Vakantievieren in de collegebanken In een unus naar Zeeland 2 I Zomergasten woensdag 18 juli 2012 De Roosevelt Academy in Middelburg wil volgend jaar een zomeruniversiteit oprichten. Deze maand worden er al verschillende zomercursussen gegeven. Een mengelmoes van nationaliteiten verzamelt zich elke ochtend in het Oude Stadhuis om iets bij te leren over de moderne samenleving. door CorreMi van Huiten Een groepje studenten wacht op de bovenste verdieping van de Roose velt Academy (de RA). Ze zijn wat aan de vroe ge kant. Een beetje slaperig zien ze er wel uit. Langzamerhand druppe len de andere klasgenoten binnen. „Kijk", zegt een Duitse studente terwijl ze naar haar klasgenoten wijst. „Dat is een Japanner en daar lopen een Noor en Mexicaan. En dan zijn er natuurlijk nog de Ne derlanders. Moet ik doorgaan?", vraagt ze. De klas is een mengel moes van nationaliteiten, bijna elk continent is vertegenwoordigd. Ook de leeftijd varieert, van jonge gasten tot grijze koppen. Sommi gen moeten extra punten halen voor hun studie, maar de meesten komen uit oprechte interesse voor het vak sociologie. De klas zit de hele maand juli in de voormalige raadzaal van het foto's Ruben Oreel Studenten luisteren aandachtig naar het vurige betoog van de Amerikaanse lerares dr. Maria Lugones. Harm en Willy Brink in Terneuzen. PASPOORT Naam: Harm (57) en Willy (59) Brink. Woonplaats: Eerbeek, Gelderland Gespot: in Terneuzen door Karen Hagen Ze lopen ieder onder een eigen rode paraplu rich ting de Markt in Terneu zen. Harm en Willy Brink zijn sinds afgelopen zaterdag in Zee land en zijn neergestreken in Zeeuws-Vlaanderen. „We zitten voor de vijfde keer in Breskens, in Port Scaldis", zegt Harm. Ze hebben daar een appartement gehuurd, zeven hoog met uit zicht over de Westerschelde. „Daar zitten we gelukkig hoog en droog", zegt Harm lachend. Willy: „We kunnen de zon on der zien gaan, de schepen voor bij zien varen en we hebben een prachtig weids uitzicht." Dat is wel even iets anders dan ze nor maal gewend zijn. Ze wonen na melijk in Gelderland, in een bos. „Overal om ons heen zijn bo men. Links, rechts, achter. Hier in Zeeland is veel meer ruimte." Ze zijn naar Terneuzen gegaan om een beetje te winkelen en omdat ze daar altijd nog een keertje naartoe wilden. „Mis schien kopen we wat kleding", zegt Willy. Naast Terneuzen wil len ze aan Sluis en Gent een be zoekje brengen. Fietsen is ook een favoriete be zigheid. „We zijn al van Bres kens naar Cadzand gefietst", ver volgt ze. Haar man houdt meer van auto's. „We zijn hier in een Ford Taunus uit 1965 naartoe ge komen." Afgelopen mei waren ze hier ook al, toen in een Fiat Topolino uit 1950. „We hebben met andere liefhebbers een rond je in Zeeland gereden", zegt Harm trots. Zijn passie voor au to's is zo gegroeid, vertelt hij. „Het is leuk om niet met de mas sa mee te gaan." 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38