Amsterdamse scholieren naar Kats' Schip raakt Bathsebrug BEVELANDEN/THOLEN Lekker scheuren op de scooter almanak Autospiegel MAANDAG 16 juli 2012 11 Jongeren verblijven bij gastgezinnen 12 en 13 Groep inwoners van dorp wil dat Prinses Margrietschool weer zelfstandig wordt door Rob Paardekam KATS - Scholieren uit Amsterdam, die het op hun eigen school moei lijk hebben, krijgen in de toe komst wellicht les op de basis school in Kats. Een groep inwo ners speelt met dat idee. „De Am sterdamse wethouder Lodewijk As- scher is razend enthousiast", zegt Jan Schuurman Hess. Scholenkoepel Nobego maakte in april bekend dat de Prinses Mar grietschool in Kats dicht moet, om dat de school te klein zou zijn om kwalitatief goed onderwijs te ge ven. Dit besluit zette veel kwaad bloed in het dorp. Een groep inwo ners zet nu alles op alles om het schooltje te redden. In die groep zitten onder meer vertegenwoordi gers van de dorpsraad en de ouder commissie. „Van Nobego krijgen we alle vrijheid om ons plan uit te werken", zegt Schuurman Hess. De initiatiefnemers willen dat De Margrietschool weer zelfstandig wordt. Nobego zou het schooltje in feite terug moeten geven aan de dorpsbewoners. Die willen er een kwalitatief hoogwaardige school van maken. Om ervoor te zorgen dat er voldoende leerlingen zijn, is het plan bedacht om leerlingen uit Amsterdam naar Kats te halen. Dat kunnen bijvoorbeeld jongens en meisjes zijn die in de hoofdstad 'verdrinken' in een klas met 35 leerlingen. Het mes snijdt aan twee kanten. De Amsterdamse kinderen krijgen in Kats de aandacht en begeleiding die ze nodig hebben, terwijl het dorp zeker is van voldoende leer lingen om boven de opheffings norm te blijven. De school zou ver der kunnen profiteren van de ken nis over onderwijs die in de hoofd stad aanwezig is. De initiatiefnemers willen de Am sterdamse scholieren zeker niet in grote getalen naar Kats halen. Het gaat om hooguit één of twee kin deren per klas. „Uiteindelijk is het de bedoeling dat er genoeg kinde ren uit het dorp naar de Margriet school gaan, zodat de kinderen uit Amsterdam niet nodig zijn om te overleven", zegt Schuurman Hess. niiiiiiiiiiiiiwiii'iiiiiiiiiii'iniiiniiiiiiiiiBniiiiiii «awmiurjiJWii'iJuiwAMHiMuium.wiiij „Ze blijven in dat geval natuurlijk wel van harte welkom." Het plan moet nog op detailni veau worden uitgewerkt. Zo is bij voorbeeld nog niet helemaal duide lijk waar de Amsterdamse kinde ren gaan wonen. Dat kan in gastge zinnen zijn, maar de initiatiefne mers hebben ook nog een ander idee. Dat brengen ze op dit mo ment echter nog niet naar buiten. De gemeente Amsterdam is vol gens Schuurman Hess enthousiast over het idee. Binnenkort praten beide partijen weer met elkaar. snHOMMOimmmm RILLAND - De Factofour, een schip van 135 meter lengte, geladen met containers, heeft vrijdagavond rond 22.00 uur de Bathsebrug bij Rilland-Bath geraakt. Volgens woordvoerder Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat is de brug zelf niet of nauwelijks bescha digd. Het schip raakte bij de aanva ring kabels en leidingen onder de brug. „Die laten we vandaag con troleren", stelde De Feijter afgelo pen zaterdag. Op het schip zelf gingen door de botsing containers van hun plek. Deze moesten eerst worden gesta biliseerd voor het schip weer ver der kon varen. De Factofour kon zaterdagochtend rond vijf uur richting Kreekrakslui- zen varen. Daar werd het schip af gemeerd in afwachting van een kraan, die de containers weer hele maal goed moest zetten. Het schip was over het Schel- de-Rijnkanaal onderweg naar Duisburg en kwam vanaf de ha ven van Antwerpen. Hoe het onge luk kon gebeuren is volgens De Fe ijter niet duidelijk. Tip? redactie@pzc.nl In Zoutelande hebben ze op zater dagnacht regelmatig last van verniel zuchtige figuren die autospiegels af trappen. De politie heeft daarom onlangs iets bedacht om dit vandalisme tegen te gaan. Uit voorzorg klappen agenten in bepaalde straten de autospiegels alvast naar binnen. Zo ook een tijdje 1 o o e Op zaterdagnacht 00:30 uur wordt er aangebeld bij een van de bewo ners, de kinderen waren net vertrok ken voor een avondje stappen, een agent aan de deur. Toch altijd even schrikken. Maar deze agent stond wat ongemakkelijk heen en weer te wiebelen op de stoep en gaf schoor voetend toe dat hij de autospiegel af gebroken had. GOES - Even leek de dag letterlijk in het water de brommer- en scootersprints aan de Colum- van 150 meter. Daarbij werden snelheden van Organisatie) en maakte onderdeel uit van het te vallen. Scheuren op de scooter op een nat busweg in Goes toch nog door konden gaan. ruim boven de 100 kilometer per uur bereikt. Nederlands Kampioenschap. De vele belang- wegdek is nou eenmaal niet zo'n goed idee. Op bedrijventerrein De Poel II namen deelne- De wedstrijd werd georganiseerd door de stellenden konden zich ook vermaken met al- Gelukkig klaarde het zondagmiddag op, zodat mers het tegen elkaar op over een afstand Stichting SBO (Scooterrace en Brommersprint lerlei demonstraties. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53