Na vele jaren van groei kiest Ter Weel voor bloei 221 zeeland Blauwe maandag op kermis Maria-Oord Buurtdiensten begint met huishoudelijke hulp in Zeeland VERHUIZEN MET ZORG! 0113 22 22 20 Braderie voetbal *%sJf STcomin GOES Bopaele Zomeractie! 2,- 1korting zaterdag 14 juli 2012 Muziekfeest gered door Maurits Sep Rechts een impressie van het nieuwe Maria-Oord. Het gebouw komt naast het huidige pand te staan. De bewoners kunnen daar dus blijven tot de het nieuwe zorgcentrum klaar is. VLISSINGEN - Even leek het erop dat de traditionele 'blauwe maan dag' op de kermis van Vlissingen niet door zou gaan door een ge brek aan belangstelling bij de hore caondernemers en bezuinigingen bij de gemeente. Maar er komt toch een avond met Hollandse mu ziek, laat horecaondernemer Wil lem Hamer weten. De muzikale .eerste kermismaan- dag is volgens hem gered doordat hij met zijn twee zaken (De Vis sershaven en Small Talk) en zijn collega's en buren van Café De Branding, Eetcafé Roots en café Po- peye de handen ineengeslagen heb ben. In hun zaken en op de terras sen aan de Nieuwendijk en de Sa- razijnstraat treden artiesten op. Bo vendien zetten ze een hoogwerk in als podium. Vijf artiesten zullen aanstaande maandag gelijktijdig optreden van af 20.00 uur tot na middernacht. Op de affiche staan Backstage, Danny Ebbers, Zeeg van Seben, Wilfred en Kleine Dirk. Ze zingen allemaal Nederlandstalig. Toegang is gratis. De blauwe maandag is de eerste maandag tijdens de kermis van Vlissingen. Die is vrijdag begon nen en duurt tot en met 22 julL Op de kermis staan dit jaar attrac ties zoals de Skee-ball, de Pusher, de Crazy Coaster, de Happy Spi- der en de Beach-Jumper. Kinderen kunnen zich uitleven bij onder meer een voetbalspel, de draaimo len en natuurlijk het touwtje trek ken. De kermis is elke dag open van 13.00 tot 24.00 uur. Op don derdag 19 juli duurt de kermis een uur langer. Dan is er om 22.30 uur bovendien het traditionele vuur werk. Voor meer informatie: www.vlissingen.nl/kermis Zorggroep Ter Weel staat aan de vooravond van een paar hecti sche jaren. Bijna alle vestigingen krijgen te maken met verbouwin gen en/of nieuwbouw. Dat alles met maar één doel: wonen en werken bij Ter Weel zo aange naam mogelijk maken. door Rob Paardekam Het kan snel gaan bin nen de zorg. Het ver pleeghuis van Ter Weel in Goes-Zuid is nog maar vijftien jaar oud en toch vindt nu al een in grijpende verbouwing met een kleine uitbreiding plaats. Dat heeft alles te maken met een snel veran derende kijk op zorg. Het verpleeghuis heeft nu nog veel tweepersoonskamers. Toen het in 1997 werd gebouwd, was dat nog vrij normaal, maar niet veel la ter werd de bouw van gedeelde ka mers aan banden gelegd. „Ook wij vinden het niet meer van deze tijd", stelt Coby Traas, die sinds 2010 directeur is van de zorggroep. „Mensen willen tegenwoordig een eigen plekje en bovendien een stukje extra comfort. Dat hopen wij straks te bieden." Dat gebeurt niet alleen door elke bewoner een eigen kamer te ge ven. Ook de gezamenlijke huiska mers worden een stuk kleinschali ger. Waar nu nog gemiddeld vijf tien mensen in zo'n kamer vertoe ven, zijn dat er in de toekomst maximaal acht. Koken op de afde ling is straks ook mogelijk. „In fei- - te is er straks sprake van kleinscha lig wonen, maar wel met alle voor zieningen die ons gebouw hier te bieden heeft", stelt Traas. De bewoners krijgen ook meer vrijheid. Nu kunnen ze in de huis kamer en de gang, maar daarna ko- STAVENISSE - Voetbalvereniging Sta- venisse houdt vandaag van 10.00 tot 19.00 uur een braderie in het dorp. Er zijn kramen en attracties. Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voll. traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50. Max. 4 pers. per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl men ze voor een gesloten deur te staan. Straks zal de hele vleugel toegankelijk zijn. Ook buiten kun nen de mensen straks een omme tje maken in de binnentuin. Een zogeheten snoezelruimte, waar mensen op allerlei manieren kunnen ontspannen, maakt het ge heel compleet. Dit soort voorzieningen zijn vol gens de directeur noodzakelijk voor Ter Weel om goed in de markt te blijven liggen. „Want la ten we eerlijk zijn: mensen bren gen hun vader of moeder tegen woordig niet meer naar het eerste verpleeghuis dat ze tegenkomen. Ze kijken rond en zoeken een fijne locatie voor hun ouders. Ik vind sowieso dat zorgcentra in zijn alge meenheid van het imago af moe ten komen dat het plaatsen zijn waar je beter niet kunt komen. Na tuurlijk is het nooit leuk om er heen te moeten, maar wij hopen toch dat mensen na een tijdje zeg gen: ja, hier heeft mijn vader of moeder het goed." In totaal zijn er straks tien huis kamers en een tuinkamer in het bestaande verpleeghuis. Al die kamers krijgen een eigen the ma met bijpassende inrichting. Omdat het kleinschaliger wordt, is er straks geen ruimte meer voor het huidige aantal van 122 bewo ners. Dat wordt deels opgelost doordat de bewoners van de afde ling somatiek (lichamelijke beper kingen) straks naar een nieuw ge bouw verhuizen. In het huidige verpleeghuis wonen dan enkel nog de dementerenden. Het nieuwe onderkomen voor de afdeling somatiek (54 plaatsen) komt op de plek waar nu verzorgingshuis Sint Maarten in de Groe staat. De bewo ners hiervan verhuizen op hun beurt naar een nieuw te bouwen appartementencomplex aan de Beukenstraat. Zij gaan er trouwens ook enorm op vooruit, want waar woonkamer en slaapkamer nu nog één ruimte vormen, is er straks sprake van gescheiden ruim tes. Deze verbeteringen komen vol gens Traas op het juiste moment, want bewoners van dit soort zorg instellingen gaan in de toekomst huur betalen in plaats van dat de instelling geld uit het zorgbudget krijgt. „En als mensen zelf huur gaan betalen, willen ze een goede voorziening. Daar hoort een apar te slaapkamer bij." Een soort dorpsplein moet straks Impressie van het nieuwe Sint-Maarten in de Groe aan de Beukenstraat. de verbinding gaan vormen tussen de drie gebouwen. „Dat moet een plek worden waar mensen lekker kunnen vertoeven, maar waar we af en toe ook eens een leuk evene ment kunnen houden", zegt de di recteur. Over evenementen gespro ken: Ter Weel is van plan een ei gen evenementenbureau op te zet ten. Natuurlijk wordt er nu ook al veel georganiseerd voor de bewo ners, maar het kan allemaal wat grootschaliger van opzet. Het is de bedoeling dat het bureau straks de organisatie van activiteiten in alle locaties op zich neemt. Deze zullen in de toekomst niet meer uitsluitend voor de eigen be woners worden georganiseerd, want Ter Weel wil de blik nog meer naar buiten richten en een ontmoetingscentrum voor heel Goes-Zuid worden. Zo zal het aan tal dagen waarop ook mensen uit de buurt in het restaurant kunnen komen eten worden uitgebreid. „Als deze mensen daarna nog even een kaartje leggen of wat tele visie blijven kijken, is hun avond ook weer gebroken", stelt Traas. Haar ideale scenario is dat het zo gezellig wordt in Ter Weel dat mensen uit de buurt, bijvoorbeeld als ze een stukje hebben gefietst, denken: kom, we gaan nog lekker even een ijsje eten in Ter Weel." Ook in de andere Goese vestigingen van Ter Weel staan dingen te verande ren, al is dat allemaal een stuk min der ingrijpend. Zo krijgt zorgcen trum het Gasthuis - dat nu enkel een verzorgingshuis is - ook een verpleegafdeling. Bewoners die wat meer zorg nodig hebben, hoe ven in de toekomst dus niet meer te verhuizen. In zorgcentrum Randhof aan de 's-Heer Elsdorp- weg, dat al een verpleegunit heeft, wordt de huiskamer uitgebreid. Maar ook in de dorpen worden de door Nadia Berkelder GOES - Na Buurtzorg is ook het zusje Buurtdiensten in Zeeland ac tief Het bedrijf levert huishoudelij ke hulp voor mensen die daar van wege hun gezondheid of hoge leef tijd niet meer toe in staat zijn. Buurtdiensten levert twee soorten hulp: eenvoudige werkzaamheden zoals schoonmaken, wassen, strij ken, een boodschap doen of de hond uitlaten én ingewikkelder werk zoals de administratie van het huishouden voeren of het be geleiden van mensen. Binnen een paar weken heeft het bedrijf 45 klanten geworven in Zeeland. Het bedrijf is een afsplitsing van Buurtzorg, de thuiszorgorganisatie die al sinds 2008 actief is in Goes. Buurtdiensten heeft op dit mo ment teams in Goes, op Schou- wen-Duiveland, in Borsele en in Reimerswaal. Met de Walcherse ge meenten wordt nog overleg ge voerd; de soort zorg die Buurtdien sten levert, is daar al aanbesteed en gegund aan andere bedrijven. In Zeeuws-Vlaanderen gaat het be drijf na de zomer aan de slag. Buurtdiensten is net als Buurtzorg een vernieuwend bedrijf: het werkt met kleine teams van zorg verleners die zelf bijna alles rege len. De kosten voor management en gebouwen worden bewust laag gehouden. Volgens het bedrijf be staat nog geen tien procent van de uitgaven uit overheadkosten. Buurtzorg heeft inmiddels zeven tien teams in heel Zeeland en be stiert ook het buurtzorgpension in het voomalige Rode Kruiszieken- huis in Zierikzee. In Zeeland voert Buurtdiensten een proefproject uit met de bemid deling van alfahulpen. Die komen niet bij het bedrijf in dienst, maar werken zelfstandig. Buurtdiensten bemiddelt tussen de mensen die hulp nodig hebben en de alfahul pen. De overige medewerkers zijn wel in dienst van Buurtdiensten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 98