zeeland 123 Puzzel PZC Iedere d.g om 19.00 uur folklore In VLISSINGEN Muziek en folklore in Wissenkerke Sophie met Zeeuws kapje WÊÊÊwKÊ fZONDAG OPEN [10.00-17.00 iii.fi PROF.ITEERWAN"DEgZOMER''A'ANBIEOÏNGEN!l IBESTE TUINMEUBEL WINKELKETEN 7.012! Garden Life Style TUINMEUBELEN Pres. Rooseveltlaan 745 www.goidcnlifc5tylc.nl I zaterdag 14 juli 2012 het PZC videojournaal www.pzc.nl ZIERIKZEE - Het centrum van Zierikzee was donderdag en vrijdag decor van het BNN-programma Ruben vs Sophie. De twee moesten zo veel mogelijk vrouwen op de muziekkiosk laten zingen. Presentatrice Sophie Hilbrand had speciaal daarvoor een Zeeuws kapje opgezet. De uitzending is op 12 november. foto Ronald den Dekker Het was een hele puzzel om alle verbouwingen en nieuwbouwplannen op elkaar af te stemmen. Zeker omdat er ondertussen ook nog moet worden gewoond op de locaties. Een aantal bewoners van Ter Weel in Coes-Zuid is inmiddels gehuisvest in tijdelijke units bij het Casthuis en Sint Maarten in de Croe. In het restaurant van Ter Weel moeten in de toekomst vaker mensen uit de buurt mee-eten. foto Willem Mieras komende jaren flink wat investe ringen gedaan. Hansweert springt daarbij het meest in het oog. Het gedateerde Maria-Oord krijgt een heel nieuw gebouw. De bouw daar van begint na de zomervakantie. „We proberen er rekening mee te houden dat Maria-Oord net even iets anders is dan de meeste ande re huizen", vertelt Traas. „Het is van oudsher een tehuis waar rela tief veel bewoners zitten met een psychiatrische indicatie. Ook zaten er altijd veel schippers, die graag een borreltje mochten drinken of een fles jenever in de koelkast had den staan. In die zin heeft Ma ria-Oord altijd een heel tolerant ka rakter gehad. Met al deze omstan digheden proberen we rekening te houden, bijvoorbeeld door het ge bouw zo te ontwerpen dat het per soneel altijd een goed overzicht heeft. Ook komt er een rookruim te, die in onze andere gebouwen niet meer te vinden is." Het verpleeghuis in Krab- bendijke krijgt een face lift. Daar hebben bewo ners al een eigen kamer, maar wel een hele kleine. Van twee kamers worden er straks één gemaakt. Ook hier wil Ter Weel de inwo ners van het dorp meer bij de in stelling betrekken. Dat gebeurt om te beginnen met een paar avond openstellingen, zodat iedereen kan komen eten en eventueel nog even gezellig kan blijven hangen. Tenslotte heeft de zorggroep ook nog plannen in Rilland, waar bij De Vliedberg achttien kleinschali ge woningen voor dementerende mensen worden gebouwd. Al met al investeert Ter Weel 30 miljoen euro in de gebouwen. „Het worden hectische jaren", voorspelt Traas. „Maar het resul taat zal geweldig zijn. Na jaren van groei gaan we nu voor bloei. Na tuurlijk zal er soms best wel eens wat overlast zijn voor de bewo ners, maar we proberen dat tot een minimum te beperken. Daar hebben we afspraken over ge maakt met de aannemer. Geen en kele bewoner zal straks om acht uur uit zijn of haar bed worden ge trild." THOLEN Staatsbosbeheer fietst excursie broedvogels Staatsbosbeheer fietst woensdag avond een excursie langs broedvo gels en bijzondere plaatsen aan de zuidkust van Tholen. De fietstocht vertrekt om 19.00 uur vanaf het Praathuisje bij de haven in Tholen stad en is ongeveer twintig kilome ter lang. Vooraf aanmelden kan via VW Tholen en kost vier euro per persoon. MIDDELBURG Nieuwe Vlissingseweg is meer hufterproof De Nieuwe Vlissingseweg in Mid delburg is sinds vrijdag wat meer hufterproof. De gemeente heeft de ze week schuine parkeervakken aan de huizenzijde op de weg ge schilderd en camera's geplaatst. Dit weekend gaat ook een bewakinsbe- drijf surveilleren. De maatregelen moeten voorkomen dat vandalen bij het fietsen of brommen de ge parkeerde auto's beschadigen. MIDDELBURG Bergmann benoemd tot burgemeester Harald Bergmann is vrijdag door de Ministerraad officieel benoemd tot burgemeester van Middelburg. De benoeming gaat in op 27 augus tus. Bergmann (46) is lid van de WD en nu nog burgemeester van de gemeente Albrandswaard. Hij woont in Poortugaal, is gehuwd en vader van twee kinderen. Berg mann volgt Koos Schouwenaar op. HEINKENSZAND Zesduizend euro voor televisisprogramma De gemeente Borsele betaalt zes duizend euro aan televisiezender RTL Z/RTL 7 als bijdrage aan een thema-uitzending van Regio Busi ness Magazine over de havens in Vlissingen-Oost. Dat heeft het colle ge van burgemeester en wethou ders besloten. Het programma is er op gericht het imago van het onder nemerschap te verbeteren, staat op de website te lezen. KORTGENE Over water lopen bij de Smalstadfeesten Zaterdag en zondag is het nog feest in het centrum van Kortgene: de Smalstadfeesten, die vrijdagavond zijn begonnen, beleven vandaag vanaf 10.00 uur hun hoogtepunt met een braderie, ludiek ringrij- den, een klimwand, over water lo pen in grote ballen, culinair terras, live muziek en playbackshows. Zondag treedt onder meer het Scheldeloodsenkoor op. STAVENISSE Geen maïsdoolhof door yele regenval Maïsdoolhof De Zuidmoer in Stave- nisse was de afgelopen jaren een populaire attractie. Dit jaar zullen inwoners en toeristen het echter zonder moeten doen. Door de vele regenval kon de eigenaar pas laat zaaien, waardoor het mais nog maar op heuphoogte staat. Op hun website laten Hubert en Christa Gakeer weten dat ze volgend jaar weer terug hopen te zijn. WISSENKERKE - De ondernemers- verenging Wissenkerke- Geersdijk houdt vrijdag 20 en zaterdag 21 juli een groot volksfeest in het cen trum van Wissenkerke. Op vrijdag is vanaf 19.00 uur een muziekavond met het Zeeuws Mannenkoor, jaren-60-band B4 en de band The Moon. De zaterdag staat vooral in het te ken van folklore met onder meer boogschieten, ringrijden met oude tractoren, een springkussen, brade rie, vrijmarkt en een demonstratie van de brandweer. Bezoekers kun nen ook op bezoek in een koeien stal. Ook deze dag is er live mu ziek. De toegang is gratis. a pi'Rjgfss; O l - v.l-.tó'ï MIDDELBURG Hugo de Grootln. 63 H In "De Griffioen" gelegen garagebox. Huurprijs 90,- p/mnd. Koop bespreekbaar Pieter Lo uwe rsest raat 30 Oost-Souburg Aan een verkeersluw hofje Is deze ruime eengezins- woning met 3 slaapkamers gesitueerd. Het geheel is gelegen op een royaal per ceel van circa 164 nir. De wöning is degelijk örider- houden/maar eenvoudig funda Vraagprijs 109.000,-k.lc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 99