Marrea zeeland 125 45.000 Prijswinnaars Geniet! Quiz We lopen mee voor Piet Uitgedost naar Nijmegen Borrel met kunstenaar in park BoMqnT zaterdag 14 juli 2012 Inhoud arrangement: e Ontvangst met een vruchtensorbet 2 x overnachting en uitgebreid ontbijtbuffet 0 1 x luxe 3-gangen diner op de dag van aankomst Informatiepakket van de omgeving Verrassend presentje bij vertrek Inclusief toeristenbelasting en reserveringskosten Voor slechts /bf- p.p. geldig t/m 31 oktober2012 Prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer.Toeslag op vrijdag en zaterdagnacht 5,00 p.p.p.n.Toeslag alleengebruik: 25,00 p.p.p.n. Wilt u er zeker van zijn dat u geniet van de luxe van één van onze 4-sterren hotels? Voor slechts 5,00 p.p. extra heeft u deze garantie. Zo werkt het... 0 Ga naarWWW.VERRASSINGSHOTEL.NI_/MARREA 0 Geef uw voorkeursregio's op (u kiest uit regio 1 t/m 4) 0 Kies een datum die u uitkomt Maak uw reservering Ontvang uw reserveringsbevestiging U weet, uiterlijk 72 uur voor aankomst, in welk hotel u slaapt Geniet van een heerlijk verblijf! wandelaars uit binnen- en buitenland hebben zich aangemeld om mee te lopen aan de 96e editie van de Vierdaagse. Frans Bolier en Kees Stoutjesdijk (beiden 57) uit Zie- rikzee doen al jaren mee aan de Vierdaagse, elke keer aangemoedigd door Piet van Maanen, de zwa ger van Frans. „Hij belde twee of drie keer per dag en sms' te ons heel vaak", vertelt Frans. Dit jaar moeten de twee vrienden voor het eerst wandelen zonder hun trouwste supporter. Piet overleed vorig jaar oktober. Frans herinnert zich nog goed hoe Piet hem in 1999 hielp om zijn eerste vierdaagsekruisje te halen. „Ik was toen net gedotterd, en wilde bewijzen dat ik weer gezond was door de Vierdaagse te lopen. Piet deed ook mee: hij liep de veertig kilometer, ik de vijftig. Ik zat er op de laatste dag helemaal doorheen, maar Piet bleef me aanmoedigen. Hij heeft mij toen mijn Vierdaagsekruisje laten halen." Twee jaar later liep Piet nog een keer mee. „Hij was toen niet ingeloot, maar ging toch naar Nijmegen. Hij liep op klompen! Hij had na één dag zulke blaren dat hij moest stoppen, maar hij bleef me wel steunen, door steeds te bel len en te vragen hoe het met me ging." Frans' en Kees hebben veel kilometers gemaakt. Elk jaar maken ze ter voorbereiding op de Vierdaagse een tocht van zestig kilometer via de Zeelandbrug en de Oosterschel- dekering. Het zal een moeilijke Vierdaagse worden voor de Zierik- zeese vrienden, maar ze willen toch naar Nijmegen afrei zen. Frans: „We lopen de Vierdaagse dit jaar voor Piet, ook al zullen we hem heel erg missen." Het begon als een grapje. Chantal Cornelissens (40) en Cindy van den Abeele (41) uit Klooster- zande doen wel vaker gekke dingen met hun vriendinnengroep. „We vieren carnaval en bezoeken feest jes. Het leek ons leuk om eens iets anders te doen, iets sportiefs. De Nijmeegse Vierdaagse kwam al snel in ons op." De rest van het groepje stapt toch van het ambitieuze plan af, maar Chantal en Cindy zetten door. Ze hebben zelfs hun vakantie een week uitgesteld om het grootste wandelevenement van Nederland mee te maken. De vriendinnen leerden elkaar zes jaar geleden kennen, toen ze allebei in Kloosterzande kwamen wonen. „Het klikte meteen, we zijn altijd in voor iets nieuws of iets geks." De vriendinnen lopen al vier maanden elke week veertig kilometer. „Daarnaast loop ik een keer per week van mijn werk in Terneuzen naar huis", vertelt Cindy. „Mensen kennen mij ondertussen en zwaaien en toeteren als ze langsrijden." Cindy en Chantal gaan er alles uitha len wat erin zit: „Hopelijk zijn we er klaar voor. Veertig ki lometer zijn we gewend, maar vier dagen achter elkaar is toch iets anders." Vooral voor Cindy wordt het een flinke lduif: zij heeft onlangs een blessure opgelopen aan haar knie. De vriendinnen willen laten zien dat wandelen een echte sport is. „Mensen vergeten vaak dat er heel veel trai ning aan te pas komt als je lange afstanden loopt." Ze heb ben een speciale outfit voor de vierdaagse: drie dagen gaan ze gehuld in 'Zeeuwse meisjespakjes', en op woens dag, dan gaan ze van top tot teen in het roze. Kees (links) en Frans. foto Ronald den Dekker Cindy (links) en Chantal lopen mee. foto Mark Neelemans MIDDELBURG - De vereniging Stads park Molenwater in Middelburg houdt zondag vanaf 17.00 uur een 'openbare aanschuifborrel' (zelf drank meenemen) in het park. Daarbij is kunstenaar Krijn de Ko ning aanwezig om uitleg te geven over de tijdelijke installatie die hij vanaf maandag voor Facade 2012 in het Molenwaterpark gaat bou wen. De kunst- en architectuurmanifes tatie Facade wordt van 17 augustus tot en met 18 november gehouden in Middelburg. Tijdens de manifes tatie kan in de binnenstad een wandeling langs veertien tijdelijke kunstinstallaties worden gemaakt, Verder zijn er lezingen, films, sym posia, een architectuurcongres en een educatief programma voor Zeeuwse scholen. VERRASSINGSHOTEL FLETCHER 3 dagen €75,-p.p.! Geniet van een fantastisch verblijf in een 3- of 4-sterren hotel. De hotels van Fletcher bevinden zich op de mooiste locaties van Nederland; in de duinen, aan de kust, midden in de bossen en op de Waddeneilanden. Welk hotel het wordt blijft nog even geheim. U kiest de datum. Fletcher kiest het hotel aan de hand van uw voor keursregio. Dat is nog eens voordelig en avontuurlijk op reis gaan! ZIERIKZEE - De winnaars van de nieuwsquiz uit het PZC magazine Geniet! zijn bekend. De eerste prijs, een iPad, is gewonnen door de familie Krijger uit 's Heer-Abtskerke. Anton de Bruijn uit Ouwerkerk nam vrijdag zijn twee de prijs in ontvangst bij Foto Verschoore in Zierikzee: een Sony fotocamera t.w.v. 399,00 euro. Hij is blij met zijn prijs: „Eigenlijk doe ik nooit mee met quizzen dus dit was puur geluk. Familie van Houte uit IJzendijke werd der de en wint een Sony fotocamera t.w.v 349,00 euro. foto Ronald den Dekker N BIJ BOMGNT DP R JAARS COLLECTIE www.vetrassingshotel.nl/marrea0fbeio347 750430

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77