binnenland j 7 POORÏfOtT Marcel Kalisvaart wereldkampioen illusie met 'nachtmerrieshow' STO Deelnemers aan Vierdaagse veroorzaken lange file Celgenoot van zelfmoordenaar besluit tot indienen schadeclaim Honderden scherp geprijsde aanbiedingen en hoge extra kortingen op reeds afgeprijsde showroommodellen... SlaapkamerLima SlaapkamerAztec 1 Slaapkamerlinge taou Wa-rd maandag 16 juli 2012 door Dick Hofland DEN HAAG - Nog voor zijn show is afgelopen, krijgt Marcel Kalisvaart (29) al een staande ovatie. En even later wordt hij in het Engelse Blackpool gekroond tot beste illu sionist van de wereld. Deze titel won hij negen jaar geleden ook al. „Ik wist dat ik een hele goede kans had, maar dan moest het wel goed gaan", zegt Kalisvaart. „Ik heb van tientallen mensen gehoord dat ze dit de beste illusie-act vinden die ze ooit hebben gezien." Hans Klok krijgt concurrentie? „Ik ben een groot bewonderaar van Klok. Toen ik nog geen illusio nist was, ging ik al naar zijn shows kijken. Momenteel vertoont hij ook illusies die ik heb bedacht. Ik verzin al mijn acts zelf Klok doet nu een deel van de show waarmee ik wereldkampioen ben geworden, maar hij mag dat alleen in theaters gebruiken, niet op tv. Ik vind het een eer dat hij dat doet" Wat is er zo bijzonder aan de win nende act? „Het zijn geen losstaande trucs, maar een verhaal waarin vijf zelf bedachte illusies voorkomen. Beet je een nachtmerrie in de sfeer van de animatiefilm van Tim Burton (uit 2010, red.) Het begint met een bed waarin ik wakker word. Ik trek het laken over me heen en di rect ligt er een enge vrouw in mijn plaats. Ik verdwijn in mijn nacht merrie, met een hoop vuurwerk. Ik duik weer op, word vastgebon den met kettingen, ontsnap, wordt van alle kanten vastgepakt en in een kooi geduwd, die omhoog wordt gehesen en waar speren doorheen worden gegooid. De boel ontploft en ik word wakker in mijn bed aan de andere kant van het toneel. Het blijkt allemaal een droom te zijn geweest." Kunnen we daar nu ook in Neder land van genieten? „Voorlopig alleen in oktober voor zo'n vijfduizend toeschouwers in Leeuwarden. De afgelopen negen jaar ben ik in zestièn landen ge weest. En na het behalen van de wereldtitel heb ik nu ook al aanbie dingen uit Japan en China." Wereldberoemd, maar onbekend in Nederland. „Mijn doel is nooit geweest om be roemd te worden, maar om shows te maken en op te treden." show NIJMEGEN - Wandelaars die van plan zijn om dinsdag te starten in de Vierdaagse, hebben zondagmid dag een lange file veroorzaakt voor de Waalbrug bij Nijmegen en op de omliggende snelwegen. Ook op de Wedren, waar de wandelaars hun startbewijs konden afhalen, was het dringen en wachten, zo meldde de organisatie van de Vier daagse. Zondag hebben volgens de organi satie 17.558 wandelaars hun startbe wijs opgehaald. Dat betekent dat zich vandaag nog ruim 25.000 mensen moeten melden. Er zijn ALMELO - Een 18-jarige jongen die in de gevangenis in Doetinchem bij de zelfmoord was van zijn cel genoot, zal een schadeclaim indie nen. De jongen uit Almelo heeft psychische klachten overgehou den aan de gebeurtenis, zo meldde zijn advocaat Robert Speijdel zater dag. Volgens Speijdel werd de jonge man 's nachts wakker en zag hij zijn celgenoot hangen. De 18-jarige alarmeerde daarop de bewakers, die na ongeveer vijf minuten kwa men, aldus de advocaat. De bewakers adviseerden de jon gen om terug naar bed te gaan, ter- 45.000 deelnemers ingeschreven. De organisatie verwacht dinsdag ochtend ongeveer 42.000 mensen aan de start. De politie is tevreden over het be gin van de Vierdaagsefeesten, al dus een woordvoerder zondagmid dag. Tot nu toe zijn veertien men sen aangehouden, voornamelijk ru ziezoekers en dronken feestvier ders. Mede door de reden was het nergens in de stad zo druk dat er maatregelen genomen moesten worden. De politie waarschuwt dat er opvallend veel zakkenrollers in de stad actief zijn. wijl zij het stoffelijk overschot zou den weghalen. Na het incident, dat zich voordeed in april, heeft de jongeman volgens zijn advocaat geen enkele psychische hulp gekre gen. Volgens de advocaat is het zijn cliënt ook niet in de koude kleren gaan zitten dat de celgenoot, een 30-jarige Duitser, werd verdacht van seksueel misbruik van jonge ren, terwijl hij zelf nog maar net meerderjarig was geworden. Het staat nog niet vast of een geld bedrag voor hulp wordt geëist, of rechtstreekse psychische hulpverle ning. Marcel Kalisvaart vanaf 'Spijkenlsse 0 Eiken slaapkamer in kleur leem. Ledikant T40x200em 499.- 160x200cm 549.- 180x200cm 599.- ;j3pkop de lengflfnaten vmi 210 en 220cm tegeft-meërprljs Leverbaar in vele hout en glaskleuren. Kompleet in hout of fakfront SchuifkastMelböurne vanaf •met deelbaar ledikant, in diverse kleuren. Ledikant, 160/180x200cm, van 1081.- nu 969.- v-ff Schuifdeurkast mefspiegeldeür :v'''v-2Ö.Qcm'br, eh'223cm h van SÓ4.- nu 729.- vanaf Ledikant Burundi 140x200 incl 2 nachtkastjes In meerdere kleuren en maten leverbaar. Schuifkast Mix 181 br x 198h In diverse kleuren leverbaar. Dok in andere maten leverbaar. 0 Baréndrecht 0 Dordrecht Slaapkamer Aztec geheel zilver of zilver met zwart gepolsterd hoofd bord. Ledikant 140x200 0 Zierikzeê 0 Steenbergen A 0 Breda Halsteren 0 Roosendaal 0 Middelburg £oes 0 Bergen op Zoom 0 Vlissingen UJOOIA' Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166 619100 Openingstijden: Di t/m Do 10.00 tot 17.30 uur Vr 10.00 tot 21,00 uur Za 9,30 tot l7.00 uur;[ Zo en Ma gesloten BEZOEK OOK ONZE WEBSITE MET DE MEEST ACTUELE AANBIEDINGEN WWW.W00NB0ULEVARDP00RTVLIET.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7