Vingerling weerstaat Zeeuwen in Philippine 301 sport 47,46 Slecht weekeinde voor Beach Soccer Zeeland Judoka Riddersma naar brons in European Cup Tolhoek rijdt naar derde plek Nieuwenhuis wordt dertiende maandag 16 juli 2012 door Aector Dooms TERNEUZEN - Beach Soccer Zeeland (BSZ) heeft gisteren in Schevenin- gen de kans laten liggen om zich te plaatsen bij de laatste vier om het kampioenschap van de eredivi sie. De Zeeuws-Vlamingen verlo ren met 6-4 van middenmoter Be ach Soccer Zwolle. Coach Veli Eryürük sprak van een enorme te genvaller. „Als we deze wedstrijd hadden gewonnen, waren we als beste nummer twee naar de halve finale gegaan. We hebben het nu niet meer in eigen hand." Beach Soccer Zeeland heeft nog een kleine kans om zich bij de bes te vier te scharen. Men is afhanke lijk van het resultaat van Interchan ge Rotterdam dat dinsdag nog in actie komt tegen Den Haag. Bij winst van de Rotterdammers weet BSZ zich uitgeschakeld. „We wa ren tegen Zwolle niet scherp ge noeg, terwijl zij de kansen goed be nutten. We kregen genoeg moge lijkheden, maar het lukte niet. Bo vendien was de doelman van Zwolle sterk op dreef', analyseer de de BSZ-coach het cruciale duel. In de eerste periode zette Ali Eryürük BSZ op een i-o-voor- sprong, maar in de tweede perio de waren de rollen omgedraaid: 2-3 (doelpunt Ali Eryürük). In de derde periode scoorde Daryl Ra widjan de 3-3. Op het moment dat BSZ de kans op 4-3 liet liggen, viel MIDDELBURG - Motorcoureur Willi am Tolhoek uit 's-Heerarendsker- ke behaalde zondag tijdens een dubbele race in de Supersport 6ooA-klasse achtereenvolgens een achtste en een derde plaats. Op het circuit in het Duitse Obersle- ben startte hij telkens vanaf de tweede startrij op de zevende plaats. De eerste race werd onder natte omstandigheden gereden. In de tweede race was het droog. het doelpunt aan de andere kant. De Zwollenaren liepen vervolgens uit naar een 3-6-voorsprong. Ali Eryürük maakte nog de 4-6, maar meer zat er niet in. „We hebben drie keer op rij de halve finale ge haald. Dan is het een teleurstelling als het niet lukt. Het is gebleken dat iedereen van iedereen kan win nen. We hebben de punten laten liggen tegen de mindere tegenstan ders, maar we winnen wel de duels van de zwaarste concurren ten", gaf Veli Eryürük aan. Ook in het bekertoernooi in Sche- veningen was BSZ onfortuinlijk. De ploeg sneuvelde in de kwartfi nale. De Zeeuwen kenden een droomstart. International Rawid- jan liet met vier doelpunten op rij zien nog in WK-vorm te verkeren. BSZ kon de 4-0-voorsprong tegen Egmond niet vasthouden. Uitblin ker Rawidjan scoorde nog de 5-2, maar Egmond profiteerde van de fouten bij de Zeeuwse beachsocce- raars. In de laatste seconde kwa men de Noord-Hollanders met enig fortuin langszij: 5-5. BSZ werd vervolgens uitgeschakeld in de strafschoppenserie. In de poule wedstrijden werd met 3-2 (doel punten van Shegbert van Uy- trecht, Fabian Wilson, Daryl Ra widjan) gewonnen van BS Zwolle. Ook BS Wieringerwerf werd met 3-2 opzij gezet. Rawidjan nam in dit duel alle treffers voor zijn reke ning, maar daarna volgde de kater. MIDDELBURG - Judoka Sjors Ridder sma heeft tijdens de European Cup voor junioren in het Hongaar se Paks brons veroverd in de ge wichtsklasse -100 kilogram. De ze ventienjarige Middelburger deed mee in de categorie tot twintig jaar. Hij versloeg achtereenvolgens de Bulgaarse kampioen Stoykov, de Kroaat Katic en de Oekraïner Savytskiy. In de kwartfinale ver loor Riddersma van de Oekraïner Mileshkyn, waarna in de strijd om de derde plaats won van Stepa- nyan, eveneens uit Oekraïne. Op hetzelfde toernooi behaald Tess van 't Westende (19) de vijfde plaats in de klasse -57 kilogram. De Vlissingse kende een goede start en won haar eerste drie wed strijden. In de kwartfinale ging de Walcherse na twee strafjes onder uit tegen de Duitse Amelie Stoll. Vervolgens versloeg ze een Slo- Davy Descheemaker reed in Philippine de snelste ronde van 2,5 kilometer. Zijn gemiddelde bedroeg 47,46 kilometer per uur. BERN - Dressuuramazone Jeanine Nieuwenhuis is zaterdag dertiende geworden bij het Europees kam pioenschap voor junioren. Doordat haar drie teamgenoten een hogere score noteerden, mocht de amazone uit Seroosker- ke met haar paard Hexagons Bal- dacci niet starten in de kür op mu ziek. Eerder in de week was Nieu wenhuis met Oranje al wel Euro pees landenkampioen geworden. De wielerronde van Philippine kent een vroege ontsnapping die tot het einde standhoudt. Michael Vingerling toont zich de snelste in de eindsprint van een kopgroep van vijf man. Brian van Goethem bijt op luttele centime ters in het stof. door Remé van Stee PHILIPPINE - Michael Vingerling is niet zo maar een wielrenner. De coureur uit Rockanje schreef zater dag op fraaie wijze de Ronde van Philippine op zijn naam door in de eindsprint Brian van Goethem uit Sluiskil te verslaan. Maar ook op de baan staat de Zuid-Hollan der zijn mannetje. Vingerling werd in januari Nederlands kam- Dioen op het onderdeel omnium. Bovendien is de renner uit Rockan je geselecteerd voor de ploegenach- tervolging tijdens de Spelen. Na Philippine is het vizier volledig ge richt op Londen 2012. „Vandaag reed ik m'n laatste weg wedstrijd voor de Spelen. Maar vanaf maandag is het alleen nog maar trainen op de baan in Apel doorn", vertelde de 22-jarige Vin gerling. Hij toonde zich tevreden dat zijn ploeg ICoga Cycling Team hem de ruimte biedt om naast de wegraces veel tijd en energie te stoppen in het baanwielrennen. „Daar doen ze inderdaad niet al te ingewikkeld over. Omgekeerd is er vanuit de wielerbond en de natio nale selectie een goede wisselwer king. Ik voel me er prima bij, ook al is de combinatie met de baan zo vlak voor de Spelen heel erg zwaar. Doordeweeks is het al gerui me tijd elke dag twee keer volle bak trainen." De kans is groot dat Vingerling in Londen niet in actie komt. Het Ne derlandse achtervolgingsviertal, be staande uit Levi Heimans, Tim Veldt, Wim Stroetinga en Jenning Huizenga, staat in principe vast. Vingerland kan zich als eerste re serve nog in de ploeg rijden. „Maar normaal gezien gebeurt dat niet. Bij ziekte of een blessure bij één van de andere jongens maak ik een kans. Geef niks, want het is een machtige ervaring om dit alle maal mee te maken." Vingerling reed in Philippine, waar de renners in tegenstelling tot de deelnemers aan de jeugd- koersen eerder op de dag niet wer den geteisterd door de regen, een ijzersterke koers. In een vroegtij dig stadium van de wedstrijd vond hij samen met Raoul Poortvliet ('s-Heerenhoek) aansluiting bij de koplopers Matthijs Eversdijk (Wil- helminadorp) en Jurgen van Trijp uit het Belgisch Essen. Het viertal behield zijn voorsprong, maar kreeg met nog zo'n vijfenveertig ki lometer voor de boeg gezelschap van Brian van Goethem. De Sluis- killenaar slaagde erin de oversteek vanuit het peloton te maken. „En dat had niet veel later moeten gebeuren", zei Van Goethem. „Het gat met de kopgroep was nog niet al te groot. Op het moment dat het gas er in het peloton eventjes afging, kon ik niet anders dan de sprong wagen. Het was echt alles of niets." Het eendrachtig samenwerkende vijftal bleef uit de greep van het pe loton, dat het gat nooit kleiner dan twintig seconden zag worden en waaruit verdere ontsnappings pogingen werden geneutraliseerd. Het tempo in de koers over tachtig kilometer lag hoog. De Belg Davy Descheemaker haalde in de snelste ronde van 2,5 kilometer een gemid delde van 47,46 kilometer per uur. Voor de eveneens sterk acterende Eversdijk leek het nog even be nauwd te worden toen hij lek reed, maar na een ronde vergoe ding sloot hij toch weer aan bij de koplopers. Van Trijp probeerde in de laatste ronde een gaatje te slaan. Die poging bleek vergeefs, waarna Vingerling zich in de eindsprint de beste toonde. Het verschil met Van Goethem was slechts enkele centimeters, door dat hij al vrij vroeg zijn handen in de lucht stak. Een lachende win naar: „Ik werd eventjes in verwar ring gebracht doordat de strook zeil over de streep wegwaaide. Ik dacht dat ik er al was, maar geluk kig had ik m'n handen weer tijdig op het stuur. Het zou ook behoor lijk stom hebben gestaan als ik jui chend als tweede over de meet zou zijn gegaan." Van Goethem, afgelopen maandag nog winnaar van de Ronde van Heerle, kon prima leven met zijn tweede plaats. „Ik ben op waarde geklopt. Michael is een mooie win naar", was zijn nuchtere commen taar. Verder Zeeuws succes was er voor Raoul Poortvliet. Hij eindigde op de derde plaats. Matthijs Eversdijk, tevens een verdienstelijke moun- tainbiker, eiste de vierde plaats voor zich op. Danny Schaut uit Sas van Gent was op de zestiende plaats de vierde beste Zeeuw. veense en een Italiaanse. In de strijd om de derde plaats stuitte Van 't Westende op de Zwitserse Fabienne Kocher, de nummer twee van het WK voor junioren. Ondanks een voorsprong met een yuko moest de Vlissingse de strijd staken vanwege een schouderbles sure, waardoor zij de derde plaats aan haar tegenstandster moest la ten. Sam van 't Westende (20) liep in de klasse -73 kilogram de herkan sing mis op de Senior European Cup in Istanboel. Na een zege op de Oezbeek Feruz Sayidov ging hij onderuit tegen Jaromir Jezek. De Tsjechisch olympiaganger liet ver volgens zijn partij lopen tegen de Turk Hasan Vanlioghu, eveneens actief op de Spelen in Londen. Daardoor kreeg Van 't Westende geen mogelijkheid om in het toer nooi te blijven. jasmien de Koeyer leverde tijdens Zeeland Outdoor een prima prestatie met de ruin TC It Easy. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30