ushirijst en -vellen na Vooruitblik maandag 16 juli 2012 Prooyenseweg 26, van 10.00 tot 12.00 uur. Rondleiding Stadhuis. Het laatgotische stadhuis van Middelburg wordt alom gezien als een van de mooiste monumenten van Ne derland. Wandel met een gids van de Tourist Shop door de prachtige zalen en aanschouw de oude meu belen, schilderijen en wandtapijten. U hoort alles over de veelzijdige geschiedenis van dit prachtige monu ment. Dagelijks (behalve vrijdag) om 11.30 uur en 15.15 uur. Aanvang in het stadhuis. Volwassenen: 4,25 euro, 6 t/m 12 jaar, 65+, CJP en mindervalide: 3,75 euro, 0 t/m 5 jaar: gratis. Stadswandeling. Ervaar historisch Middelburg van haar mooiste kant. Wandel met een gids door de monu mentale binnenstad, onder de hoge abdijtorens en door de schilderachtige steegjes. Laat u verrassen door de grootste schoonheid in de kleinste details. De gids van de Tourist Shop zorgt ervoor dat u niets mist. Dagelijks (behalve vrijdag) om 13.30 uur. Ver trek vanaf het bordes van het stadhuis op de Markt. Volwassenen: 4,75 euro, 6 t/m 12 jaar, 65+, CJP en mindervalide: 4,25 euro, 0 t/m 5 jaar: gratis. Markt 51, van 13.30-15.00u. Boeken- en verzamelmarkt. Markt, 11.00 tot 17.00u. NOORDWELLE Openstelling Corneliuskerk. Van 10.00 tot 17.00 uur. In de monumentale kerk van Noordwelle is in het koor een foto expositie over kerk en dorp: heden en verleden. In het schip van de kerk is een meditatie- hoek met kaarsentafel en gebedsintenties. Centrum, van 10.00 tot 17.00 uur. OOSTKAPELLE Strandatelier. Iedere maandag in juli en augustus krijgen kinderen van 6 tot 12 jaar na een bezoekje aan de wisselten toonstelling 'Naar 't strand' in Terra Maris op de aange geven tijd uitleg over schelpen. Ooit waren de schel pen immers huizen van allerlei dieren met ieder een eigen manier van leven in het zand, de stenen glooiing of op de strandpalen. Na de uitleg mag er ge knutseld worden met schelpen. Deelname kost 5,50 euro. Om teleurstelling te voorkomen tijdig aanmel den. Bij voorkeur via reserveringen@terramaris.nl. Terra Maris, Duinvlietweg 6, tel. 0118-582620 Openingstijden: maandag 11:00 - 12:00 uur. OUDDORP Introductie windsurfen - vanaf 5 jaar. Ben je gek op water en heb je nog nóóit gesurft? Probeer dan eens of windsurfen iets voor jou is! Meld je aan voor de in troductiecursus bij Zeil- Surfcentrum Brouwersdam: 0111-671480. In 2,5 uur leer je de basis van het windsurfen. Ga je door met de beginnerscursus dan wordt de introductie verrekend met de volgende 3 les sen. Ossenhoek 1, gehele dag RETRANCHEMENT Boerderijtocht, Speuren op het boe- 4renerf Iedere maandag in juli en augustus. Start: 13.30 uur. Voor kinderen van 5-8 jaar, ouders zijn ook van harte welkom. Tochten met spellen en op drachten, duur ca 2 uur. Entree €5,00 per kind. Half weg pauze met boerenpicknick. Vooraf aanmelden. Braamdijk 21. SINT ANNALAND Zeehonden-Safari met Frisia. Deze zeehondensafari va ren we op laag water, zodat we de zeehonden op de zandbanken zien luieren. Haven, 18.30 tot 21.00 uur. SLUIS Rondleidingen op struisvogelboerderij Monnikenwer- ve, Hogeweg 1, Sluis. Informatieve uitleg over de intri gerende struisvogel op misschien wel de leukste be- zoekboerderij van Nederland. Bekijk en aai de loopvo gels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaus hop, tearoom, eieren, vlees, lederwaderen, veren, do cumentatie enz. Info: 0117-492131 e-mail: info@destruisvogel.nl www.destruisvogel.nl Openingstijden: dagelijks van 11.00 tot 15.30 uur. WESTENSCHOUWEN Duin, bos en strand ontdekkingswandeling, Een na- tuurontdekkingstocht, in het kader van het Zeeuws Jaar van het Water, door bos, duin en strand met vra gen en opdrachten waarbij gekozen kan worden tus sen een wandeling van anderhalfuur of drie uur. Op het strand kun je met de schelpenzoekkaarten de ge vonden schelpen op naam brengen of opzoeken hoe jouw strandvondst heet. Start vanaf 11.00 uur bij Natuurinfomatiepunt/trampolinecentrum Wester- schouwen, op het grote parkeerterrein bij de rotonde. ZIERIKZEE Meezeiltocht historisch zeilschip de Zeeuwse Stro men. Van 14.00 tot 17.00 uur. Drie uurtjes meezeilen met traditionele zeilschepen, vanuit de haven 't Luitje in Zierikzee op de Oosterschelde, oostelijk of weste lijk van de Zeelandbrug. Kosten: volwassenen 17.50 euro, kinderen 5 t/m 12 jaar 15.00 euro, kinderen t/m 4jaar gratis. Reserveren is noodzakelijk via 0900-2020233. Kaartverkoop en informatie: VW Schouwen-Duiveland, Nieuwe Haven 7, Zierikzee telefoon 0900-2020233 Bekijk de volledige agenda op www.wvzeeland.nl. Daar kunt u ook evenementen toevoegen. DINSDAG 17 JULI BURGH-HAAMSTEDE Natuurmonumenten, Slot Haamstede beamer toelichting Slotbos /Zeepeduinen. Natuurmonu mentenpresentatie van 19.00 tot 19.45 uur in de kelder van het kasteel met aansluitend het bezoek aan de zaal erboven (ridderzaal). Hier geeft de gids een toelichting en worden vragen beantwoord. Ook is daar de kleine expositie van het kasteel in oude tijden. Aanmelden verplicht VW Schou wen-Duiveland, Noordstraat 45a, 0900-2020233 CADZAND-BAD Wind Experience. Afhankelijk van het getij kan je deelnemen aan Blokarten of Powerkiten. Kosten: 25,00 euro p.p. per uur. Moio Beach, Vlamingpol derweg 3a (Duinovergang 9), 13.00 tot 16.00 uur. NEELTJE JANS Scharrelen en snorkelen. De Oosterschelde zit vol prachtige planten en die ren. Ontdek het zelf en kom 'scharrelen en snorke len' op Neeltje Jans (voor kinderen van 8-12 jaar)! Eerst verzamelen we zelf planten en dieren langs het strand. We doen een trek met een sleepnet, ha len kleine diertjes uit het water met een zeef en graven in de blubber op zoek naar verborgen bees ten. Alle vondsten verzamelen we in aquaria en een bioloog vertelt erover. Daarna nemen we zelf een kijkje onder water! Je krijgt vinnen, een wetsuit, een duikbril en snorkel en dan zwemmen we langs het strand. Je zult versteld staan van de drukte on der water: scholen met visjes, garnalen, heremiet- kreeftjes en nog veel meer! Als je het aandurft kan je ook nog naar de hangmosselcultures zwemmen die vlak bij de kant liggen. Hierop is ook van alles te zien, niet alleen maar mossels! We verzamelen bij het strandje in de baai aan de Noordzeekant bij het Topshuis op Neeltje Jans. Kosten: 7,50 euro. Zwemdiploma B is vereist. Informatie en aanmel den: info@oceanus.nl of 06-23242083. Noordzeekant bij Topshuis, 10.00 tot 13.00 uur. ZIERIKZEE Stadswandeling Zierikzee met monument bezoek. De stad is in de 10e eeuw ontstaan aan de rivier de Ee. Handel, nijverheid en visserij bracht de stad rijk dom, welvaart en schoonheid. Hierdoor had Zierik zee reeds in het begin van de 15e eeuw een belang wekkend silhouet met muren, poorten, kerken, to ren en molens. Met een gids bekijk je Zierikzee waarbij je vele monumenten ziet. Kaarten kosten 5,75 euro en zijn verkrijgbaar bij de WV in Zierik zee, Nieuwe Haven 7. Wandeling van 10.30 tot 12.30 uur. krijgen en over de rijst waren we niet tevre den", verklaart Cas. Als het mogelijk is, ha- len ze de ingrediënten uit de buurt. Vis, I kreeft en oesters komen bijvoorbeeld uit Yer- seke, de wijn wordt gemaakt in Dreischor en aardappelen halen ze in Buttinge. - Cas legt uit waarom Jeroen en hij hebben ge kozen voor deze werkwijze. „Jeroen leeft al zijn hele leven biologisch. Voor hem is het de normaalste zaak van de wereld. Zelf vind ik goed eten heel belangrijk. En de kwaliteit van biologische producten is nu eenmaal be ter. Hetzelfde geldt voor de smaak." Beneden heeft De Watertoren ook een fri tuur, maar deze is niet biologisch. „Dan zou een frietje ruim drie euro kosten en dat pik ken de mensen niet." Strandgasten kunnen met mooi weer re laxen op zitzakken voor het paviljoen. Para sols en windschermen zijn te huur voor 2 euro per dag. De opbrengst gaat naar Sea Shepherd, een organisatie die actievoert te gen jacht op walvissen en zeehonden. Ondertussen blijven de mannen plannen maken voor de toekomst. Cas: „We willen na de zomer sushi en salades te gaan bezor gen op heel Walcheren. En in het voorjaar van 2013 hopen we het paviljoen te verbou wen. Het interieur mag meer uitstralen wat mensen hier kunnen verwachten." Cas Zwemer bij de 'groene' ijscowagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45