Kabel schaadt Kapelle nu al Gastouders 12 'Als leden iets meer willen betalen, ligt steiger er misschien heel snel' Politie zoekt eigenaren van gestolen fietsen maandag 16 juli 2012 Groot bedrijf haakt af voor Smokkelhoek door Rob Paardekam KAPELLE - De nieuwe hoogspan ningskabel tussen het Sloegebied en Brabant ligt er nog niet eens, maar hij berokkent de gemeente Kapelle nu al veel schade. Volgens wethouder Ion Herselman is een groot bedrijf dat zich op bedrijven terrein Smokkelhoek wilde vesti gen, afgehaakt vanwege de komst van de kabel. Ruim een maand geleden liet Her selman weten dat de gemeente on aangenaam was verrast door een wijziging in het tracé. Met name het feit dat de kabel straks over Smokkelhoek heen loopt, is hem een doorn in het oog. Herselman zei te vrezen dat Kapelle zijn be- drijfsgrond straks moeilijker kan verkopen. Die vrees is nu al waar heid geworden. „Een behoorlijk groot bedrijf had interesse om zich in Kapelle te ves tigen", stelt de wethouder. „We hebben een goed eerste gesprek ge had, maar bij nader inzien vestigt de ondernemer zich toch liever op een plek waar niet zo'n grote ka bel loopt. Zijn werknemers gaan straks misschien wel vragen stel len over de gevaren. Daar heeft hij gewoon geen zin in. Ik snap dat." Ook een bouwbedrijf dat zich ves tigt op Smokkelhoek, en nu aan het bouwen is, heeft aan de bel ge trokken. Het bedrijf zit straks pre cies tussen twee masten in, op het punt waar de kabels dus het laagst hangen. Dat kan problemen geven voor de hoogwerkers die het bouwbedrijf gebruikt. „Deze on dernemer heeft al gevraagd of we de grond niet terug kunnen ne men en de schade voor lief ne men", zegt Herselman. „Dat kun nen we natuurlijk niet doen, maar ik heb begrip voor de onvrede van het bedrijf" De gemeente en enkele onderne mers gaan binnenkort nog eens met Tennet praten in de hoop dat het tracé nog iets kan worden ver anderd. „Maar ik heb daar een hard hoofd in", aldus de wethou der. „Tennet moet aan allerlei voor waarden voldoen. Zo mag de ka bel niet boven woongebieden ko men en kan hij niet te veel kruisen met bestaande kabels. Dat beperkt de mogelijkheden enorm." Als de huidige tracékeuze defini tief wordt, wil de gemeente de ge leden schade gaan claimen bij Ten net. Een eerste schatting leert dat het om 1,5 miljoen euro gaat. Herselman zegt de hele kwestie buitengewoon frustrerend te vin den. „Het wordt allemaal buiten ons om besloten. We hebben er to taal geen invloed op." door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - De steiger die watersportvereniging De Slikleg- gers wil aanleggen in de haven van Sint Philipsland moet er over uiter lijk vijf jaar liggen. Dat zegt voor zitter Jacob van de Velde. De SHkleggers bestaan inmiddels vijf jaar. De vereniging werd in 2007 opgericht toen het water schap de ongeveer 50 eigenaren van bootjes uit het dorp verbood om hun vaartuig nog langer op de dijk te leggen. Dat zou het maaien bemoeilijken en slecht zijn voor de dijk. Tegenwoordig liggen de bootjes in de zomermaanden net voor de dijk, vastgemaakt aan een groot stuk beton in het water, ter wijl ze in de winter binnen wor den gestald. „Daar is iedereen zelf verantwoordelijk voor", zegt Van de Velde. „We hebben destijds wel gezocht naar een gezamenlijke stal ling, maar die was niet te vind- den." De Slikleggers hebben nu de wens voor een steiger, zodat gemakkelijk kan worden af- en aangemeerd. De gemeente gaf daar onlangs toe stemming voor, maar de vereni ging moet het zelf betalen. „Het is aan de 103 leden om te bepalen wanneer de steiger er komt", stelt de voorzitter. „Binnenkort hebben we weer vergadering. Als ze bereid zijn meer contributie dan 10 euro per jaar te gaan betalen, ligt hij er wellicht snel. Zo niet, dan moeten we langer sparen. Maar we hopen de steiger toch echt binnen vijf jaar aan te kunnen leggen." De vereniging heeft de gemeente nu gevraagd of die alvast een pas santensteigertje wil aanleggen. In principe kan iedereen vakantie-gastouder worden voor Europa Kinderhulp. Godsdienst, ras of politieke gezindheid spelen geen rol. Gezinnen die de reguliere geneeskunde afwij zen worden echter niet geaccepteerd. Meer informatie op www.europakinderhulp.nl. De kinderen vermaakten zich zaterdag opperbest in speelboerderij de Five Star Farm in Kamperland. De bootjes toen ze nog op de dijk mochten liggen, archieffoto Willem Mieras in Bobbejaanland, 't plezantste land ter wereld! Maak je klaai vooreen dag vol fun, spanning en sensatie Op slechts 45 minuten rijden vanaf Eindhoven en 1 uurtje vanuit Tilburg en Breda. Je kan kiezen uit meer dan 50 vette attracties, daardoor zijn dê wachtrijen nooit lang. Wat dacht je van 1 yphoon. King Kong en Banana Battle? Of Drzz. de gloednieuwe coaster 2011. Dit jaar hebben we nog 2 verrassingen voor je. De nieuwe Paardenshow met musicalster Anne Van opstal. Adembe.nemend en niet te missen?,'',. En de nieuwe süpëfléükc? film YOGI BEAR in de 4D-cinema. Waar wacht je nog op? Surf naar bobbeiaanland.nl GOES - De politie zoekt de eigena ren van twee gestolen fietsen. Afgelopen woensdag werd in Goes een 19-jarige man uit Middelburg aangehouden. Hij was in het bezit van een fiets die niet van hem was. Uit camerabeelden bleek dat hij in mei ook al een fiets had weg genomen op het station in Goes. Van de tweewieler die hij woens dag stal, is nog geen eigenaar be kend. Afgelopen weekend werd in Goes ook al een 29-jarige Reimers- waler aangehouden. De politie her kende hem, omdat hij een beken de fietsendief is. Hij had een gesto len mountainbike bij zich. Foto's van de fietsen op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54