'Je hoeft niet steeds naar de Efteling' of ma-mm zeeland 113 Wielrenners zijn blij dat ze weer 'Rondje Oesterdam' kunnen doen PZC Iedere dag om 19.00 uur 'Ze zijn al echte vriendjes geworden' maandag 16 juli 2012 «■35SSSS»S5M«Ö55SS 'Ie moet je eens voorstellen dat jij je kind twee weken op vakantie stuurt naar Duitsland, naar gastouders die je helemaal niet kent. Dat is een hele stap.' Vincent van Bijnen, voorzitter Europa Kinderhulp, afdeling Zeeland. Een kleine honderd kinderen uit Nederland, Frankrijk, België en Duitsland, die het thuis om ver schillende redenen niet zo goed hebben, komen deze zomer ruim twee weken op vakantie in Zeeuwse gastgezinnen. door Rob Paardekam De eerste groep kinderen kwam ruim een week geleden in Nederland aan. Ze verblijven bij ongeveer negentig gastgezinnen. „Deze worden zorgvuldig uitgeko zen", zegt Vincent van Bijnen, voorzitter van de Zeeuwse afde ling van Europa Kinderhulp. „Ge zinnen die zich aanmelden krijgen altijd een bezoekje van ons en moeten bovendien een verklaring van goed gedrag kunnen overleg gen." Volgens Van Bijnen is deze zorg vuldige procedure noodzakelijk, ze ker richting de ouders van de kin deren die op vakantie komen. „Je moet je eens voorstellen dat jij je kind twee weken op vakantie stuurt naar Duitsland, naar gastou ders die je helemaal niet kent. Dat is een hele stap. Dat moet je er ze ker van kunnen zijn dat je kind in een goede omgeving terecht komt." Afgelopen zaterdag kwamen veel kinderen en hun gastouders bijeen voor een familiedag in speelboer- derij de Five Star Farm in Kamper land. Over een paar weken wordt deze dag nog eens herhaald voor de groep jongens en meisjes die la ter aankomt. „Deze dag geven we de gastouders cadeau", zegt Van Bijnen. „Verder is het echt niet de bedoeling dat zij elke week met de kinderen naar de Efteling gaan, hoor. Zelf heb ik ook twee gastkin- deren in huis en wij doen dat ook niet Natuurlijk gaan we wel eens iets met ze doen, maar het speelt zich vooral thuis af. Deze kinderen hebben met name aandacht no dig, want dat komen ze thuis vaak tekort. Bijvoorbeeld omdat ze maar één ouder hebben, die altijd werkt, waardoor zij op jongere broertjes en zusjes moeten passen. Een verhaaltje voorlezen voor het slapen gaan vinden ze vaak al ge weldig. Dat kennen ze gewoon niet." Hoewel de Zeeuwse afdeling van Europa Kinderhulp na een soort noodoproep in de media nog een behoorlijk aantal gastouders wist te strikken (zo'n negentig) zijn nieuwe gezinnen voor volgende zomer meer dan welkom. Volgens Van Bijnen geeft het veel voldoening om een kind dat het thuis zwaar heeft een leu ke vakantie te geven, maar er is ook een valkuil. „Het kost veel energie", stelt de inwoner van Oud-Vossemeer. „Als het kind weer naar huis gaat, ben je zelf aan vakantie toe. Je moet je eigen vakantie er dan ook niet voor opof feren. Dan ga je er aan onder door." Hoewel kinderen soms heimwee hebben, gaat het volgens Van Bij nen vrijwel altijd goed. Het komt vaak voor dat ze hun vakantie zó leuk vinden dat ze het jaar erop te rug komen, vaak in hetzelfde gast gezin. „Het komt vaker voor dat gastouders afhaken dan kinderen", aldus de voorzitter. „Dan hebben ze het een beetje onderschat. Het is niet gemakkelijk, je bent er ruim twee weken intensief mee bezig." Zie de video op www.pzc.nl/video foto's Willem Mieras Irene van der Schaaf is deze zo mer voor het eerst gastouder. „Wij hebben een zoontje, maar in ons huis is genoeg ruimte voor nog iemand", zegt ze. „Waar om zouden we een ander kind dan ook geen leuke vakantie gun nen?" De Zeeuwse liep al langer met het idee rond, maar ze heeft gewacht tot haar eigen zoontje de leeftijd had op te begrijpen waarom er op eens nog iemand in huis is. Hij is nu vijfjaar oud. Het tijdelijke pleegkindje van de familie Van der Schaaf is een jongen van 6 uit Ber lijn. „Het gaat goed", zegt Irene. „Hij heeft nauwelijks last van heimwee. Natuurlijk mist hij zijn moeder best wel, hij heeft haar ook al een keer gebeld, maar hij heeft het vooral erg naar zijn zin." Ook tussen de twee jongens gaat het goed. „Ze zijn nu al echte vriendjes. In het begin was het even aftasten, maar toen we pas GOES Politie houdt twee jonge dieven aan De politie heeft vrijdagavond in Goes twee jonge dieven van 14 en 16 jaar oud aangehouden. Agenten werden in de Korte Vorststraat aan gesproken door mensen die zeiden dat de twee jongens, die deel uit maakten van een grotere groep, een horloge hadden gestolen bij een kraam op de Markt. Dat bleek te kloppen. Tegen de jongens is pro ces-verbaal opgemaakt. GOES Benjamin Scott wint DK Knock Out 2012 Benjamin Schot uit Nieuwerkerk (dj-naam Benjamin Scott) heeft vrijdag in café Pubbles in Goes de DJ Knock out 2012 gewonnen. Daarmee heeft hij een plaatsje ver diend op het podium tijdens de Dancetour Goes op 29 juli. Scott moest het vrijdag opnemen tegen drie andere dj's. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst zijn gaan zwemmen, liepen ze hand in hand het zwembad weer uit. Dat was mooi om te zien." Irene vind het na één week nog te vroeg om te zeggen of ze volgende zomer weer gastouder wil zijn. „Laten we eerst even afwachten hoe de rest van de vakantie ver loopt. Toch bevalt het tot nu toe erg goed. Het kost veel energie, maar je krijgt er ook veel voor te rug. Het is mooi om zo'n jochie te zien genieten." ~££&.</Xl^&j9t5S66Cföy&XSSt&G&56SeBSGZ3S6^&£Z6C-'. YERSEKE Dronken Yersekenaar betrapt achter stuur Een 38-jarige automobilist uit Yer- seke is in de nacht van zaterdag op zondag betrapt op rijden onder in vloed. Hij liep tegen de lamp toen hij werd gecontroleerd aan de Lan- geville in zijn woonplaats. De man is zijn rijbewijs kwijt. GOES Zakkenrollers stelen portemonnee in Goes Een 61-jarige vrouw uit Goes is za terdagmiddag het slachtoffer ge worden van een zakkenroller. In een winkel aan de Grote Markt werd haar portemonnee gestolen. Daarin zaten bankbescheiden en waardepapieren. De vrouw deed aangifte bij de politie. het PZC videojournaal www.pzc.nl door Jan van de Kasteele THOLEN - Maanden was het stil op de Thoolse brug. Je zag wel wat lie den op racefietsen en andere wie- lerliefhebbers, maar meer het ei land af dan op. De reden was simpel: de Oester- dam was vanaf begin april afgeslo ten voor fietsverkeer. Vanwege werkzaamheden voor de dijkver sterking. Het geliefde rondje Oes terdam werd daarmee onmogelijk. Sinds vrijdagmiddag is de parallel weg weer opengesteld. Zondagochtend. De weg naar de Oesterdam door de polder. Het ene na het andere groepje renners komt langs. Tholen is plotseling weer in trek. Bij de Bergse Diep- sluis staat Nicolas Hermans uit Zandvliet. Hij moet wachten, want de brug is open. Hij rijdt in z'n eentje en is de Oesterdam net overgestoken. „Zaterdag hoorde ik op café, in de Leeuw van Vlaande ren, dat de Oesterdam weer open was." Hij besloot onmiddellijk zijn kans te pakken. „De afgelopen maanden heb ik in de polders gere den, maar zo langs de zee is toch altijd heel mooi", zegt hij. Even later stopt een groepje ren ners. Ook hier tevredenheid dat de dam weer open is. „Dit is al de tweede keer dat ik er over rijd. Vrij dagmiddag heb ik 'm al gedaan", zegt één van de renners. Alleen dat wegdek. Dat is nog niet opti maal. Wie vanaf de Bevelandse kant, vanaf de oude Zeeuwse weg, de dam oprijdt waant zich even tjes in de wielerhemel. Hier ligt as falt zo strak. Eenmaal op de dam is de weg een lappendeken van oud en nieuw asfalt. Mettertijd komt er wel nieuw as falt, zo heeft het Projectbureau Zeeweringen dat verantwoordelijk is voor het werk aan de Oesterdam gezegd. Maar tot die tijd is het hob belen. „Ach, als je hard genoeg gaat, merk je er niks van", klinkt het stoer uit dit groepje. DeWalt DCK235C2 schroef/klopmachine 14.4V en slagschroefmachine 14.4V 299,00 excl BTW Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur ja BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER EEN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55