch wat. Waarom niet een cursus op de Zeeuwse universiteit gaan vol gen voor een weekje?" De lezin gen zullen wel in het Engels gege ven worden. „We zijn een Engels talige universiteit, maar hierdoor zijn buitenlandse gasten ook wel kom", zegt Jeanette. Vanaf novem ber kunnen geïnteresseerden zich aanmelden op de website van Uni versiteit Utrecht. De cursussen zul len minimaal één week duren, al zorgen twee weken voor meer ver dieping. De RA zal eerst kleinscha lig beginnen. Als er veel enthou siasme voor is en het blijkt een suc ces te zijn, zullen ze snel uitbrei den. Leo de Wit (r) en Jeanette Gels (m) hebben grootste plannen voor zonnige zomercurssusen in Zeeland. Elk jaar weer een dilemma: welke kleren neem je mee op vakantie en welke laat je thuis? Vandaag een kijkje in de koffer van Dennis van Akkeren uit Middelburg. door Ellen Jobse Fashionfotograaf Dennis van Akkeren (30) loopt met zijn dochtertje Hailey (1) richting de Vlissingse kermis. Het is een schattig tafereel: de hand van de kleine Hailey in die van haar jonge, hippe vader met zijn hoed en casual kledingstijl. „Ik draag heel vaak een pet of hoed. Dan hoefik mijn haar niet te kammen", grapt Dennis. „Maar ik vind het ook gewoon fijn om iets op mijn hoofd te hebben. Waarom weet ik eigen lijk niet." Over de rest van zijn outfit heeft hij naar eigen zeggen niet lang nagedacht. „Ik pak vaak iets uit de kast dat makkelijk zit. Behal ve als ik voor mijn werk een af spraak heb, dan pas ik mijn kle ding daar op aan." Dennis heeft een eenmanszaak, Deep Kreativ, en fotografeert hiervoor van al les. „Schoenen en kleding bij voorbeeld, maar ook bruiloften en portretfoto's." Dennis sleept zijn camera bijna overal mee naar toe. Ook op een uitje of vakantie. „Die camera zit vastgeplakt aan mij. Ik heb van mijn hobby mijn werk gemaakt en onbewust ben ik altijd met fo- tografie bezig. Als ik een mooi ta fereel zie, pak ik mijn camera. Het is ook een soort van geheu gensteuntje. Ik vergeet vaak din gen en dankzij mijn camera kan ik alles vastleggen." Of anderen een goede of minder goede kledingcombinatie dragen' valt Dennis zeker op, maar hij vindt dat iedereen zelf moet we ten wat 'ie aantrekt. Er is eigen lijk maar één ding waarin Den nis zich nooit zal vertonen. „Een ballenknijper!" Dennis met zijn dochtertje Hailey.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39