FZC OfMfR-MHOfK 13 Buurt postkantoor vreest overlast van studenten de honingbij maandag 16 juli 2012 Bijen hebben een belangrijke rol als bestuiver, maar ze maken ook was en honing. Er zijn slechts enkele van de vele soorten bijen die deze zoetstof aanmaken. Onderhen de honingbijsoorten. Honingbijen leven in een volk, wilde bijen solitair. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl DeWalt DCK235C2 schroef/klopmachine 14.4V en slagsohroefmachine 14.4V 299,00 excl BTW Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER EEN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg .11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Zo'n veertig buurt bewoners van het voormalig post kantoor in de Lange Noordstraat in Middelburg richten een vereni ging op omdat ze zich grote zor gen maken over de komst van stu denten naar het pand. Het oude postkantoor wordt met ingang van het nieuwe studiejaar gebruikt als 'common house' (gemeenschappe lijk huis) voor studenten van de Roosevelt Academy. Volgens de be woners, verenigd in Buurtvereni ging Lange Noordstraat e.o. in op richting, zal deze studentensocië teit veel overlast geven. Ze hebben hun bezwaren al eer der geuit, maar voelen zich niet ge hoord. 'Wij vrezen dat de nachtelij ke geluidsoverlast van huiswaarts kerende studenten waar wij de laatste jaren mee geconfronteerd worden, onaanvaardbaar gaat toe nemen', zegt de vereniging. Het common house is bedoeld voor studie, gezelligheid en bijeen komsten. De Roosevelt Academy huurt het pand de komende tien jaar van Hartman Beleggingen. Op de begane grond komen een lunchroom en studieruimtes. In de kelder komt de eigen kroeg van de studenten. Eind augustus opent het common house. STELLENDAM Verkeershinder op N57 vanuit Rotterdam De N57 wordt morgen deels afge sloten ter hoogte van Stellendam. Verkeer vanuit Rotterdam in de richting van Zeeland moet tussen 7.00 uur en 15.00 uur rekening hou den met vertraging omdat de bas- culebrug in de N57 wordt geïnspec teerd. Het verkeer wordt omgeleid via de afrit 'havens Stellendam'. Verkeer richting Rotterdam onder vindt geen hinder. MIDDELBURG Marcel Verheggen geeft orgelconcert In Middelburg wordt morgen het tweede concert in de serie zomer avond-orgelconcerten gegeven. De ze keer speelt Marcel Verheggen op het orgel in de Nieuwe Kerk wer ken van Bach, Vivaldi, Mendèlsso- hn, Alain en Bovet. Verheggen is als organist verbonden aan de Sint Servaasbasiliek en orgeldocent. Aanvang 20.00 uur, toegang 8 of 6 euro, kinderen tot 12 jaar gratis. MIDDELBURG Geld en sieraden gestolen uit woning Uit een woning aan het Seispark in Middelburg zijn vrijdagavond geld en sieraden gestolen. De bewoners hadden rond 19.00 uur hun huis afgesloten en gingen even naar de buren. Een slaapka merraam was open blijven staan. Toen ze rond 20.00 uur teruglcwa- men, bleek dat er iemand binnen was geweest en misten de bewo ners geld en sieraden. VLISSINGEN Miniatuurkermis in Ter Reede Niet alleen in de binnenstad van Vlissingen is er kermis. In het atri um van zorgcentrum Ter Reede staat nog tot en met woensdag een miniatuurkermis opgesteld. Deze is gebouwd door de heer Louwer- se, een bewoner van Ter Reede. Hij heeft als hobby kermisattracties maken. In het atrium staan 32 ker misattracties, waaronder bots auto's, een reuzenrad, oliebollen- kraam en draaimolen. MIDDELBURG Collecte Rode Kruis levert 16.000 euro op De collecte voor het Rode Kruis die eind vorige maand op Walche ren is gehouden, heeft ruim 16.200 euro opgebracht. Dat is bijna 1500 euro meer dan vorig jaar. De op brengst is volledig bestemd voor de afdeling Walcheren van het Ro de Kruis. Het nationale Rode Kruis voegt er nog eens zo'n 1500 euro aan toe. Op Walcheren gingen dit jaar 260 collectanten op pad. Vorig jaar waren dat er 235. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Imker Bas de Jager haalt een honingraat uit één van de kasten in de tuin van museum Terra Maris in Oostkapelle. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13