weer de reddingsboei sport 123 Gesisik hervat training na opgave in Tour Ochtendetappe De Tour leeft maandag 16 juli 2012 a»™-™-. er ook op de weg lag in de Christopher Froome denkt dat hij deze Tour had kunnen winnen. JiWM -n-röfPpl Tour> ^et veroorzaakte veel overlast. Monassut- Audiracq 318m Ritten naar Pau, waar Léon van Bon in 1998 de laatste Nederlander was die won, tellen vaak tal van cols, maar kun nen ook redelijk vlak zijn. De hindernis sen, in de slotfase, zijn dit keer van de derde en vierde categorie. door Mart Smeets Luis-Leon Sanchez daalt als een bezetene om terug te komen bij de koplopers. De Belg Philippe Gilbert zit in zijn wiel. In het begin van de Tour liep de Spanjaard bij een val een polsbles sure op. Toen hij weer vol kracht kon zetten met zijn armen, nam Sanchez zich voor zijn ploeg uit de brand te helpen. Twee keer was hij dicht bij een dagsucces. Zaterdag nog. „Vandaag krijg je een veel gro tere kans", hield Verhoeven hem gisteren bij de start in Limoux voor. De ploegleider werd bijna lyrisch toen hij terugkeek op de winnen de onderneming van zijn Span jaard. „Luis-León heeft fingerspit- zengefuhl", zegt hij erover. Eerst probeerde hij met behulp van ploegmaat Steven Kruijswijk de snelle Peter Sagan te lossen op de laatste klim. „Als je met hem naar de meet rijdt, ben je immers kans loos." Verhoeven liet hem begaan. „Want hij is ervaren genoeg om aan te voelen hoeveel hij daar kan geven." Sagan loste, maar keerde terug en liet op zijn beurt Sanchez achter in de afdaling. Weer deed de Span jaard vervolgens alles goed. Samen met Philippe Gilbert kwam hij te rug bij het groepje van de voluit rij dende Sagan en op dertien kilome ter voor de streep verraste Sanchez de sprinter met een aanval. „Ik moest het wel doen met een lange aanval", zei de Spanjaard achteraf Sagan kon niet direct reageren en weg was de reddingsboei van de duurste Nederlandse wielerploeg. Sanchez raapte vervolgens keurig zijn vierde ritzege in de Tour op. „In Spanje willen ze allemaal dat foto Nicolas Bouvy/EPA je net als Indurain grote rondes wint. Dat is echter niets voor mij. Ik ben geen klimmer genoeg om een ronde te winnen. Ik ben ech ter wel sterk genoeg om ritten te pakken", glunderde de man uit Mula. Inmiddels heeft hij zijn bui tenlandse avontuur bij Rabobank met twee jaar verlengd. „Ik voel me er thuis." zie onze website:tourdefrance De interactieve Tourgraphic met deel nemers en uitslagen. RIJSWIJK - Wielrenner Robert Ge sink heeft drie dagen na zijn opga ve in de Ronde van Frankrijk de training weer hervat. De Rabocou- reur kroop gisteren een uurtje op zijn fietstrainer, maar dat ging vol gens hem nog niet van harte. „Mijn ribben maken het me nog steeds lastig", liet hij weten op Twitter. „Morgen maak ik weer mijn eerste rit op de weg." Gesink gaf donderdag na de elfde etappe op in de Tour nadat hij door verschillende valpartijen niet meer op topniveau kon presteren. De 26-jarige renner uit Varsseveld rijdt op 28 juli mee in de wegwed strijd bij de Olympische Spelen. Die deelname is vooralsnog niet in gevaar. Het is stervend druk in Sète, veertien kilometer voor de finish. Mijn hotel ligt aan het parcours. De renners zijn nog uren weg, maar mannen dragen kinderen al op de nek, de mensen van de reclamekaravaan gooien later rommel uit hun wagens waar het volk op springt alsof het gouden munten zijn. Hebzucht in crisistijd is onvoorstelbaar. Ik kijk op de Franse televisie en zie de renners dichterbij komen en ineens be sef ik dat het werkelijk jaren geleden is dat ik een passage met eigen ogen meemaakte. Een Tourvolger stompt af; hij of zij reist vooruit, leeft via de laptop of het kleine scherm bij de fi nish; direct oogcontact met de koers is er niet meer: de Tour zou ook op een ander wereld deel verreden kunnen worden. Als de renners naderen, kijk ik uit mijn open raam. Ik zie in de lange straat wel duizenden mensen op de stoepen staan. Om de hoek klinkt luid applaus en het geroezemoes stijgt naar hogere decibellen. Ik heb al veertien da gen gesprekken aangehoord over de perfide wielerwereld, het ongegeneerde dopegebruik, het wantrouwen tegenover grote prestaties en de complete deconfiture van wat ooit een nobe le sport was. Giftige kritiek vormt de basis voor vele avondtafelgesprekken: De Tour vreet zich zelf op; men rent als lemmingen naar de af grond, de wielerwereld is kwetsbaar, sommi gen belazeren de kluit nog altijd en dat alles ge beurt onder een stevige commerciële deken. Voila, de aantijgingen. Ik kijk de straat in en zie een enorme blijheid bij al die mensen. De eerste renners komen bij de Bar Tabac om de hoek en het geluid zwelt aan. Mensen klappen, fluiten, springen op, hef fen hun armen, lachen, slaan elkaar op de schouders, juichen steeds meer... Ouders wij zen hun kinderen de gele trui na. Het blije ge luid blijft in de straat hangen, ook bij de achter blijvers. Mark Cavendish passeert; mensen klappen zich het eelt van de handen. Dat gaat door tot de laatste, achtergebleven renners doorgekomen zijn. Heldenontvangst. Ongelofe lijk... Ik sta doodstil in het raam van kamer van 208 van Hotel de Paris. Ik heb dik kippenvel in de nek en op de armen. Het publiek adoreert de Tour. Ik moet slikken. Dit beeld ontroert hef tig. Heeft het volk altijd gelijk? Leve de Tour. foto Christophe Ena/AP Pau 158,5km Tour de France 15e etappe 16 juli -158,5km FRANKRIJK Simacourbe 123km s Samatan Marciac 90km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23