voet bij stuk: 50 max sport 127 Zieke Bos stopt tvt® 11 1 1 1 bij FC Dordrecht Niet alles loopt m Londen op schema maandag 16 juli 2012 Voorn tijdens CSI Twente; Amerikaanse Laura Kraut wint in Geesteren Sport in het kort ARNHEM - Theo Bos is zaterdag per direct gestopt als trainer van FC Dordrecht. De 46-jarige Elstenaar, die 369 competitiewedstrijden voor Vitesse speelde, heeft alvlees klierkanker en steekt vanaf nu al zijn energie in het bestrijden van de ziekte. FC Dordrecht won zater dag met 5-2 van amateurclub FC Presikhaaf uit Arnhem. De trainer meldde zijn spelers na de oefen wedstrijd dat hij er voorlopig mee stopt. „Ik heb hen verteld dat door werken niet gaat omdat mijn ge zondheid dat niet toelaat. Over mijn ziekteproces doe ik verder geen mededelingen", aldus Mister Vitesse. Bos was eerder trainer van FC Den Bosch, Vitesse en het Poolse Polo- nia Warschau. LONDEN - Met nog minder dan twee weken te gaan voor de ope ningsceremonie van de Olympi sche Spelen is het olympisch park nog altijd een bouwplaats. De eer ste teams arriveerden gisteren in Londen, maar zij konden bepaalde gedeelten van het park nog niet be treden omdat het nog niet af is. Het olympisch dorp, tijdens de Spelen het onderkomen van de duizenden atleten, is wel gewoon bereikbaar. Het olympisch park is pas volgen de week maandag, vier dagen voor de officiële opening van het evene ment, volledig open, meldt de Brit se krant The Telegraph. Dat is een week later dan verwacht. Dit komt door kleine problemen tijdens de bouw. „Ons werd verzekerd dat de problemen relatief klein waren", al dus een teamchef Toch is hij ver rast omdat al maanden werd ver teld dat het park op tijd af zou zijn. De bekendmaking komt na een reeks negatieve berichten over de voorbereiding van de Olympische Spelen. Zo werd afgelopen donder dag duidelijk dat het ingehuurde beveiligingsbedrijf G4S niet ge noeg personeel kan leveren. Het Britse leger zet tijdens het evene ment daarom nog eens 3500 solda ten op standby. Door de extra in zet zullen bij elkaar zeventiendui zend militairen bij de Spelen be trokken zijn. Ongeveer dertig teams, in totaal zo'n duizend sporters, arriveerden gisteren in Londen. Vandaag ne men ook de eerste Nederlandse at leten hun intrek in het olympisch dorp, onder wie Reinder Nummer dor en Richard Schuil. De beach- volleyballers zullen ook meteen op de olympische wedstrijdlocatie trainen, in hun geval de Horse Guards Parade in hartje Londen. Het trainingsprogramma van de at leten wordt door de vertraging van het park niet aangetast, stelt het organisatiecomité. Volgens The Telegraph zijn het nat te weer en de problemen met de veiligheid de oorzaak van de ver traging. De organisatoren zeggen dat de werkzaamheden aan het park volgens schema verlopen. Laura Kraut was in Ceesteren zeer te spreken over de piste. „Amazing, de eerste starter had exact dezelfde condities als de laatste." foto Kikkert Harink Judoka Antoinette Hennink (-63 kilogram) heeft zaterdag bij het Eu ropacuptoernooi in Istanbul een gouden plak behaald. De 22-jarige Hennink was in de finale de Turkse Nurcan Yilmaz de baas. Olympisch park. foto Andy Rain/EPA Tom Boonem blijkt bij een val in de Ronde van Polen eerder in de week een rib te hebben gebroken. Volgens zijn ploeg Omega Phar- ma-QuickStep houdt de Belgische renner zeker tot donderdag rust. Daarna gaat hij weer proberen te trainen. Boonen hoopt op de Spe len in Londen voor een medaille te gaan, maar ziet zijn voorbereiding nu deels in het water vallen. Richard Schuil en Reinder Num merdor hebben geen medaille overgehou den aan het grandslam- toernooi van Berlijn. De Nederlandse beachvolley- ballers maak ten in de strijd om het brons te gen Grze- gorz Fijalek en Mariusz Prudel iets te veel fou ten. De Polen hadden bovendien over geluk niet te klagen: 21-18, 21-19. De Nederlandse hockeyers hebben ook hun laatste oefenwedstrijd in aanloop naar de Olympische Spe^ len in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Paul van Ass versloeg in Utrecht Nieuw-Zeeland met 3-2. Namens Oranje scoorden Bob de Voogd, Floris Evers en Mink van der Weerden. Neder land reist donderdag af naar Lon den. Roger Federer kan vandaag weer een record aan zijn imposante ere lijst toevoe gen. De Zwitserse tennisser voert voor de 287ste week de we reldranglijst aan. Hij heeft dan als enige het record ip handen dat hij sinds vorige week deelde met de Amerikaan Pete Sampras (286 weken).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27