Aantal bijstandsuitkeringen groeit SCHOUWEN-DUIVELAND Mooie herstart van Jazzfestival Brouwershaven almanak Autospiegel MAANDAG 16 juli 2012 11 Imkers houden open huis 12 en 13 Vooral 45-plussers en kleine zelfstandigen komen niet meer aan de slag door Melita lamting Z9ER9KZEE - Het aantal mensen in de bijstand op Schouwen-Duive- land is aanzienlijk toegenomen. Ondanks alle inspanningen om mensen weer aan een baan te hel pen, groeide het aantal uitkerin-. gen vorig jaar met vierenveertig. Dat is meer dan de afgelopen ja ren. De grootste toename was in de wintermaanden. Op januari za ten 330 mensen in de bijstand. In juni van dit jaar waren dat er maar twee minder. Het zijn volgens wet houder Gilles I-Ioutekamer vooral de mensen van 45 jaar en ouder die niet meer aan de slag komen. „En kleine zelfstandigen", zegt Houtekamer. „Mensen die in de problemen komen en dan het hele bedrijf als het ware opeten. Dan valt er wel heel wat zwarte sneeuw. Het zijn vaak familiebe drijven." De toename van het aantal uitke ringen is volgens Houtekamer het rechtstreekse gevolg van de econo mische crisis. „En het gekke is dat wij dat op Schouwen-Duiveland al tijd later merken en het ebt ook langer door. Dat was zo tijdens de crisis in de jaren '8o en dat is nu weer zo." Volgens Houtekamer komt dat vooral door het seizoens- werk. Niet alleen in het toerisme, maar ook in de land- en tuinbouw en de kassen. In dé industrie val len de klappen eerder, maar trekt het ook vaak eerder weer aan. In de zomermaanden zitten er tra ditioneel minder mensen in dé bij stand omdat er dan veel seizoens- werk te doen valt. Toch scheelt het dit jaar nauwelijks, slechts twee mensen stroomden voor juni uit de bijstand. Om mensen vanuit de bijstand toch weer aan het werk te krijgen, werkt de gemeente sinds vorig jaar met een jobhunter. Iemand die de bedrijven langs gaat en individueel probeert te bemiddelen. Dat levert volgens Houtekamer een positief resultaat op. Op deze manier ko men sommige mensen toch weer aan een baan. Daarnaast worden momenteel gesprekken gevoerd om meer samen te werken met reïntegratiebedrijf De Zuidhoek. Daar werken ook twee jobhunters en het is de bedoeling dat deze drie mensen meer met elkaar op trekken. Ook wordt bij De Zuid hoek een centrum van duurzame arbeid opgericht. Een plek waar mensen via reïntegratie weer aan een baan moeten komen. BROUWERSHAVEN - In een bijzondere en sfeer volle ambiance vond zaterdag het Jazzfestival Brouwershaven plaats. Gevestigde namen als Kris Berry en Volkan stonden op het podium onder de preekstoel van de Grote of Sint Nico- laaskerk. Daarnaast traden Revivalists Jonny Boston en swing-jazz zanger Dennis Coppen op. „Wij hebben er een heel goed gevoel over", zegt mede-organisator Hans Schoon, daags na het festival. Het Jazzfestival keerde weer terug na jaren van afwezigheid. Het leverde een mooie her start op van een bijzonder festival, al heeft het publiek het wel een beetje laten afweten. Ongeveer 275 mensen kwamen naar de optre dens kijken. foto Ronald den Dekker Benjamin Scott wint Dj Knock Out 2012 Benjamin Schot uit Nieuwerkerk (dj-naam Benjamin Scott) heeft vrijdag in café Pubbles in Goes de DJ Knock Out 2012 gewonnen. Daarmee heeft hij een plaatsje ver diend op het podium tijdens de Dancetour Goes op 29 juli. Scott moest het vrijdag opnemen tegen drie andere dj's. De Stichting Dancetour gaf ook nog een wild card weg. STELLENDAM Verkeershinder op N57 vanuit Rotterdam De N57 wordt dinsdag deels afgeslo ten ter hoogte van Stellendam. Ver keer vanuit Rotterdam in de rich ting van Zeeland moet tussen 7.00 uur en 15.00 uur rekening houden met vertraging omdat de bascule- brug in de N57 wordt geïnspec teerd. Het verkeer wordt omgeleid. Verkeer richting Rotterdam onder vindt geen hinder. SCHARENDIJKE Reebok gered uit Noordzee De leden van de strandreddingsbri- gade in Scharendijke hebben zon dagmiddag een ree uit de zee ge red. Het bokje was ter hoogte van de Brouwersdam in het water ge sprongen. De reddingsbrigade heeft het dier met de boot uit het water gehaald. Daarna heeft een boswachter het dier bekeken en toen bleek dat het goed gezond was, is de reebok weer vrijgelaten. Tip? redactie@pzc.nl In Zoutelande hebben ze op zater dagnacht regelmatig last van verniel zuchtige figuren die autospiegels af trappen. De politie heeft daarom onlangs iets bedacht om dit vandalisme tegen te gaan. Uit voorzorg klappen agenten in bepaalde straten de autospiegels alvast naar binnen. Zo ook een tijdje geleden. Op zaterdagnacht 00:30 uur wordt er aangebeld bij een van de bewo ners, de kinderen waren net vertrok ken voor een avondje stappen, een agent aan de deur. Toch altijd even schrikken. Maar deze agent stond wat ongemakkelijk heen en weer te wiebelen op de stoep en gaf schoor voetend toe dat hij de autospiegel af gebroken had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49