Lievens koopt evenementenhal Zep WALCHEREN Proefje nemen almanak Tandj es WOENSDAG 18 juli 2012 17 Bloeiende akkerranden verdwijnen 18 en 19 Kunstmanifestatie in opbouw 20 en 21 Jaren leegstaande 'Music Hall' in Middelburg krijgt eindelijk invulling als Studio A58 door Theo Giele MIDDELBURG - De verkoop van de evenementenhal op het Zep-ter- rein in Middelburg van vastgoed onderneming TCN aan de Zeeuws- Vlaamse ondernemer Frans Lie vens is na lang onderhandelen be klonken. Dinsdag zijn de handtekeningen onder het verkoopcontract gezet. Lievens is onder meer exploitant van de schouwburgen in Terneu- zen, Middelburg en Goes. Hij gaat de evenementenhal Studio A58 noemen. In september presenteert hij zijn plannen voor de invulling van de hal die naast het voetbalmu- sem ligt. Sinds de oplevering van het Zep in 2009 wachtte de hal op een exploitant. Bij de onderhandelingen over de overdracht van de Stadsschouw burg in 2011 stelde de gemeente Middelburg als harde eis dat Lie vens de 'Music Hall', zoals de eve nementenhal toen nog heette, le ven in zou blazen. Het tot nu toe uitblijven van activiteiten in de hal wordt als de achilleshiel van het Zep beschouwd. De hal, waar on der meer beurzen en muziekoptre- dens georganiseerd kunnen wor den, zou voor meer bezoekers aan het Zep moeten zorgen. Aan de verkoop gingen lange on derhandelingen vooraf. Lievens moest het niet alleen eens zien te worden met eigenaar TCN, maar moest ook zeker weten dat zijn plannen met de hal stroken met de wensen van de gemeente, die nadrukkelijk een link legde tussen de schouwburg en de evenemen tenhal. Sven van Rijswijk, voorzitter van de Winkeliersvereniging ZEP Mid delburg en mede-eigenaar Zeeland Attracties (MiniMundi en het Na tionaal Voetbalmuseum), is 'heel, heel, heel blij' met het feit dat de evenementenhal nu een exploitant heeft gekregen. „Hier hebben we heel lang op ge wacht. Het Zep is nu eindelijk af." Van Rijswijk zei vorig jaar over zijn eigen voetbalmuseum dat het de kers op de taart had moeten worden. De kers kwam er, maar de taart moest nog altijd gebakken worden. Met de verkoop van de evenementenhal aan Lievens ligt er nu 'een hele mooie taart'. Vol gens Van Rijswijk opent Lievens' Studio A58 ook nieuwe mogelijk heden voor Zeeland Attracties in de vorm van bijvoorbeeld combi natietickets voor het voetbalmu seum en attractiepark Mini Mundi. KOUDEKERKE - Kinderen van de buitenschool se opvang Grote Pien in Koudekerke mochten dinsdagochtend zelf experimenten doen. Met een beschilderde duikbril als blinddoek moch VLISSINGEN 'Fietsers toestaan in Walstraat-Zuid' De gemeente Vlissingen wil fiet sers toestaan in de Walstraat-Zuid. Gevaarlijk is dat niet, denkt ze, om dat daar veel minder voetgangers zijn dan in de rest van de binnen stad. Door de maatregel hoopt de gemeente juist meer beweging in het gebied te krijgen. Volgens de ge meente Vlissingen weten nu veel mensen het winkelgebied vanaf de Nieuwendijk niet te vinden. ten de jongsten proeven of iets zuur of zoet was. Oudere kinderen mochten onder meer zelf een lavalamp maken. Onder naam K 0W2 Lab gaan de 'laborato- TERNEUZEN rium-medewerkers' van Kinderopvang Walche ren langs verschillende vestigingen. 'Grote Pien' was als laatste aan de beurt. Inmiddels is ook de Colum-Bus aan het rijden. Hij was al in Westkapelle om kinderen van de BSO activi teiten aan te bieden. Vanaf volgende week komt de bus ook nog bij andere KWO-loca- ties. www.pzc.nl/video foto Ruben Oreel wssaxessssBSES^BaBsssuasseseesssesxer VLISSINGEN Vijftig aanmeldingen voor DNA-onderzoek Voor het DNA-onderzoek naar de 'oer-Vlissinger' hebben zich vijftig mensen opgegeven. Tweederde daarvan maakt volgens de Walcher- se Archeologische Dienst een gere de kans op succes. Van die perso nen wordt in september wang- slijm afgenomen. Specialisten on derzoeken dat en vergelijken het met oud DNA dat is gevonden in oude skeletten, www.pzc.nl/video Storing Dow-kraker langer dan verwacht Het verhelpen van de storing, die eind vorige week ontstond in Kra ker 1 van Dow Benelux in Terneu- zen heeft langer in beslag geno men dan eerder was verwacht. Dow ging er gisteren vanuit dat de kraakinstallatie in de loop van de avond of nacht weer zou kunnen worden opgestart. Dat gaat, net als tijdens een storing, gepaard met en kele dagen extra affakkelen. Tip? redactie@pzc.nl Tom uit Goes, onlangs drie jaar oud geworden, is gek op chocola. Hij vraagt er dan ook regelmatig om. In het verleden gebruikten zijn ouders nog wel eens de smoes dat de choco la op was. Daar nam hij dan genoe gen mee. Sinds hij de supermarkt heeft ontdekt, zegt hij echter steevast dat papa daar maar even heen moet rijden om chocola te kopen. Maar Tom is niet alleen gek op cho cola, hij eet ook graag harde brood jes. Pas nog wilde hij zijn zusje van drie maanden oud zo'n broodje ge ven. „Dat kan niet, want je zusje heeft nog geen tandjes", zei zijn moe der. „Oh", antwoordde Tom. „Dan moet papa maar even tandjes gaan kopen in de supermarkt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17