Makelaarsverbod op huisveiling T 61 binnenland PÖORTVuïT Gehandicapte meisjes ingezet als prostituee Nederlandse klokken in Rusland Q&TSjlm- uk. VT WoiA-e-k. - maandag 16 juli 2012 'Aanpassing van wet nodig' Huizenbezitters worden door veiling nog verder in malaise gestort, stellen makelaars. Waarborgfonds Eigen Wonin gen steunt makelaars. Makelaars zeggen verlies van verkoop tot 12 procent kun nen beperken. door Gert van Harskamp DEN HAAG - De gedwongen ver koop van woningen op executievei lingen moet worden verboden. Dat stelt brancheorganisatie VBO-makelaars. Door de lage vei- lingprijzen worden huizenbezit ters met financiële problemen no deloos nog dieper in de malaise ge stort. De makelaars stellen dat zij de wo ningen op de reguliere markt voor een veel betere prijs kunnen verko pen. VBO-makelaars wil dat het kabinet via aanpassing van het hy potheekrecht een einde maakt aan de executieveilingen. In het afgelopen jaar zijn driedui zend huizen op executieveilingen verkocht. Dat is de helft meer dan in 2010, zo blijkt uit cijfers van het Kadaster. „Wij verwachten dat het aantal blijft stijgen", zegt directeur Karei Schiffer van stichting Waar borgfonds Eigen Woningen (WEW), uitvoerder van de Natio nale Hypotheek Garantie (NHG). WEW zou afschaffen van de exe cutieveilingen toejuichen. De stich ting moet de restschuld aanvullen van geveilde woningen die onder de NHG vallen. Een woning die op een huizenvei ling verkocht wordt, levert tussen de 20 en 25 procent minder op dan wanneer die via de reguliere kanalen te koop wordt aangebo den, zegt Hans van der Ploeg, di recteur van VBO Makelaars. „Op die executieveilingen acteren alleen huizenhandelaren die on derling deals sluiten en zo tegen een veel te lage prijs eigenaar wor den." De VBO-directeur bena drukt dat de onderhandelingsposi tie van iemand die verplicht moet verkopen op de reguliere woning markt ook belabberd is, maar dat het verlies beperkt kan blijven tot tussen de 10 en 12 procent ten op zichte van een vrijwillige verkoop. „Het levert makelaars iets meer werk op", zegt Van der Ploeg. „Maar het is flauw om op basis van dat argument dit idee weg te wuiven." Volgens Van der Ploeg is zowel de verkoper die al zwaar in de problemen zit als de bank ge holpen met een verbod op execu tieveilingen. „De huizenbezitter heeft minder restschuld en de bank krijgt meer geld terug." Schiffer beaamt dat een verbod op executieveilingen voordeliger is voor alle partijen. Het hypotheek recht schrijft echter voor dat ban ken alleen via veilingen armlastige huizenbezitters kunnen verplich ten de woning te verkopen. Ver koop op de reguliere woningmarkt is voorbehouden aan huizenbezit ters die vrijwillig hun woning wil len aanbieden. De banken zien echter niets in een verbod. Zij hebben met de execu tieveiling een instrument in han den hebben, waarmee het huis snel verkocht kan worden. Op de reguliere woningmarkt is dat niet het geval. maastricht - De Limburgse poli tie zal zorginstellingen wijzen op de praktijk van mensenhande laren, die verstandelijk gehandicap te meisjes ronselen. Bij de politie zijn namelijk gevallen bekend waarbij deze meisjes werden inge zet als prostituee. Onlangs arresteerde de politie een vrouw en twee mannen uit Noord-Limburg wegens uitbuiting van een gehandicapt meisje, dat werd aangezet tot prostitutie. Het drietal zit vast, zei de Limburgse officier van justitie Karin Janssen zaterdag. De politie zal begeleiders van ver standelijk gehandicapte vrouwen en meisjes bijpraten over hoe men senhandelaren hun cliënten probe ren te ronselen en op welke signa len ze daarbij moeten letten. Ver moed wordt dat ook in legale bor- aarle rixtel - Een van de groot ste tankgevechten in de geschiede nis, de slag in 1943 bij het Russi sche Prochorovka, wordt voortaan herdacht met Nederlandse klok ken. De koninklijke klokkengiete rij Petit en Fritsen uit Aarle-Rixtel heeft een mobiele beiaard met 51 klokken geleverd. De slag was onderdeel van de Slag om Koersk, een beslissend gevecht delen sprake is van mensenhandel en dwang. Limburg is een van de provincies met de hoogste dicht heid van seks- en massageclubs. Maar het gebeurt ook op andere plaatsen in Nederland, aldus Jans sen. De meisjes krijgen bijvoor beeld een lipstick of een pakje siga retten in ruil voor diensten als prostituee, zei Janssen. „De vrou wen hebben nauwelijks het besef dat ze worden misbruikt. Er wordt een foto van hen gemaakt, een ad vertentie met een 06-nummer in elkaar geflanst, en als een klant belt, wordt het meisje naar hem toe gebracht. De uitbuiters vangen cash geld, het meisje is blij met de lipstick." De vrouwen willen meestal geen aangifte doen. „Ze denken nieuwe vrienden te hebben en vinden dat leuk", zei Janssen. in de Tweede Wereldoorlog waar bij aan zowel Duitse als Russische kant honderdduizenden doden vielen. De herdenking van de Slag is ieder jaar op 12 juli. In eerste instantie wilden de Rus sen een carillon plaatsen in de vas te herdenkingstoren. Uiteindelijk is voor een mobiele beiaard geko zen, zodat die ook bij andere her denkingen gebruikt kan worden. messosssaas&sgsseeizmBss&ossisesammxuKssasfiaMssssmismeamBmasaBesssa&sams&smmrmsem Model Swing. De zitting heeft Bonellvering, je zit als het ware op een boxspringmatras.Van 1999.- nu 1499.- Ook op de andere modellen en zitelementen krijg je korting tot maar liefst 25% In 'vele kleuren m o *r Honderden scherp geprijsde aanbiedingen en hoge extra kortingen op reeds afgeprijsde showroommodellen... <o2?5 Punto Niro 9 Steenbergen -3499^ Middelburg Goes Hoekbank Sylke met verstelbare hoofdsteunen en armleuning. 284x266cm nu inclusief uitschuif zitting. Van 2499.- nu 1699.- In diverse opstellingen levërbaar. oooovO Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166619100 Openingstijden: Di t/m Do 10.00 tot 17,30 uur |Vr 10.00 tot 21.00 uur j Za 9.30 tol 17.00 uur j Zo en Ma gesloten BEZOEK 00K ONZE WEBSITE MET DE MEEST ACTUELE AANBIEDINGEN W CN8CULEVARDP00R

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6