de ballen bij Anelka? sport 129 Narsingh: PSV troeft Ajax af Haye snoert Chisora de mond de kwaliteit laag hua. „Het niveau is laag", geeft hij toe. „Ze spelen langzaam. Ze heb ben weieens tegen Manchester United gespeeld; dat team is twee keer sneller. Maar ja, ik blijf ko men. Het is tenslotte mijn club." De eigenaar van Shenhua, de schat rijke Zhu Jun (46) die in 2010 pro beerde Liverpool te kopen, smijt met geld om zijn club. beter te ma ken. Het is nog wachten op resul taat. De regerend landskampioen en nummer één in de lopende competitie, Guangzhou Evergreen, traint onder Marcello Lippi, de coach onder wie Italië in 2006 we reldkampioen werd. Meer clubs ha len buitenlands talent binnen. De Chinese Super League wordt zo steeds meer een vroegtijdig tehuis voor bijna gepensioneerde topspe- lers uit Europa en Zuid-Amerilca die nog even flink willen verdie nen voordat ze echt stoppen. Wang vindt het gesmij t met geld maar niets. „Natuurlijk is het leuk om iemand als Drogba bij mijn club te zien spelen. Maar het gaat nu alleen nog maar om de sterren, niet om het team en de kwaliteit van het spel." De overstap naar China is voor de spelers ook niet altijd even makke lijk. Berucht zijn de uitspraken van de Brit Paul Gascoigne, die het in 2003 slechts vier duels uithield bij Gansu Tianma, een club in het verlaten Chinese westen. „Ik haat te het, vooral het eten", zei Gas coigne destijds. „We aten eenden- kop, eendenogen, kippenvoeten en veel vleermuis." Anelka, die dit jaar naar het veel metropolischer Sjanghai kwam, klaagde vorige maand in een inter view met een lokale krant over LONDEN - David Haye heeft het titanenduel met Dereck Chisora, voorafge gaan door dagenlang bekvechten, overtuigend in zijn voordeel beslist. De Engelse zwaargewicht raakte zijn landgenoot met de grote mond hard en vaak. Chisoraging in de vijfde ronde voor de tweede keer tegen het canvas. Scheidsrechter Luis Pabon staakte daarop het gevecht, foto Tom Hevezi/AP zijn team: 'We hebben niet een gi gant als Drogba nodig, maar ie mand die de bal naar spitsen kan spelen. Ik wil nu best de super- spits zijn die de fans van Shenhua graag zien, maar dat is onmogelijk zolang de rest van het team er niet in slaagt de bal bij mijn voeten te krijgen'. Maar Drogba komt, als nieuwste buitenlandse superster in de Chi nese competitie. Hij gaat 240.000 euro per week verdienen, evenveel als Anelka. Het gemiddelde salaris van Chinese spelers ligt op 200.000 euro - per jaar. Voor clubeigenaren is er nog een reden om sterren binnen te halen. Xi Jinping, de aankomend leider van China, is fervent voetbalfan. Hij sprak vorig jaar drie wensen uit: dat China zich kwalificeert voor een WK, dat China een WK maandag 16 juli 2012 Sport in het kort i Arjen Robben heeft zich na bijna een maand vakantie weer in Miin- chen gemeld. De Nederlandse aan valler onderging zaterdag net als Anatoli Timosjtsjoek en de aanwins ten Mario Mandzukic en Claudio Pi- zarro een lactaattest om te kijken hoe ze er fysiek voorstaan. Het viertal naar Trentino. De aanvaller heeft nog enkele dagen vakantie, omdat hij wat langer op het EK actief was. NEC kan de komende maanden niet beschikken over Youri Loen. De middenvelder heeft zaterdag bij een oefenduel van de Nijmeeg se eredivisionist tegen topklasser De Treffers zijn kuit- en scheen been gebroken. Loen (21) is 's nachts nog geopereerd en zit nu al lereerst zes weken in het gips. Daarna wacht een maandenlange revalidatie. NEC mist vanwege een buikwandoperatie de komende tijd ook al Nick van der Velden. Luuk de Jong wordt waarschijnlijk vandaag of morgen gepresenteerd "s nieuwe organiseert en dat China een WK wint. De rijke clubeigenaren ho pen met hun geldsmijterij in de gunst te komen bij de nationale lei ders. Als dankzij hen de drie dro men van Xi ooit waar worden, zal hen dat geen windeieren leggen. Guo Kai (29) heeft het Shenhua- shirt met nummer 11 al aan: 'Drog ba' staat er op zijn rug. „Buiten landse topspelers trekken het ni veau van de hele competitie om hoog", zegt hij tijdens de rust in het stadion. „Chinese spelers kun nen nu van dichtbij zien hoe die buitenlanders spelen en daarvan le ren." Guo hoopt ook dat kanon nen als Drogba meer mensen naar het stadion trekken. „Als Chinees voetbal weer populair wordt, gaan meer mensen het spelen. Daar wordt de sport in de toekomst al leen maar beter van." terdagmiddag al medisch gekeurd zijn in Duitsland. Ajax heeft llan Boccara ingelijfd. De 19-jarige middenvelder tekent een contract voor vier jaar bij de landskampioen. Boccara komt over van de Franse club Paris Saint-Ger main. Hij maakte al deel uit van Oranje onder negentien jaar. De controlerende middenvelder heeft behalve de Nederlandse ook de Franse nationaliteit, llan Boccara sluit in eerste instantie aan bij Jong Ajax. door Rik Elfrink EINDHOVEN - PSV heeft zich afgelo pen weekend verzekerd van de diensten van international Lucia no Narsingh. De rechtsbuiten van Heerenveen tekent vandaag een contract voor 4 of 5 jaar bij de club. De biedingsstrijd en transfer- soap rond de Amsterdammer is daarmee na wekenlange specula ties ten einde. Narsingh sluit mor gen al aan bij de selectie van trai ner Dick Advocaat. Het is een van de grootste binnenlandse voetbal transfers van dit seizoen. Zaterdagavond laat bereikte PSV met de Friezen een akkoord over de transfer. Kort daarvoor had Ajax het bod op Narsingh nog ver hoogd en probeerden de Amster dammers de deal tussen Heeren veen en PSV in allerijl nog te voor komen. Heerenveen-directeur Johan Hans- ma ging niet in op de hernieuwde belangstelling van Ajax en besloot om zaken te doen met technisch manager Marcel Brands van PSV. Hansma had afgelopen week nog in de Telegraaf moeten lezen dat Ajax geen interesse meer had in Heerenveen. Hij viel naar eigen zeggen van zijn stoel nadat de Am sterdammers hem een gebrek aan economische realiteit verweten. Ajax had 3,5 miljoen euro geboden voor Narsingh. PSV betaalt 4 miljoen, dat bedrag kan enkele tonnen hoger worden als PSV zich plaatst voor de Cham pions League. Narsingh is gisteren al medisch gecontroleerd, de art sen van TopSupport in het Geldropse Sint Anna Ziekenhuis keurden hem halverwege de mid dag goed. Op dat moment speelde PSV in Genk een oefenwedstrijd, die met 0-2 werd gewonnen. Trai ner Dick Advocaat reageerde gister middag verheugd op de aanstaan de komst van Narsingh. „Met hem erbij hebben we meer mogelijkhe den, het is een zeer talentvolle spe ler." Narsingh zelf was gisteren vooral opgelucht dat de deal eindelijk rond is: „Ik voelde wel dat PSV vol voor mij ging, daarom wil ik ook heel graag naar Eindhoven." Nicolas Anelka verdient in China 240.000 euro per week, het salaris waarmee ook landgenoot Didier Drogba is gepaaid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29