Moord op de kermis 15 Foto's uit artmovie bij Zeeuws Archief zeeland in de vorige eeuw maandag 16 juli 2012 Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Het Zeeuwse symfonieorkest Cadant werkt ook mee aan Pastorale. foto's Willem Mieras Hij werd vanaf de kerkto ren genomen, de raad- kaartfoto van vorige week. De oplossing was: de Slotstraat in Baarland. De Slotstraat en omgeving vor men de kem van het dorp, dat te genwoordig ruim zeshonderd in woners telt. Baarland werd vroe ger ook wel Oost-Borssele ge noemd, weet Kees Stevense uit Middelburg. Op de achtergrond, aan de Bakendorpseweg, ligt de monumentale boerderij De Steene Poorte, in vroeger jaren eigendom van de familie Bruggeman. Links staat de in 1935 gebouwde muziek tent; 'die kostte maar liefst 568 gul den inclusief schilderwerk', meldt Stevense. De tent was de vaste stek van de fanfare Prinses Juliana, die in de Tweede Wereldoorlog op last van de bezetter de naam veran derde in Baarlandia. Kees Ste vense: „Rechts achteraan was de gemeenteherberg gevestigd met als uitbater Jan de Jonge. Ook was hierin de zogenaamde gemeenteka mer ondergebracht. Op 15 juli 1882 werd tijdens de kermis in de her berg een roofmoord gepleegd waarvan een Ridderkerkse vlas koopman, die nogal wat geld op zak had, het slachtoffer werd. De moordenaar stak de herberg in brand, om alle sporen uit te wis sen. Ook ging de gemeentekamer in roök op." Poul van Houte uit Waarde schrijft dat het eerste dak linksonder op de foto eigendom was van zijn grootvader, bakker Piet Felius (opa Piet) die getrouwd was met Janna Eversdijk (oma Zus). Tot in het begin van de jaren zeventig van de vorige eeuw was daar een bakkerij met kruideniers winkel gevestigd. „Daarnaast woonde de familie De Vlieger. In het eerste pand rechtsonder was 'concurrent' bakkerij Zandee geves tigd." Naast het pand van de groot ouders van Van Houte was de in gang naar het Slot Baarland. Van Houte: „Ik heb de restauratie, door de familie Feenstra uit Vlis- singen, mogen meemaken." Winnaars: Leida Burger, Goes; J. Keijmel, Koudekerke en Poul van Houte, Waarde. MIDDELBURG - Als voorproefje van de première in september zijn fo to's uit de Zeeuwse artmovie Key- tone Serah - a grim fairytale te be zichtigen in het café van het Zeeuws Archief in Middelburg. Mary Remijnse en Robbert Jan Swiers maakten vorig jaar hun eer ste stopmotionmovie: Mrs Hender son. Keytone Serah is hun tweede project, met dezelfde opzet maar nu met meer filmfragmenten, al speelt de fotografie van Remijnse nog steeds een belangrijke rol. De expositie bij het Zeeuws Archief is te zien tot en met 6 oktober. De film gaat zondag 16 september in première bij Film by the Sea. iEN BIJ BDMONT OP R JAARS CDLLECTIE Tommy Hilfiger, Eeddes Gillmore, d Polo, McGregor, Gant Geisha. Oity~A. LftMyU Xrtt-Ai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15