Presentje stimuleert vrijwilligers Dealer Jaguar Goes sluit de deuren SCHOUWEN-DUIVELAND Extra zand tegen de honger almanak Zuinig ZATERDAG 14 juli 2012 21 Sophie verovert Zierikzee 22 en 23 Tijdpunten nieuwe project binnen Hart van Leefbaarheid door Melita Lanting ZIERIKZEE - Vrijwilligers en mantel zorgers moeten meer aandacht en waardering krijgen. Dat willen wet houder Gilles Houtekamer, Zeeuw- land en het Welzijnshuis. Vrijwilli gers en mantelzorgers zijn volgens hen heel belangrijk voor de leef baarheid in de kernen. Speciaal voor deze groep wordt een nieuw project opgezet in het kader van Hart van Leefbaarheid. „We zijn bezig met het ontwikke len van het project Tijdpunten", zegt Houtekamer. „Dat is bedoeld om mantelzorgers en vrijwilligers te stimuleren." Het project is vergelijkbaar met de 'makkies' die in Amsterdam wor den uitgedeeld. Iemand die vrijwil ligerswerk doet, zoals een trappor taal vegen zijn of iets voor een ver eniging doen, kan daarmee een makkie verdienen. Daarmee kan je korting krijgen bij de bioscoop of hulp inkopen. „Met iets dergelijks zijn we nu ook hier mee bezig", zegt Houtekamer. Volgens Houtekamer kan een pro ject als Tijdpunten vrijwilligers en mantelzorgers een beetje helpen. Hij ziet het project als een middel om te stimuleren. „En je kan er be stuurlijk ook iets mee. Als in een dorp veel vrijwilligers en mantel zorgers actief zijn, is dat belangrijk voor de leefbaarheid. Dat kan je dan ook mee laten wegen als je praat over het voortbestaan van de dorpshuizen. Niet alleen maar kij ken hoeveel uur een dorpshuis is bezet, maar het geheel afwegen. Ik wil niet alleen naar de kille cijfers kijken. Daarom zijn we samen in het project Hart van Leefbaarheid bezig met dit project." Het plan moet nog verder uitgewerkt wor den. Hart van Leefbaarheid loopt al en kele jaren. Oorspronkelijk werd daarin door de gemeente, het Wel zijnshuis, Allévo en Zeeuwland ook samengewerkt met de provin cie Zeeland, maar die is er nu uit gestapt. Tot nu toe zijn in vijf ker nen projecten uitgevoerd. In Elle- meet een project rond behoud van de school en in Dreischor is een droomproject gehouden over on der meer behoud van het strandje. Oosterland heeft ingezet op een modern dorpshuis. In Nieuwer- kerk is ingezet op zorgwoningen, parkeren, dorpshuis en speelvoor- zieningen. in Bruinisse is gekozen voor een enquête over het master- plan Bruinisse. Ook is de Inwo nerskrant opgezet. £SB8Bma&S3SB8B88WB!!mmmgmammBg8BBBmMBBa KERKWERVE - Grote vrachtwagens vol zand rij den af en aan richting De Heerenkeet bij Mo- riaanshoofd. De wagens rijden nog een klein stukje verder, de dijk op. Bij de oude Flaau- wershaven wordt zand gestort bij de oude dijkval. Dit gebeurt in het kader van een proef tegen zandhonger van Rijkswaterstaat. Vorig jaar is bij de ingang van deze oude dijk val een dammetje aangelegd. Daar is in het verleden al het zand weggespoeld. Dat wordt nu teruggestort en door het dammetje zou het moeten blijven liggen en misschien zelfs aangroeien, omdat bij vloed telkens een beet je zand met het water meekomt. Als de proef slaagt, kan het misschien grootschaliger wor den uitgevoerd. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl door Nadia Berkelder GOES - Opnieuw heeft een autobe drijf in Goes de deuren gesloten. Bogaers Jaguar is per 1 juli dichtge gaan. Bogaers huurde een gedeelte van Auto Adria, de Ford-garage, aan de Anthony Fokkerstraat op bedrij venterrein De Poel. Bogaers was sinds 2008 gevestigd in Goes. Een medewerker van het bedrijf noemt de economische cri sis als belangrijkste oorzaak van de sluiting. „Het bedrijf is daardoor nu niet levensvatbaar." De klanten van de garage hebben allemaal een brief ontvangen van het bedrijf. Zij kunnen terecht bij de andere vestiging van Bogaers, in Breda. Vorige week werd bekend dat Jan Hop, dealer van Chrysler, Dodge, Jeep, Lancia, Subaru en Ssan- gYong, dicht is. Dat bedrijf wordt voortgezet in Roosendaal. Vooral de dealers van de meer ex clusieve en duurdere automerken hebben het zwaar in het huidige economische klimaat. De autobedrijven die kleinere en zuinige auto's verkopen doen het beter. De vergadering van de raadscommis sie Bestuur en Middelen in Temeu- zen was die avond van groot belang. Het ging over bezuinigingen, nog zwaarder dan de geachte raadsleden ooit hadden durven denken. Sombe re gezichten dus, met een wethouder van financiën die de bedragen brom mend opsomde. Toen hij even stokte omdat hij een aantal niet direct para te cijfers moest opzoeken, klonk een oorverdovende knal. Een aanslag op de naast hem gezeten burgemeester? Nee, een ongelukje. Diens hydrau lisch aangedreven zetel begaf het. De burgervader met een rood hoofd: „Ja, ik ben nogal een gewichtig man." De wethouder droog: „Dank je zeer. Re paratie van die stoel jaagt ons nog verder op kosten!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 89