EU bepaalt kiesgedrag t Trif' Dichter en schrijver Rutger Kopland (77) overleden PZC Meldpunt SP turft 20 klachten Vertrek eerste trein Westerbork herdacht MAANDAG 16 juli 2012 g@[m(§ote][ntö Van A naar B in een gele boot Alles is biologisch, op de sushirijst en -vellen na Veere en de relatie met Schotland Ontwikkelingen in Europa beïnvloeden krachtsverhoudingen in Tweede Kamer DEN HAAG - Het lijkt er op dat de ontwikkelingen in Europa de krachtsverhoudingen op het Bin nenhof beïnvloeden. Daarvan is nu vooral D66, voorstander van een sterk Europa, de dupe. Dat blijkt uit de wekelijkse peiling van Maurice de Hond. De Hond ziet al twee weken een duidelijke verzwakking van D66. In de peiling zondag daalt de par tij 2 zetels naar 15. Dat komt vol gens De Hond doordat bij steeds meer Nederlandse kiezers pessi misme of cynisme over de ontwik kelingen in Europa toeslaat. De WD staat met 31 zetels weer gelijk met de SP. PvdA en PW staan beide op 19 zetels, gevolgd door D66 met 15 en CDA met 14 zetels. De Christenunie wint ten opzichte van de Tweede Kamer verkiezingen in 2010 2 zetels winst (7) en GroenLinks daalt er 5 (5). Bij de kleine partijen scoren 5oPlus en PiratenPartij ruim bo ven de kiesdrempel. Beide partijen staan dicht bij een tweede zetel. De partij van Hero Brinkman (DKP) blijft wel duidelijk onder de kiesdeler. Mocht de SP na de verkiezingen in het kabinet komen, dan zullen de SP-ministers een deel van hun sala ris moeten afstaan aan de partij. Dat geldt ook voor partijleider Emile Roemer als hij premier zou worden. De dienstauto mag blij ven, op voorwaarde dat er geen misbruik van wordt gemaakt. Roe mer zei dat zaterdag op Radio 1. De afdrachtsregeling geldt nu al voor alle raadsleden en wethou ders van de SP. mimmssssmsasamamBgimmmKmamssmsKm 2. Peter Sagan z.t 3. Edvald Boasson Hagen z.t. 154. Johnny Hoogerland 8.36 VEERTIENDE ETAPPE 1. Luis-Léon Sanchez 4.50.29 2. Peter Sagan 0.47 3. Sandy Casar z.t 21. Johnny Hoogerland 18.15 1. Bradley Wiggins 64.41.16 2. Chris Froome 2.05 3. Vincenzo Nibalï 2.23 73. Johnny Hoogerland 1.28.16 Voor meer tournieuws zie het sportkatern en www.pzc.nl/tourdefrance MIDDELBURG - Het meldpunt jeugd zorg van de SP heeft sinds vrijdag zo'n twintig klachten binnengeko men. „Vooral vanuit Bureau Jeugd zorg en Juvent", zegt fractievoorzit ter Ger van Unen. Het meldpunt blijft tot na de zomer bestaan. Er werd over zeer uiteenlopende zaken gemeld. Veel klachten gin gen over bureaucratie en miscom municatie tussen hulpverleners on derling. Ook werd een geval ge meld waarin een kind een jaar moest wachten op de plek waar juiste hulp geboden kon worden. pagina 2 en 3: Jeugdzorg heeft han den vol DESTELLING Europa is bepalend voor mijn stemgedrag Reageer op pzc.nl UW MENING 353 reacties Ik wil mijn lichaam beschikbaar stellen aan de wetenschap eens wêêêêêB 23% oneens 77% WESTERBORK - Honderden mensen hebben zon dag in Herinneringscentrum Kamp Westerbork herdacht dat zeventig jaar geleden de eerste trein naar Auschwitz vertrok. Het ging om een transport van 1132 Joden die de nacht ervoor vanuit Amsterdam in Westerbork waren aangeko men en 51 kinderen uit het weeshuis van het kamp. Slechts acht mannen van het eerste trans port overleefden de oorlog. Na de trein van 15 juli 1942 zouden nog 92 trans porten volgen, de laatste op 13 september 1944. Uiteindelijk zouden 107.000 Joden, 245 Sinti en Roma en tientallen verzetsstrijders vanuit Wester bork naar concentratie- en vernietigingskampen in het oosten worden gedeporteerd. Slechts 5000 keerden terug. De herdenking werd bijge woond door premier Mark Rutte, die op de plaats waar de treinen vertrokken een korte over denking uitsprak. Rutte vertelde dat hij pas in 1985, toen hij het boek Ondergang van Jacques Presser las, ten volle besefte wat zich in Wester bork had afgespeeld. „Wat hier is gebeurd en het lot van de mensen die vanuit Westerbork naar de kampen werden gedeporteerd, gaat ons verstand ver te boven. En juist daarom moeten wij dat ver leden onder ogen blijven zien. Om niet te verge ten." foto Catrinus van der Veen/ANP RIJSWIJK - Dichter en schrijver Rut ger Kopland is overleden. Dat heeft uitgeverij Van Oorschot be vestigd. Kopland, een pseudoniem van Rudi van den Hoofdakker, is 77 jaar geworden. Hij kreeg in 1988 de RC. Hooftprijs voor zijn hele oeuvre en tien jaar later de VSB Poëzieprijs. Ook ontving hij twee eredoctoraten, voor zijn kunst als zijn wetenschappelijke prestaties. Kopland was psychiater, gespeciali seerd op het gebied van depres sies. Kopland debuteerde in 1966 met Onder het vee. Hij schreef vele ge dichtenbundels en essays. Onder zijn bekendste gedichten zijn Weg gaan en Jonge sla. pagina 4 en 5: dichten als franje Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 9910 8"711688"555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1