Alles is biologisch, op de 4l Strandpaviljoen maandag 16 juli 2012 MAANDAG 16 JULI BRESKENS Sleepnetvissen. Bij het sleepnetvissen willen we graag laten zien wat er nu eigenlijk allemaal op de zeebodem rondkruipt en -zwemt. Vertrek vanuit de Handelshaven/- Westhaven, de Westerschelde op, richting Hoofd plaat. Net als bij de rondvaart hopen we ook nu weer vele vogels en zeehondjes te zien. Na ongeveer 20 mi nuten laten we het visnet zakken om het na een tijdje weer op te halen. Na het sorteren van de vangst, bekij ken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opge hangen bakken, zodat iedereen de gevangen vissen, krabben, garnalen, enz. goed kan zien. Aanraken mag, zolang de krabben en vissen maar blijven leven. Op de terugweg namelijk, gooien we alles weer levend overboord; we nemen dus niets mee! Deze vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur. Indien gewenst zijn er voor de kleinsten gratis zwemvesten beschikbaar. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Haridelshaven in Breskens, Haven Westzijde. In de periode 4 juli t/m 26 augustus zijn er elke maandag, woensdag en vrij dag afvaarten om 9:00 uur én om 10:30 uur. Deelname: €10,- p.p. kinderen tot 12 jaar €8,- p.p. Aanmelden verplicht, via 06-53225401. Info: www.defestijn.nl info@defestijn.nl BROUWERSHAVEN t Boemeltreintje. Rondritten in en om Brouwershaven/Den Osse. Tijdens de rit word er live uitleg gegeven over de geschiedenis van Brouwersha ven. De rit duurt 30 minuten. Tijdens de-stop in Brou wershaven kunt u ook nog fijn de markt bezoeken. Vertrek 11.00 uur uit Port Greve, daarna elk heel uur, laatste rit om 16.00 uur. Vertrek uit Brouwershaven 11.50 uur, laatste rit om 15.50 uur. BURGH-HAAMSTEDE Circus Franz Renz, Kraaijensteinweg, gehele dag BURGHSLUIS INatuurvaartocht Oosterschelde om 18.30 uur, rondvaart m.p.s. Onrust. Tot 21.00 uur. Er vaart een professio nele gids mee die vertelt wat u op dat moment in het gebied zoal ziet. Prijs volwassenen 15.00 euro, kinderen 4 t/m 12 jaar 10.00 euro per persoon. Kaartverkoop VW Schouwen-Duiveland, via 0900-2020233 en aan boord. Nieuwe Havenweg 5. CADZAND-BAD Kitesurfochtend, een introductie op het strand van twee uur. Deelnamen 40,00 euro p.p. voor twee uur. Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a (Duinovergang 9), van 10.00 tot 12.00 uur. Tevens Wave Experience, met een aanbod van allerlei watersporten. Deelname: 20,00 euro p.p. per uur. Van 13.00 tot 16.00 uur. Gent, Vlaanderen Gentse Feesten. Het bekende tiendaags cultureel volksfeest, in het his torische centrum van de stad. Tien dagen gratis fees ten, van 14 tot en met 23 juli, op zowat alle kleine en grote pleinen in het stadscentrum: muziek. Wandel van het ene plein naar het andere en ontdek een mix van pop, rock, folk, soul, funk, reggae, disco. Wereld muziek, kleinkunst, de Vlaamse showbizz, Coverbands en Gentse groepen zijn ook van de partij. Maar ook: internationale straattheateracts, theatervoorstellingen, geleide bezoeken, vuurwerk, de Gentse Feestenpara de en markten. De Gentse Feesten is vooral een gratis muziekfestival, sommige voorstellingen zijn betalend. Info: www.gentsefeesten.be KAMPERLAND Amusefietstocht. In juli en augustus is elke dag een At amusefietstocht te maken over Noord-Beveland. Met deze tocht kun nen zowel de vaste bewoner als de toerist op een leuke en sportieve ma nier kennismaken met de prachtige natuur en de gast vrijheid van de Noord-Bevelandse horecabedrijven. U kunt uw routes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppun- tenkaart, welke op de deelnamekaart staat. Zo kan dus zowel het hele gezin als de geoefende fietser sportief de hele dag op stap. De bedoeling is om meerdere horecabedrijven te bezoeken, en hier uw amusebon in te leveren voor een heerlijk broodje, ijs coupe of salade. De kaart kost 17,50 euro per persoon en u heeft een besteding van ong. 35,00 euro. Diverse startlocaties. Info: www.amusefietstocht.nl MELISKERKE Schapen scheren. Kom meehelpen of kijken bij het scheren van de scha pen. Aanvang 14.30 uur. Tevens kaasproeven, kinder boerderij, maisdoolhof, speeltuin. Kaasboerderij Mariekerke, Mariekerke 24, Meliskerke. Iedere maandagmiddag in juli en augustus. Info: tel 0118-551333 info@mariekerke.nl Elke avondin juli en augustus is er bovendien een rondleiding, van 20.00 tot 21.30 uur.- MIDDELBURG 3 Boerderijbeleving. Een rondwandeling over de kaasboer derij Schellach met de nadruk op kij ken en proeven. Altijd leuk voor jong en oud. Kaasboerderij Schellach, De Gentse Feesten zijn weer begonnen. foto Peter Nicolai Strandpaviljoen De Watertoren ligt vlakbij de Domburgse watertoren. door Ellem Jobse Streekgebonden, biologisch en onder scheidend. Het zijn misschien wel deze drie woorden die Strandpavil joen De Watertoren het beste om schrijven. Eigenaren Jeroen Lokerse en Cas Zwemer zijn constant op zoek naar nieuwe manieren om hun paviljoen aan het Dom burgse badstrand op de kaart te zetten. Met succes. Badgasten van de naastgelegen strandhokjes kunnen met ingang van deze week eten bestellen via de smartphone-ap- plicatie Plingh. Voor inwoners van Dom burg is er de website www.justeat.nl. „We hebben een Segway (een elektrisch aange dreven, zelfbalancerend eenpersoons ver voermiddel, red.) aangeschaft om de bestel lingen te bezorgen", vertelt Cas Zwemer. Ook werken ze deze zomer voor het eerst met een elektrisch aangedreven ijs verkoop- wagen op het strand. „Het is een stukje extra service naar de klanten toe", legt Cas uit. „En zowel de Segway als de ijscowagen zijn 'groen', waardoor ze binnen ons con cept passen." Dat concept houdt ook in dat de menu kaart gevuld is met biologische gerechten. Alles is biologisch, op de sushivellen en -rijst na. „De vellen zijn niet biologisch te

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44