BOB begrijpt de boodschap 121 zeeland De culturele week is grensoverschrijdend Vakbonden bang dat Philips licht uitdoet PZC Iedere dag om 19.00 uur Regen deert Gent niet almanak Autospiegel In het zonnetje Smartlappen festival in Truzement maandag 16 juli 2012 door Frank Cijsel AARDENBURG - De culturele week Aardenburgse Zomerkunsten is uitgegroeid tot een grensoverschrij dend evenement. Met de Vlaamse gemeente Hamme bestaat een sa menwerkingsverband dat goed be valt. Zaterdag was tijdens de tien de openingsbijeenkomst in de Sint Baafskerk Philippe Muylle een van de sprekers. Hij is gedelegeerd be stuurder van Compagnie Het Zou te uit Knokke-Heist. Hij riep op cultuur aan te passen aan het pu bliek. Nu er veel gebouwd wordt aan de kust van de gemeente Sluis is het zaak hiermee rekening te houden. „Bij cultuur van elke dag hoort ook de inrichting van het straatbeeld. Cultuur is niet elitair." Nu Aardenburg een forse impuls krijgt door het voormalig stadhuis een publieke functie te geven, lig gen er volgens wethouder Peter Ploegaert volop kansen. Hij riep de stichting op te zoeken naar ver nieuwing. „Ik hoop dat alle plaatse lijke organisaties hiervoor de han den ineen zullen slaan." De cultu rele week in Aardenburg loopt nog tot en met zondag 22 juli. TERNEUZEN /EINDHOVEN - Samen met de vakbonden hebben de on dernemingsraden van de Philips Lighting-vestigingen in Terneuzen een open brief geschreven aan de top van Philips. De ondernemingsraden en vak bonden zijn bang dat Philips bij de vestigingen, onder andere in Ter- neuzen, op termijn het licht uit doet. Ze roepen de top van Philips op de ingezette koers te wijzigen. Volgens de ondernemingsraden en vakbonden zet de huidige koers voor de vestigingen in Nederland Tip? redactie@pzc.nl In Zoutelande hebben ze op zater dagnacht regelmatig last van verniel zuchtige figuren die autospiegels af trappen. i De politie heeft daarom onlangs iets bedacht om dit vandalisme tegen te gaan. Uit voorzorg klappen agenten in bepaalde straten de autospiegels alvast naar binnen. Zo ook een tijdje geleden Op zaterdagnacht 00:30 uur wordt er aangebeld bij een van de bewo ners, de kinderen waren net vertrok ken voor een avondje stappen, een agent aan de deur. Toch altijd even schrikken. Maar deze agent stond wat ongemakkelijk heen en weer te wiebelen op de stoep en gaf schoor voetend toe dat hij de autospiegel af gebroken had. Jongeren die zich zaterdagavond bij discotheek Joy lieten registreren als BOB en later zonder drank op weer achter het stuur kropen, werden beloond door TeamAlert. Dat team richt zich op uitgaande jongeren en regelmatig te veel drinken. weinig zoden aan de dijk. „Het ver trouwen in de top van Phi lips-Lighting is helemaal weg", zegt een vakbondsbestuurder. „De vestigingen in West-Europa wor den uitgemolken en er worden geen investeringen gedaan. En die investeringen zijn hard nodig om de werkgelegenheid in stand te houden. Er is alleen maar oog voor LED-verlichting en andere kansen blijven liggen." In Terneuzen werken bij Phi lips-Lighting nu nog ongeveer tachtig mensen. GENT - Het kan de Gentenaren niet deren, regen dat soms met bakken tege lijk uit de hemel kwam. Vrijdagavond was de 169e editie al van start ge gaan, maar het echte feest begint altijd op zaterdag met de intocht. En na tuurlijk is dan ook Pierlala van de partij. Altijd in voor een grapje. Dus kroop Pierlala gezellig op de schoot van burgemeester Daniel Termont die dreigde de weermannen een proces aan te doen als het slechte weer blijft. Premier Elio di Rupo van België kon er wel om lachen, foto Mark Neelemans Promotiemedewerkers van TeamAlert waren zaterdag avond aanwezig in Cadzand- Bad. Om er bij de disco theek de echte BOBS te belonen. Een succes. door Frank Gsjsel CADZAND-BAD - „Nuchter blijven en je vrienden veilig weer thuis brengen." Dat was zaterdagnacht de duidelijke boodschap voor de jeugd in discotheek Joy in Cad- zand-Bad op het feest Sense and Dance. Promotiemedewerkers van TeamAlert, de landelijke verkeers veiligheidsorganisatie voor en door jongeren, vroegen bij binnen komst in de discotheek aan de be zoekers wie die avond de Bob was. Zij kregen een stempel waardoor ze te herkennen waren. Voor ver trek moesten ze nog wel een blaas- test ondergaan. De Bobs, die nuch ter waren gebleven, werden be dankt met een tas vol grappige gad gets en een hoop waardering van de vrienden. „Met dergelijke Bobprojecten richt TeamAlert zich op discotheek- en festivalbezoekers, die na het stap pen met de auto naar huis gaan. Door de Bob in het zonnetje te zet ten, willen we de stappers laten weten dat het wordt gewaardeerd als iemand zijn verantwoordelijk heid neemt", zegt teamlid Thomas Ingels. Rond middernacht lopen de meeste stappers de discotheek binnen om eens lekker uit hun dak te gaan. RETRANCHEMENT - In Retranche- ment wordt zaterdag 18 augustus weer het Smartlappenfestival ge houden. De tweede editie van het festival, dat vorig jaar een groot succes was, wordt op de marlet ge houden en begint om 13.30 uur. Een professionele jury beoordeelt de deelnemende koren en gezel schappen. De winnaar krijgt rond 18.00 uur van burgemeester Jac ques Suurmond van Sluis de wis selbeker in handen gedrukt. Daarmee komt dan nog géén ein de aan het festival, want de cover band 'Nightflyer' zal het dan nog aanwezige publiek zeker tot in de kleine uurtjes vermaken met mu ziek uit verschillende jaargangen. Er ligt een fraaie dansvloer waarop de liefhebbers zich kunnen uitle ven. Met dit evenement sluit het organiserend comité het zomersei zoen af Mike Brandenburg uit Sluis rea geert nogal laconiek als hij over de Bob-actie hoort. „Voor mij is een dergelijke Bob-actie echt niet no dig. Ik kan me ook zonder drank prima amuseren in de discotheek." Daar waren Tim en Miquel Wil- lems uit Aardenburg het volledig mee eens. Zonder morren zetten ze bij binnenkomst het blaaspijpje aan de mond. Raimon Lucassen uit Koewacht en Jurgen van Rattingen uit Biervliet vinden het heerlijk om in Cad zand te stappen. „Elders is er vaak mot, maar hier in Cadzand is het allemaal prima geregeld." Zij heb ben zelf voor een vaste Bob ge zorgd, die hen veilig huiswaarts moet brengen. „We komen onze afspraken goed na en we kunnen op elkaar vertrouwen", meldt Rai mon. Tijdens het feest is disco theekeigenaar Ralf Flemm nadruk kelijk aanwezig en erg alert op al les wat zich in en bij zijn zaak af speelt. .„Ik wil gastvrij zijn, maar ik haal de jongeren er wel uit als ze zich niet aan de regels houden. Tegenwoordig ben ik meer een ma nager voor de bar dan er achter." Buiten zorgen de portiers Angelo en Frank ervoor dat alles netjes verloopt. „We hebben weinig pro blemen, want hier is alles goed ge regeld", weet Angelo. Dat bleek ook aan het eind van het feest. Duidelijk was dat het merendeel van de jeugd verstandig omgaat- met drank. De jongeren die zich als BOB aan meldden, kregen uitvoerig tekst en uitleg van TeamAlert-medewerkers. Later bleek dat het niet tegen dove mansoren gezegd was. Binnen was het zoals altijd feest. Maar voor de BOB geen alcohol. het PZC videojournaal www.pzc.nl in Bobbejaanland, 't plezantste land ter wereld! Mask je klaar voor een dag vol fun. spanning .en sensatie. Op slechts 45 minuten rijden vanaf Eindhoven en 1 uurtje vanuil; Tilburg en Breda, jê kan kiezen uit meer dan 50 vette attracties, daardoor zijn de wachtrijen nooit lang. Wat dacht je van Typhoon, King Kong en Banana Battle? Of Dizz, de-gloednieuwe coaster 2011. Dit jaar hebben wé nog 2 verrassingen voor je. De nieuwe Paaröettshow niet musicalster Anno Van opstal. Adembenemend on niet te missen! En de nieuwe super Iqul^pm VOGI.BEAR Jn de AD'Cinema. Waar:wacht jé nog op? Surf naar bobbejaanland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58