Wolkenhauer kan gerust stoppen 29 Weer snel verlies voor Kerkhove Recordtijden in derde Zomerloop Raadtgever en Bultynck geven elkaar niets toe woensdag 18 juli 2012 DARMSTADT - Tennisster Lesley Kerkhove is dinsdag voor de vier de keer op rij in de eerste ronde van een challenger uitgeschakeld. De twintigjarige Zierikzeese ver loor in het Duitse Darmstadt kans loos van de Slowaakse Anna Karo- lina Schmiedlova: 6-2 6-1. In de voorgaande drie weken verloor Le sley Kerkhove tijdens toernooien in Stuttgart, Middelburg en Zweve- gem ook al haar eerste partij. NIEUWVLIET - De winnaars van de derde Zomerloop waren dinsdaga vond uitstekend op dreef Theo Ra- bout uit Aardenburg en Frederi- que Versluis uit Zuidzande verpul verden beiden het parkoersrecord van de loop in Nieuwvliet, die aan zijn 22e editie toe was. Routinier Rabout moest felle strijd leveren met Eric Cappon uit Zuidzande. In de slotfase plaatste Rabout diverse demarrages, Cap pon moest pas in derde instantie toegeven. De winnaar legde de 8.4 kilometer afin 29.29, ruim een mi nuut sneller dan de oude record tijd van Sander de Bart. Ook Cap pon was veel sneller. Bij de vrouwen profiteerde Frederi- que Versluis van haar trainingsar- beid op de baan. Ze was meer dan twee minuten sneller dan haar ei gen parkoersrecord. Op de korte af stand (4,6 km) was de Belg Chris Dervaux het snelst. Met 15.08 bleef hij zijn landgenoot Xavier De- vriendt acht seconden voor. Bij de vrouwen won Dewi Kareis uit Breskens in 19.15. Nieuwvliet. Derde Zomerloop. 1. Theo Rabout Aardenburg, 29.29, 2. Eric Cappon, Zuidzande, 29.38, 3. Er- win van de Broeke, Axel, 30.40, 4. Si mon de Clerck, Nieuwvliet, 31.39, 5. Pa trick Vervaet, Sint Jansteen, 31.43, 6. Bart Wouters, Bel. 31.47, 7. Angelo de Neve, Bel. 31.53, 8. Peter Slits, Sluis, 31.55, 9. Matti Buijsse, België, 31.57, 10. Andres de Witte, Terneuzen, 32.07. 'Uiteindelijk is het een goed leerjaar geweest. Er gebeurde van alles. In de club, in de groep; als trainer word je daar beter van.' NAC Breda-trainer John Karelse John Karelse kijkt geconcentreerd naar de verrichtingen van zijn ploeg in Serooskerke. foto Lex de Meester dig hebben." Even later stapt hij op de fiets en gaat op weg naar ho tel De Kamperduinen. Dinsdagavond in Seroos kerke. Het witte, nieu we trainingspak zit strak om het imposan te lichaam van Karelse. Voor de wedstrijd is er op het veld tijd om even in gesprek te gaan met Jan Meulmeester, de man die als trai ner al successen vierde toen John Karelse nog in de luiers zat. Meul meester heeft Serooskerke afgelo pen seizoen als interim-trainer ge holpen, maar doet na deze wed strijd weer een stap terug. „Het was leuk", zegt Meulmeester. „En als ze het me volgend jaar vragen, doe ik het misschien wel weer." Je hebt trainers die tijdens een oe fenwedstrijd rustig achterover leu nen en zich weinig aantrekken van het resultaat. John Karelse zit niet zo in elkaar. Natuurlijk kijkt hij door de cijfers heen, maar hij houdt zijn spelers wel aan de ge maakte afspraak. De dubbele cij fers moeten worden gehaald. Als Eric Botteghin na een overtreding even blijft liggen, staat Karelse op en schreeuwt: „Tempo! Het staat nog maar 1-0." Mooi zijn de duels tussen rechts back Renco Francke (de langste bij Serooskerke) en Elson Hooi (de kleinste man van NAC). De kalen de Francke wordt tijdens de rust gewisseld, maar mag in de tweede helft nog even invallen. „Hé, valt John Karelse nu bij Serooskerke Karakteristiek Serooskerke-NAC Breda 0-8 (0-3). 8. Ebi Smolarek 0-1, 25. Andreas Lasnik 0-2, 37. Eric Botteg hin 0-3,49. Mats Seuntjes 0-4, 58. Andreas Lasnik 0-5, 78. Alex Schalk 0-6, 84. Nicky Holmes 0-7 (eigen doelpunt), 88. Mats Seun tjes 0-8. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Aantal toeschou wers: 1000. Serooskerke: Suurmond (73. Gide- onse); Francke (46. Zweedijk), Hol mes, Rooze (82. Francke), Dekker (73. Guepin); Poppe (78. Koster), Simonse (60. Koole), De Visser (46. Janisse), Guepin (46. Wilder- om); Allaart (15. Jobse) en Geerse (70. Jansen). NAC Breda: Coremans; De Roover (46. Seuntjes), Luijkx, Botteghin (46. Buijs), Van de Weg; Gomme ren, De Graaf, Hadouir (46. Mpu- tu); Lasnik, Smolarek (60. Schalk) en Hooi (60. Lurling). in", knipoogt Emile Schelvis, an chorman van S porti en op vakan tie in Zeeland. Nee, Karelse zit nog op zijn stoel en ziet hoe zijn spelers na rust na ieder doelpunt tempo proberen te maken. Maar de tien halen ze niet. Mats Seuntjes scoort twee keer, Alex Schalk prikt er eentje binnen en de met een op de lachspieren werkend minuscuul staartje op zijn hoofd spelende Andreas Lasnik maakt er deze avond ook twee. De teller stokt bij acht, mede dankzij een eigen doelpunt van verdediger Nicky Holmes. Karelse bedankt het arbitrale trio, zet een paar handtekeningen en zet koers richting de kleedkamer. Hij lijkt niet echt tevreden en kan dat vandaag tijdens de volgende training bespreken met zijn spe lers. Donderdag wacht Cercle Brug ge. Dan is de tegenstander van een ander niveau. En formuleert de trainer een nieuwe doelstelling, op het pad dat naar een mooi eeuw feest moet leiden. door Roeland van Vliet GOES - Goes gaat over anderhalve maand met een ijzersterke doel man aan het eerste seizoen in de hoofdklasse beginnen. Dat is wel duidelijk na dinsdagavond. Mat thew Lentink, die voor de zomer meerdere malen een basisplaats had bij de Bevelandse club, redde in een oefenduel een paar keer knap bij lepe uitbraken van Jong Ajax en voorkwam dat zijn ploeg met ruime cijfers verloor. „Ik kan me geen betere opvolger wensen", zei Sven Wolkenhauer dan ook. Wolkenhauer keepte de eerste zes tig minuten in het vriendschappe lijke duel dat met 2-0 verloren ging. Exact een kwartier na rust werd de wedstrijd stilgelegd en kreeg hij een publiekswissel. Voor zitter Henk Zwartelé nam een mi crofoon in handen en bedankte de dertigjarige sluitpost voor twaalf jaar trouwe dienst. „Het is tijd om een keer wat af stand te nemen van het voetbal", zei Wolkenhauer na afloop. „Ik heb twaalf seizoenen bij de eerste selectie van Goes gezeten en speel de daarvoor ook nog vier jaar bij RBC. Die periode van zestien jaar stond helemaal in het teken van het voetbal. Het wordt nu tijd voor andere dingen." De goalie gaf in februari bij trainer Gérard de Nooijer al aan dat hij een stap terug wilde doen. Daarna stond hij nog enkele duels onder de lat, waarna Lentink zijn plek overnam. „Toen we wisten dat we zeker waren van de nacompetitie, is Matthew in het doel gezet. Om te kunnen wennen aan het ni veau. En hij heeft het heel goed ge daan. Wat een talent is hij. Hij is pas achttien, maar staat er al echt." Dat liet Lentink ook tegen Jong Ajax zien. Het Amsterdamse pinge laarscollectief kreeg aan het eind van de wedstrijd een flink aantal kansen, maar de ingevallen doel man had goede reflexen. Slechts eenmaal moest hij het antwoord schuldig blijven. Dat was in de ze ventigste minuut, toen de buiten- spelval van Goes niet werkte en Gravenberch de 0-2 maakte. Na ruim een half uur was Jong Ajax, dat nauwelijks tot de verbeel ding sprak, op 0-1 gekomen. Nadat Sven Wolkenhauer een kopbal van Yener Arica nog had kunnen Karakteristiek Goes-Jong Ajax 0-2 (0-1). 33. Ye ner Arica 0-1 (strafschop), 70. Dan- zell Gravenberch 0-2. Scheidsrech ter: Jo-Annes de Bat (Goes). Aantal toeschouwers: 1500. Goes: Wolkenhauer; Roemeratoe, Van Leiden, Braafhart jr, Martien, Tierie, Kroon, De Craene, Nyemb, De Pagter, Ernest (na rust kregen pareren, kwam de bal in de voeten van Lesley de Sa, die onderuit werd geschoffeld door Gert-Jan van Leiden en een strafschop ver diende. „Het leek alsof Gert-Jan hem aantikte", zei Wolkenhauer, „maar zo ging het niet. Gert-Jan lag al op de grond en die Ajacied liep achteruit en viel over hem heen." Arica benutte de pingel. Het was de laatste keer dat Wol kenhauer in Goes 1 moest vissen. ook Lentink, Van de Boor, Zlo- vic-Pejinovic, De Mesa, Poortvliet, Van Gorsel, Tran en Schalkoort speeltijd). Jong Ajax: Kramer; Nieuwpoort, Tiru, Busse, Mazan, Sporkslede, Gravenberch, Van Kes- sel, De Sa, Arica, Van de Molen (na rust kregen ook Grava, Bonevacia, Van Duijn en De Visser speeltijd). door Wim de Vos CLINGE - Het duurde dinsdag meer dan tien minuten voordat de jury de beslissing nam wie de spurt om de zege in de Ronde van Clinge had gewonnen. Omdat ook de fi- nishfoto geen uitsluitsel gaf, wer den Dennis Raadtgever uit Kapelle en Isaac Bultynck uit het Belgische Oostkamp beiden tot winnaar uit geroepen van de kermisronde. Dennis Raadtgever had al vroeg in koers zijn ambities getoond door toen al te trachten een beslissing te forceren. Dat leidde tot een kop groep van elf man, met ook Eric Yereecken uit Hulst en John van de Vreede uit Waarde. Het duurde tot een kilometer of acht voor de finish voordat Raadtgever en Bul tynck wegreden. Vereecken pro beerde nog terug te keren maar was te laat. Hij werd derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29