Gratis parkeerpl 't strand 3 Bijna voor niets ven en dan weer terug langs bedrij ven Damen en Amels." Iedereen mag opstappen op een halte naar keuze. Soms, als er veel mensen een rondvaart willen van af het station en er zit ook iemand bij die rechtstreeks naar halte Stadspark wil, dan overlegt Kokje even. 's Ochtends ligt hij vaak bij het station en 's middags gaat hij in de Dokhaven bij het Stadspark liggen. „Dan komen er daar weer meer mensen vandaan", legt Kok je uit. „Kijk eens, drie aalscholvers. Een beetje wild life hè", zegt de stuurman lachend. Het is de be doeling dat het gebied waar de wa tertaxi vaart een toeristische trek pleister wordt. „In september krijg ik nog een halte bij het Dokje van Perry erbij. Daar vaar ik nu ge- maandag 16 juli 2012 woon langs. In de Zware Plaatwer kerij komt Panorama Walcheren een toeristische voorziening." Kok je hoopt dat hij in de toekomst ook op het Veerse Meer een taxi kan starten. „Om mensen van de jachthavens door het Kanaal heen-en weer te brengen." En hij hoopt op een tweede boot. „Dan kan ik met één boot rondvaarten doen en de andere echt taxivaren." Op de steiger staat een echtpaar uit Geldrop al te wachten voor een vaartochtje. „Het heeft wel zijn charme, zo over het water", zegt Jaap Mulder, de man van het stel. Zijn vrouw Anke vraagt naar de naam van de boot. Kokje vertelt dat hij die nog niet heeft. Anke: „Misschien is gele kanarie iets?" www.watertaxi-vlissingen.nl Anke en Jaap Mulder uit Geldrop nemen de watertaxi naar de stad. RUYTER TïRNeUZEN Als passagiers geluk hebben komen er schepen door de zeesluis. foto's Lex de Meester Strand Brouwersdam. foto Dirk-Jan Gjeltema Vakantie vieren met een laag budget vergt wat creativiteit. De Zomerkrant-redactie zoekt naar de mogelijkheden. Deze keer: gratis parkeren aan het strand. door Lilian Dominicus Wie de koelbox mee neemt en de strand paviljoens links laat liggen, bespaart al flink op een dagje strand. Maar vooral parke ren kan nog altijd aardig in de papieren lopen. Een dagkaart op SchouwenJcost zo 6 a 8 euro, af hankelijk van de locatie. Gratis parkeerplekken langs het Noordzeestrand zijn er zeker, maar je moet ze met een lampje zoeken. Zo is aan de stranden op de Brouwersdam (Scharendijke) en Oosterscheldekering (Neeltje Jans) betaald parkeren nog altijd niet ingevoerd. De plekken lig gen pal aan het water, dus oppas sen dat er geen zand in de mo tor komt. Prettige bijkomstig heid is dat de stranden makke lijk aan te rijden zijn. Andere op tie is de auto neer te zetten op het Transferium in Renesse en jé vanuit daar te laten vervoeren Langs de Walcherse kust is te genwoordig ook bijna alles be taald parkeren geworden. Uit zondering is de parking bij Ho tel Woestduyn tussen Domburg en Westkapelle, meldt een woordvoerster van de VW Wal cheren. Ook aan de WestZeeuws-Vlaam- se kust wordt het steeds moeilij ker om vrije plekken te vinden. Bij Camping Groede kon tot voor kort gratis worden gepar keerd, maar ook daar zijn dit jaar betaalzuilen neergezet. Wel is de kuststrook tussen strandpa viljoen 't Halve Maentje bij Bres- kens en de vuurtoren nog altijd vrij. En de strook van de vuurtoren in de richting van Groede, ter hoogte van het naaktstrand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43