Slibdepot wordt park met geluidswal Feest op jarige werf Meerman WALCHEREN almanak Autospiegel MAANDAG 16 juli 2012 PZC Tussen Sint Laurens en N57 komt een vijftig meter brede strook 'akoestisch landschap' door Carla van de Merbel SINT LAURENS - De gemeente Mid delburg laat in de toekomst slib en grond opslaan in een nieuw te vor men depot bij Sint Laurens. Met het slib en de grond wordt op die locatie vervolgens een geluidswal aangelegd langs de N57. Deze grondwal wordt verbreed tot een 'akoestisch landschap'. Het ont- werpbestemmingsplan hiervoor ligt sinds donderdag ter inzage, nog tot en met 22 augustus. De gemeente werkt al enkele jaren aan het plan voor het gronddepot en de geluidswal. Er is ook al sinds twee jaar overleg over tussen de ge meente en een klankbordgroep en de dorpsvereniging van Sint Lau rens. Uitgangspunt voor het plan is het slib- en gronddepot dat Mid delburg nodig heeft. De gemeente wil het slib uit de Vesten en over tollige grond van andere locaties niet meer naar depots buiten de provincie brengen, maar het zo dichtbij mogelijk opslaan. Het slib en de grond die hier naartoe ge bracht worden, zijn schoon. Het weiland tussen Sint Laurens en de N57, eigendom van de gemeente Middelburg, is gekozen als locatie. Het gebied wordt aan de noordzij de begrensd door de Van 't Hof- fweg en ten zuiden door de Brig- damseweg en de Golsteinseweg. Als de bestemmingsplanprocedure is afgerond, kan de aanleg van het slib- en gronddepot beginnen. Het is de bedoeling voor een periode van zo'n tien jaar slib en grond naar het depot te brengen. Gedu rende die periode wordt met de grond een geluidswal aangelegd. Deze wordt maximaal zeseneen- halve meter hoog. Vanaf de N57 gaat de geluidswal eruit zien als een dijk. Vanaf de kant van Sint Laurens wordt het een parkachtige strook van 800 meter lang en 50 meter breed met veel groen en glooiingen. Het 'akoestisch land schap' dat zo ontstaat, ontneemt vanuit Sint Laurens het zicht op de N57 en dempt het verkeersge luid. In het gebied kan worden ge wandeld en gespeeld. Het zal maxi maal zo'n tien jaar duren voor het landschap af is. Het ontwerpbestemmingsplan 'Akoestisch landschap Sint Lau rens' is in te zien in het Stadskan toor in Middelburg en op de websi te van de gemeente (onder wonen en (ver)bouwen/bestemmings- plannen/plannen in procedure). Tot 22 augustus kan schriftelijk of mondeling een zienswijze kenbaar worden gemaakt. ARNEMUIDEN - Het vijfjarig jubi leum van de museumwerf Meer man in Arnemuiden is vrijdag en zaterdag op maritieme wijze ge vierd. Eén van de hoogtepunten was de tewaterlating zaterdag van de ARM 17. Deze hoogaars werd in 1878 gebouwd bij Meerman. Het is één van de vijf nog varende sche pen die in het verleden op de Ar- nemuidse werf zijn gebouwd. De ARM 17 werd begin jaren ne gentig geschonken aan de Mu seumhaven in Zierikzee en werd daar in de jaren 1998-2002 geres taureerd. De hoogaars ligt normaal in die Museumhaven, maar was sinds vorige week op de werf in Ar nemuiden voor een kleine repara tie. Behalve de ARM 17 waren er nog twee bij Meerman gebouwde schepen aanwezig op het feest. Zij lagen voor de wal bij de scheeps werf tezamen met tal van andere historische schepen. Verder was er vrijdag en zaterdag op- de museum- werf een maritieme markt, met de monstraties van oude maritieme ambachten, visgerechten en optre dens. De feestdagen trokken bij el kaar bijna 1800 bezoekers. De oude scheepswerf van Meer man werd vanaf 2004 door onder meer vrijwilligers gerestaureerd. In juni 2007 werd de museumwerf of ficieel geopend. Het is de oudste nog bestaande werf in Zeeland. zie ook www.pzc.nl/video De hoogaars ARM 17 wordt vanaf de helling op de historische scheepswerf C.A. Meerman in Arnemuiden te water gelaten ter gelegenheid van het vijfja rigjubileum van de museumwerf. foto Ruben Oreel Imkers houden open huis 12 en 13 Geslaagd muziekfestival inNisse 14 en 15 VLISSINGEN Ongeregeldheden voor café Nieuwendijk Een 22-jarige en een 23-jarige man uit Vlissingen zijn in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden bij ongeregeldheden voor een café aan de Nieuwendijk in Vlissingen. De mannen hoorden bij een groep je dat rond 3.00 uur een café uit was gezet, omdat ze zich vervelend gedroegen. Buiten begon de groep op het terras te vechten met perso neel van het café. VLISSINGEN Vernielingen aan auto's Aan verschillende auto's die gepar keerd stonden in de Dokter Nolson- straat in Vlissingen zijn in de nacht van zaterdag op zondag ver nielingen aangebracht. Inmiddels hebben twee eigenaren aangifte ge daan. Van één van de auto's is de buitenspiegel vernield. Het glas van de spiegel heeft krassen op de auto gemaakt. Van een andere auto is de voorruit totaal vernield. VLISSINGEN Twee mannen in Vlissingen mishandeld Een 57-jarige en 59-jarige man, bei den uit Vlissingen, zijn zater dagnacht in de Walstraat in Vlissin gen mishandeld door een groepje jongeren. De mannen liepen na een avondje stappen door de Walst raat toen ze, zonder aanleiding, werden aangevallen door vier man nen. De 59-jarige bezeerde zijn been en de 57-jarige liep vermoede lijk een gebroken jukbeen op. In Zoutelande hebben ze op zater dagnacht regelmatig last van verniel zuchtige figuren die autospiegels af trappen. De politie heeft daarom onlangs iets bedacht om dit vandalisme tegen te gaan. Uit voorzorg klappen agenten in bepaalde straten de autospiegels alvast naar binnen. Zo ook een tijdje geleden. Tip? redactie@pzc.nl Op zaterdagnacht 00:30 uur wordt er aangebeld bij een van de bewo ners, de kinderen waren net vertrok ken voor een avondje stappen, een agent aan de deur. Toch altijd even schrikken. Maar deze agent stond wat ongemakkelijk heen en weer te wiebelen op de stoep en gaf schoor voetend toe dat hij de autospiegel af gebroken had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11