De Koeyer steelt de show in Nieuwland 31 maandag 16 juli 2012 'Op het moment dat het gas er in het peloton eventjes afging, kon ik niet anders dan de sprong wagen' Brian van Coethem Michael Vingerling gaat juichend over de streep in Philippine. Brian van Goethem uit Sluiskil (rechts) komt net iets tekort voor de zege. Raoul Poortvliet ('s-Heerenhoek) eindigt als derde, terwijl Matthijs Eversdijk uit Wilhelminadorp (links) de vierde plaats voor zich opeist. foto Camile Schelstraete ^TTfiiiroï"i'Vfrr""""?rTi-ffl?Tiyffnrairiiiijrin~i'ir''T iiïffifflrjfflTBBririrar|nnBalBmraiig7rTn'rriïiT#iniïitffii8^gTP"T"'TT^aTinraOTir~'''"n"T7rOTWi door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Voor het eerst stond er een nationale ka derwedstrijd voor junioren op het programma van Zeeland Outdoor. Jasmien de Koeyer uit Sint Jan steen stal met de ruin TC It Easy de show bij Stal De Kroo in Nieuw-en Sint Joosland. De Zeeuws-Vlaamse maakt amper een week deel uit van het kader ju nioren B. Met een overtuigende ze ge in de in handicap tussen de ju nioren en Young Riders verreden landenproef solliciteerde de pas vijftienjarige De Koeyer bij coach Tineke Bartels naar een plaatsje in het A-kader. De amazone uit 'Steen' behaalde met de mooi ge dragen en in balans lopende Flores- tan I-zoon een score 68,15 procent. De combinatie sloeg daarmee een gat van bijna vier procent met Young Rider Rosalie Mol uit Ooste- reind op Legend. De Koeyer rijdt TC It Easy namens de stal van Tim Coomans uit Oud Beijerland. „Acht maanden gele den ben ik voor het eerst met hem gestart en het klikte meteen. Het is een heel sensibel paard. Hij is ge voelig in de mond, dus moet je hem met lichte hand rijden, want anders gaat het mis. Dat gebeurde bij de galopwissel. Dat was trou wens het enige foutje. Ik haalde vandaag mijn eerste A-score (eis minimaal 68 procent). Daar ben ik heel blij mee", vertelde een tevre den winnares. Jessica Leijser maakt zo zoetjes aan deel uit van het meubilair van Zee land Outdoor. Vanaf de start, zes jaar geleden, kwam de amazone uit Budel met een vrachtwagen vol paarden naar Stal de Kroo. En met succes. Ook deze editie deed de Brabantse haar naam van prij- zenpaklcer eer aan. Ditmaal boekte ze op het vierdaagse evenement haar mooiste succes met de over-' winning in het ZZ-zwaar met de viervoeter Zabel onder het zadel. In de warmloopronde eindigde Le ijser met Roussau-dochter met 62,57 procent op de derde stek. In de herkansing sloeg de 23-jarige amazone haar slag. In de voortdu rend neergutsende regen liep Leij ser met de mooi bergopwaarts gaande en expressief bewegende bruine merrie met 65,29 procent naar de overwinning. „Zabel is een lieve merrie met goede basis gangen. Ze is heel werkwillig en leert snel. Ze loopt nu ZZ-zwaar maar er zit nog meer in. Zeker we ten. Maar of dat met mij gaat ge beuren durf ik niet te voorspellen. Mijn vader heeft een handelsstal. 'Een paard met zeldzame kwaliteiten dat perfect werd voorgesteld. Gewel dig, grote klasse' In principe is de merrie dus altijd te koop. Maar zo lang dit niet ge beurt, geniet ik van elke dag dat ik met haar rijd", vertelde ze. Leijser geniet ook van elke dag op Zee land Outdoor. „Als hét niet naar je zin is, kom je natuurlijk niet tel kens terug. De accommodatie is top en de organisatie is prima. Dan valt er weinig te wensen." In de KNHS Subli-competitie, waarin jonge paarden op hun dres- suurkwaliteiten worden beoor deeld, toonde Thamar Zweista zich met de Rubiquil-zoon Hexa gons Charon een klasse apart. De amazone uit Schore stuurde de vijfjarige atleet met 94,80 procent naar een monsterscore. De Braban der Niels Bax eindigde met Hubin- stein met 79,40 procent als twee de. Juryvoozitter Dirk de Haas: „Dit was watertanden. Een paard met zeldzame kwaliteiten dat door Thamar perfect werd voorgesteld. Geweldig, grote klasse." DAVOS Milan Vader toont vorm voor het NK Milan Vader van ATB Team X-Tre- me is zaterdag eerste geworden in de BMC Racing Cup in het Zwiter- se Davos. De wedstrijd was de af sluiting van een negentiendaagse trainingskamp in het Zwiterse Sanlct Moritz. In een sterk bezet veld van zeventig deelnemers reed de renner uit Middelburg in de laat ste van vier ronden weg van zijn concurrenten. Komende zaterdag doet Milan Va der in Steenwijk mee aan het Ne derlands kampioenschap. MIDDELBURG Podiumplaats Mesu in regenachtig Otterloo Niels Mesu is in de achtste wed strijd om de KPN Inline Cup op de achtste plaats geëindigd. De uit Middelburg afkomstige skeeleraar moest in een regenachtig Otterloo Koen Verweij en Crispijn Ariëns voor zich dulden. Het drietal vorm de de beslissende kopgroep. Mesu, tegenwoordig woonachtig in het Friese Tjallebert, laat de eerstvolgende wedstrijd in Vorden aan zich voorbij gaan omdat hij evenals Antwan Tolhoek uit Yerse- ke afreist naar het EK in Hongarije. GOUDA Guido Boone houdt leiding in 125cc Motorcrosser Guido Boone uit Oost-Souburg is in Gouda tweede geworden tijdens de zesde ontmoe ting meetellend voor het kam pioenschap in het district West. Met deze klassering blijft de Yam aha-rijder in de 125CC tweetakt aan de leiding. In de klasse 85a: grote wielen eindigde de veertienjarige Honda-rijder Thimo Dhanis uit Terneuzen als derde in het dagklas sement. Merijn Poot uit St. Maar tensdijk werd vijfde. Luca Dhanis, de jongere broer van Timo, werd derde in de 65a: grote wielen. BOEKEL Nancy van de Ven naar podiumplaats Motorcrossster Nancy van de Ven is dit weekeinde in Boekei derde ge worden in de eerste EK-wedstrijd van de IMBA-bond. De Vlissingse 85cc-rijdster legde op de eerste, ver regende dag de basis voor haar po diumplaats. Ze werd op de man ches op zaterdag tweemaal derde. Een dag later eindigde ze in de der de manche als zevende en in de vierde manche leek ze uitgescha keld voor het podium door een val. Ze herstelde zich echter voorbeel dig met een vijfde plaats. GERAARDSBERGEN Schoe en De Vries op Belgisch podium ATB-renster Aimee Schoe is twee de geworden in het Belgische Ger- aardsbergen, waar zaterdag de vier de wedstrijd om de Kids-Trophy werd gehouden. De rijdster van het Zeeuwse X-tre- me moest alleen de Belgische kam- pioene voor laten gaan bij de veer tienjarigen. Op het totaal verregende parkoers eindigde haar clubgenoot Joppe de Vries eveneens op het podium. Hij werd derde bij de dertienjarige jon gens. Damy Vader werd achtste bij de twaalfjarige jongens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31