Sophie verovert Zierikzee 221 zeeland 51 Bewoners boos over oude keien Ouders Meetje ontdaan Borseie stemt in over plan sluiten school Strandpaviljoen VERHUIZE MET ZORG N 0113 22 22 20 KNRM zoekt nieuwe opstappers Zomeractie! 2,-/€ 1,- korting met bouw zaterdag 14 juli 2012 tnonoKiL mouERS BNN-presentatoren Ruben Nicolai en Sophie Hilbrand strijden met elkaar om de titel Beste Nederlander. Daarvoor reizen zij door de Zeven Provinciën, zoals die in de zestiende eeuw bestonden. In elke provincie wacht een opdracht. Wie de meeste provincies heeft 'veroverd' is winnaar. Uitslag: 12 november. door Melita Lanting ZIERIKZEE - „Het is mooi geworden hoor, dat parkeerterrein bij Huis van Nassau. Maar waarom doen ze niets aan de Hoge Molenstraat?" Bewoners van de aanleunwonin gen van De Wieken in Zierikzee trekken voor de tweede keer aan de bel over het plaveisel in hun straat. Er liggen historische kinder kopjes. Dat hobbelt niet alleen, de ruimte tussen de keien is in de loop van de tijd ook erg groot ge worden waardoor mensen regel matig klem zitten met de fiets of rollator. „Ik fiets nog, maar ik ben hier altijd bang om te vallen", zegt Marie van Vugt, bewoonster van een van de aanleunwoningen. „In de Melkmarkt is het ook zo erg en daar heb ik gezien dat iemand klem kwam te zitten met het wiel. Die maakte een smakkerd, ver schrikkelijk." Voor haar hoeven de kinderkopjes niet weg. „Nee, die horen bij Zierikzee, maar ze moe ten wel netjes liggen." In 2009 kwamen de bewoners ook al in actie. Toen heeft bewoonster mevrouw Pannenkoek 170 handte keningen overhandigd aan toenma lig wethouder Wijnand Renden, die ook een stukje mocht lopen met een rollator. De bewoners wil den destijds graag helemaal af van de kinderkopjes en de wethouder voelde daar ook wel voor. Hij be loofde dat het anders zou worden. „Maar er is tot nu toe niets ge beurd", zegt Van Vught. BRESKENS - Ze zijn niet stoer maar gewoon, vinden de opstappers van reddingboot Zeemanshoop in Breskens. Het KNRM-station is op zoek naar vrijwilligers. „We heb ben er zeventien", legt reserve -schipper Bram Verhage uit. „Dat lijkt veel, maar dat is zeker niet zo. Het grootste probleem ligt in de kantooruren. Dan zijn er weinig mensen beschikbaar." Om uit te kunnen varen na een oproep moe ten er minimaal zes mensen aan boord zijn. „Uitvaren met vier man hoeft niet voor problemen te zorgen", aldus Bram. „Maar liever niet. Bij transport van een gewon de is een brancard nodig en dus meer mankracht." Nieuwe opstap pers worden opgeleid door de KN RM. Ook station Neeltje Jans kan nieuwe mensen gebruiken. Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voll. traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50, Max. 4 pers per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl Het centrum van Zierikzee was donderdag en vrijdag decor van het BNN-programma Ruben vs Sophie. De twee moesten zo veel mogelijk vrouwen op de muziekkiosk laten zingen. door Ton van den Nouweland Ga d'r maar aan staan. Op een regenachtige vrijdagochtend om half negen in Zierik zee zo veel mogelijk vrouwen zo gek zien te krijgen dat ze op de muziekkiosk een liedje van Blof zingen. BNN-programmamaakster Sophie Hilbrand begint eraan met een glimlach. Achtervolgd door haar cameraploeg rent ze door de nog slaperige binnenstad, zo nu en dan eens wat schreeuwend in haar megafoon. Een meisje moet de winkel openen en ze staat er al leen voor, dus helaas. Een vrouw heeft een afspraak bij de opticien: „Maar die moet maar even wach- ten." Voor de deur van de Spar fi: valt Hilbrand met haar neus in het I spreekwoordelijke pakje boter. Ze ventien vrouwen zijn zojuist ge start voor de BAS-liefdadigheid- u sloop. De deal is snel gesloten: wij publiciteit, jij zangeressen. Om klokslag negen uur slaat stads- beiaardier Jarno Engelsman, hoog boven Zierikzee, de eerste tonen van Aan de Kust van Blof Een veertigtal vrouwen zingt mee. „Dat had je niet gedacht hé", zegt Hilbrand tegen de verslaggever. Donderdagavond volbracht Hil brand collega Ruben Nicolai dezelf de opdracht, maar met minder suc ces. Hilbrand haalt zijn vlag om laag en hijst onder gejuich de hare. Zeeland is van Sophie. Kijk maar op 12 november. door Ton van den Nouweland ELLEMEET - „Dit kon wel eens de doodsteek voor Ellemeet beteke nen. Het nieuws over de voorgeno men sluiting van 't Mêêtje is hard aangekomen in het dorp," zegt een vader met kinderen op deze school. Ook de medezeggenschapsraad (MR) van 't Mêêtje heeft het over 'onrust' en 'commotie'. „Blijkbaar heeft de wethouder besloten dat 't Mêêtje sluit en dat onze kinderen naar Noordwelle moeten. Wij vra gen ons af op basis van welke gron den de wethouder deze berichtge ving doet, aangezien er ons niets van bekend is. Wij weten niet be ter dan dat de gemeenteraad hier over beslist en niet de wethouder." Veel ouders kiezen, volgens de MR, juist voor 't Mêêtje vanwege de kleinschaligheid, de kwaliteit van het onderwijs en de sfeer. Ouders die hun kind naar 't Mêêtje willen sturen, worden door dit nieuws aan het twijfelen gebracht, aldus de MR. B en W melden in hun Program marapportage 2012 dat 't Mêêtje en De Stove in Noordwelle twee kleine scholen zijn op 2,5 kilome ter afstand van elkaar. Beide scho len krijgen te maken met krimp. Geplande investeringen in beide scholen worden uitgesteld. Wethouder Wim Stouten ant woordde dat, indien een van beide scholen moet sluiten, dat 't Mêêtje zal zijn. Voorzitter Raymund Pessers van Obase zei vrijdag dat er „voorlopig geen sprake is van een school die dichtgaat. Dit najaar is er een con ferentie van schoolbesturen en ge meente over de krimp. Dan wor den besluiten genomen." BAARLAND - De gemeente Borseie heeft een vergunning verleend voor de bouw van een strandpavil joen op de dijk bij het strandje van Baarland. De gemeente zag in bezwaren van de Stichting Be houd van de Zak van Zuid-Beve land geen aanleiding om aanpas sing van het plan te eisen. De ini tiatiefnemers willen binnenkort beginnen met de bouw. De Stich ting vreest dat de natuur verstoort wordt door de activiteiten in en en rond het paviljoen. De gemeen te Borseie vindt de argumenten van de stichting niet zwaarwegend genoeg. Volgens de gemeente heeft de bouw van het paviljoen geen negatieve effecten op het na tuurgebied. Of de stichting nog in beroep gaat is nog niet bekend. Bij het strandje van Baarland komt het oude paviljoen van Panta Rhei r uit Vlissingen te staan. Yes! Weer twee zangeressen erbij. Het koor dat Aan de Zeeuwse Kust van Blof gaat zingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 90