Borsele staat bouw dijkpaviljoen toe Dealer Jaguar Goes stopt BEVELANDEN/THOLEN Duizenden Getuigen van Jehova almanak Zuinig ZATERDAG 14 juli 2012 21 Na groei kiest Ter Weel nu voor bloei 22 en 23 Bezwaren Stichting Behoud van de Zak van Zuid-Beveland afgewezen door Nadia Berkelder BAARLAND - De gemeente Borsele heeft een vergunning verleend voor de bouw van een strandpavil joen op de dijk bij het strandje van Baarland. De gemeente zag in bezwaren van de Stichting Be houd van de Zak van Zuid-Beve land geen aanleiding om aanpas sing van het plan te eisen. De initiatiefnemers willen binnen kort beginnen met de bouw van het paviljoen. De stichting kan ech ter nog besluiten om beroep in te dienen en de bouwvergunning te laten schorsen. „Of we dat doen weten we nog niet", zegt voorzit ter Rinus Antonisse. „Volgende week vergadert het bestuur over de vraag of onze bezwaren zwaar genoeg zijn." De stichting vreest dat de natuur verstoord wordt door de activitei ten in en rond het paviljoen. De gemeente Borsele vindt de argu menten van de stichting tegen het plan niet zwaarwegend genoeg. Volgens de gemeente heeft de bouw van het paviljoen geen nega tieve effecten op het natuurgebied. Naar aanleiding van de bezwaren van de stichting is wel bepaald dat bezoekers van het paviljoen hun auto op het parkeerterrein van de nabijgelegen camping Scheldeoord moeten zetten. Initiatiefnemer Robbert Northolt zegt geen problemen met de stich ting te verwachten. „We hebben goed overleg met ze. Een aantal van hun opmerkingen hebben we inmiddels ook verwerkt in het plan. Ik hoop dat we snel te horen krijgen dat we aan de slag kun nen." Northolt en zijn zakenparter Kim- mo Pankow hadden eigenlijk ge hoopt voor de zomer te kunnen openen. Dat is niet gelukt. „Maar al met al is het toch heel snel ge gaan", zegt Northolt. „We zijn nog maar acht maanden bezig. Het is door alle instanties heel voortva rend opgepakt. Daar kan ik niks van zeggen. Het is gewoon iets heel complex, ik kan niemand iets verwijten." Bij het strandje van Baarland komt het oude paviljoen van Pan- ta Rhei uit Vlissingen te staan. Dat is eerder dit jaar afgebroken en op geslagen. Het is de bedoeling dat het paviljoen er vijfjaar staat. „We willen in die periode kijken of er draagvlak voor is. Nu zetten we er een simpel paviljoen neer. Als het goed gaat, vervangen we dat door iets fraaiers." SK-gSSSSeSSKSSS GOES - Duizenden Jehova's Getuigen uit Ze houden daar hun jaarlijkse congres. De ge- Zuid-West Nederland zijn dit weekeinde bij- lovigen doen tijdens de bijeenkomst aan be- een in de Zeelandhallen in Goes. zinning en zelfonderzoek. In Nederland zijn ruim 30.000 mensen aange sloten bij het kerkgenootschap. Prediking is verplicht voor leden: daarom komen ze regel matig langs de deur om het geloof te verkon digen. Het congres duurt nog tot en met zon dag. foto Willem Mieras door Nadia Berkelder GOES - Opnieuw heeft een autobe drijf in Goes de deuren gesloten. Bogaers Jaguar is per 1 juli dicht. Bogaers huurde een gedeelte van Auto Adria, de Ford-garage, aan de Anthony Fokkerstraat op bedrij venterrein De Poel. Bogaers was sinds 2008 gevestigd in Goes. Een medewerker van het bedrijf noemt de economische crisis als belangrijkste oorzaak van de slui ting. „Het bedrijf is daardoor nu niet levensvatbaar." De klanten van de garage hebben allemaal een brief ontvangen. Zij kunnen te recht bij de andere vestiging van Bogaers, in Breda. Vorige week werd bekend dat Jan Tip? redactie@pzc.nl Hop, dealer van Chrysler, Dodge, Jeep, Lancia, Subaru en Ssan- gYong, dicht is. Dat bedrijf wordt voortgezet in Roosendaal. Vooral de dealers van de meer exclusieve en duurdere automerken hebben het zwaar in het huidige klimaat. De autobedrijven die kleinere en zuinige auto's verkopen doen het beter. De vergadering van de raadscommis sie Bestuur en Middelen in Terneu- zen was die avond van groot belang. Het ging over bezuinigingen, nog zwaarder dan de geachte raadsleden ooit hadden durven denken. Sombe re gezichten dus, met een wethouder van financiën die de bedragen brom mend opsomde. Toen hij even stokte omdat hij een aantal niet direct para te cijfers moest opzoeken, klonk een oorverdovende knal. Een aanslag op de naast hem gezeten burgemeester Nee, een ongelukje. Diens hydrau lisch aangedreven zetel begaf het. De burgervader met een rood hoofd: Ja, ik ben nogal een gewichtig man." De wethouder droog: Dank je zeer. Re paratie van die stoel jaagt ons nog verder op kosten!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97