Groeiende onrust Neckermann.com Regen deert open dag totaal niet Drugshonden actief in Vlamingen trekken de grens over ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 16 juli 2012 11 BOB begrijpt de boodschap 12 en 13 Investering Amerikaanse eigenaar dreigt met terugtrekken geld door Romain van Damme SINT JANSTEEN - De onrust bij de vestigingen van Neckermann.com in Sint Jansteen en Terneuzen groeit met de dag. Vandaag besluit de directie van de hoofdvestiging in Duitsland of het akkoord gaat met een voorstel van de Ameri kaanse eigenaar Sun Capital Part ners. De zogeheten durfinvesteer- der wil 25 miljoen euro in het noodlijdend bedrijf steken, maar stelt wel enkele voorwaarden. Van de 2500 medewerkers in Duitsland moeten er 1400 weg. Een sociaal plan wil Sun Capital Partners niet financieren. „Daar zijn de Duitse vakbonden fel op tegen en die stappen naar de rechter", zegt Niels Suijker van FNV Bondgeno ten. „Zij willen een goed sociaal plan. De eigenaar wil dat niet en dreigt daarom niet te investeren. Een dezer dagen valt het besluit." Niet investeren betekent wellicht het einde voor Neckermann in Duitsland. „Maar dat hoeft niet meteen te betekenen dat de Neder landse vestigingen ook omvallen", zegt Suijker. „Uiteraard wordt het er niet gemakkelijker op en zal er opnieuw bekeken moeten worden hoe Neckermann.com in Neder land overeind kan blijven." Directeur Kurt Staelens van Neckermann erkent dat de proble men groot zijn, maar ontkent dat de werknemers eind vorige week te horen kregen dat ze hun per soonlijke spullen alvast naar huis moesten meenemen. „Dat is niet correct", laat Kurt Stae lens vanuit Italië weten waar hij op vakantie is. „Maar als het nodig is, ben ik uiteraard meteen terug. Het enige wat we nu kunnen doen, is wachten op het besluit in Duitsland." Staelens zegt ook nog dat de ont slagronde die in Nederland is aan gekondigd, in ieder geval doorgaat. „Dat wordt niet meer terugge draaid." Bij Neckermann.com in Neder land verdwijnen 150 van de onge veer 500 banen. De werknemers, die weg moeten, krijgen amper geld mee. Geld voor een goed so ciaal plan is er niet. Dat betekent dat de werknemers hooguit enkele maanden salaris extra meekrijgen. Onlangs boden de boze werkne mers de directie een petitie aan waarin een goed sociaal plan geeïst wordt. Directeur Staelens herhaalde toen dat er geen geld is. De werknemers en de vakbonden beraden zich nu op eventuele ver dere acties. bbm iiwi urommmiiui milium' door Romain van Damme OSSENISSE - Het was afgelopen weekend niet bepaald het weer waarop bijen zitten te wachten. Kou en regen hielden de bijen op het bijenteeltstation Kreverhille in Ossenisse binnen. Slechts een en keling waagde zich buiten de lek ker warme kasten op het terrein waar belangstellenden een kijkje konden nemen. „Jammer, maar we laten ons door het slechte weer niet in de luren leggen", zegt sectretaris Corne Boogaard van RKH Kreverhille. „We hebben ons ingesteld op het slechte weer en de mensen kun nen binnen de nodige informatie krijgen en kijken hoe het er hier aan toegaat." Het bijenteeltstation houdt zich bezig met het kweken van het ras carnica. „We willen dat ras zuiver houden", zegt voorzitter Corneel Dewindt. ,-,Het is niet de bedoe ling om de bijen hier honing te la ten maken." Volgens Dewindt staat het bijenteeltstation op een uniek plekje. „Uitermate geschikt voor het kweken van de bijen. De brede Westerschelde vormt een na tuurlijke barrière voor de bijen die paren. Als ze dat doen vliegen ze soms ver weg, maar ze gaan nooit over breed water." Ondanks het slechte weer hadden de kwekers niet te klagen over belangstelling. KLOOSTERZANDE SLUIS het uitgaansleven Automobilist uit Hulst raakt rijbewijs kwijt Een 46-jarige automobilist uit Hulst raakte na een ongeluk zijn rij bewijs kwijt. Hij reed zaterdag avond met een passagier van Kloos- terzande naar Hulst, raakte van de weg, reed tegen een lantaarn en be landde in de sloot. De bestuurder en zijn passagier kwamen met de schrik vrij. Toen de politie hem liet blazen bleek al snel dat hij veel te veel gedronken had. Deze zomer kunnen stappers in het uitgaansleven van Sluis gecon troleerd worden door drugshon den. Die worden ingezet door de KLPD (Korps Landelijke Politie diensten). Het is de bedoeling dat er regelmatig in en rond verschil lende locaties gecontroleerd wordt. Met deze actie hopen gemeente, ho reca en de politie het drugsgebruik terug te dringen. door Romain van Damme TERNEUZEN - De in maart gestarte campagne om Vlamingen die een huis willen kopen naar Zeeuws-Vlaanderen te halen, is een groot succes. In het tweede kwartaal van dit jaar zijn in Zeeuws-Vlaanderen maar liefst zes tig procent meer woningen ver kocht dan in dezelfde periode vo rig jaar. De verkoop is gestegen van 145 naar 230 woningen. „Voor een aanzienlijk deel is dat te danken aan de Vlamingen die zich hier oriënteren en ook kopen", zegt woordvoerder Peter Zuurveld van de Stichting Zeeuws Vlaan deren. Zuurveld zegt te verwach ten dat de belangstelling van de Vlamingen blijft en wellicht nog toeneemt. „Een prima zaak natuur lijk, want op deze manier komt er beweging in de Zeeuws-Vlaamse woningmarkt. Als er iemand een huis verkoopt, moet die ook weer een ander huis kopen." De gemiddelde woningprijs in Zeeuws-Vlaanderen bleef gelijk en is nu 167.000 euro. Dat is ongeveer 40.000 euro minder dan voor een vergelijkbaar huis aan de andere kant van de Belgische grens. Altijd fascinerend, kijken naar krioelende bijen. Volgens de medewerkers van het bijenteeltstation Kreverhille zijn het bijzonder zachtaardige bijen, maar toch goed dat ze achter glas zitten. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57