Nieuw bedrijf op markt voor huishoudhulp Zeeuwen klaar voor wandelfeest Nijmegen Him 241 zeeland PZC Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal Sportieve activiteiten voor jeugd Middelburg Honderden Zeeuwen beginnen dinsdag aan de Vierdaag se van Nijmegen. De PZC volgt wandelaars en vrijwilli gers op weg naar de finish. Vandaag stellen we ze voor. Vier dagen blaren prikken Die sfeer is echt geweldig Dealer Jaguar Goes stopt NAAR DE SAUNA zaterdag 14 juli 2012 W»55»»55S««»S»mK« Buurtdiensten breidt uit naar heel Zeeland door Nadia Berkelder GOES - Na Buurtzorg is ook het zusje Buurtdiensten in Zeeland ac tief Het bedrijf levert huishoudelij ke hulp voor mensen die daar van wege hun gezondheid of hoge leef tijd niet meer toe in staat zijn. Buurtdiensten levert twee soorten hulp: eenvoudige werkzaamheden zoals schoonmaken, wassen, strij ken, een boodschap doen of de hond uitlaten én ingewikkelder werk zoals de administratie van het huishouden voeren of het be geleiden van mensen. Binnen een paar weken heeft het bedrijf 45 klanten geworven in Zeeland. Het bedrijf is een afsplitsing van Buurtzorg, de thuiszorgorganisatie die al sinds 2008 actief is in Goes. Buurtdiensten heeft op dit mo ment teams in Goes, op Schou- wen-Duiveland, in Borsele en in Reimerswaal. Met de Walcherse gemeenten wordt nog overleg gevoerd; de soort zorg die Buurtdiensten le vert, is daar al aanbesteed en ge gund aan andere bedrijven. In Zeeuws-Vlaanderen gaat het be drijf na de zomer aan de slag. Buurtdiensten is net als Buurtzorg een vernieuwend bedrijf: het werkt met kleine teams van zorg verleners die zelf bijna alles rege len. De kosten voor management en gebouwen worden bewust laag gehouden. Volgens het bedrijf be staat nog geen tien procent van de uitgaven uit overheadkosten. Buurtzorg heeft inmiddels zeven tien teams in heel Zeeland en be stiert ook het buurtzorgpension in het voomalige Rode Kruiszieken- huis in Zierikzee. In Zeeland voert Buurtdiensten een proefproject uit met de bemid deling van alfahulpen. Die komen niet bij het bedrijf in dienst, maar werken zelfstandig. Buurtdiensten bemiddelt tussen de mensen die hulp nodig hebben en de alfahul pen. De overige medewerkers zijn wel in dienst van Buurtdiensten. MIDDELBURG - Ook voor komende week zijn er weer zomervakan tie-activiteiten georganiseerd voor de jeugd van 4 tot en met 14 jaar in Middelburg. Middelburg in Be weging, de sportafdeling van de ge meente, houdt sportieve spelletjes in de Magistraatwijk, Dauwendae- le, Stromenwijk, Centrum/Nieuw- Middelburg en Klarenbeek. Kinde ren kunnen zich vermaken met le vend sjoelen, speelkussen Wild Wild West en een clinic free-run ning. Deze activiteiten zijn te vin den op: maandag 16 juli, 13.00-16.00 uur: Magistraatwijk, grasveld Spinhuisweg; dinsdag 17 juli, 13.00-16.00 uur: Dauwendaele, grasveld Drie Heuvels; woensdag 18 juli, 13.00-16.00 uur: Stromen- wijk, grasveld Ilsselstraat; donder dag 19 juli, 13.00-16.00 uur: Centrum/Nieuw-Middelburg, gras veld Koepoortlaan; vrijdag 20 juli, 13.00-16.00 uu: Klarenbeek, gras veld J. Postkwartier. De clinic free-running duurt van 14.00 tot 15.00 uur en is voor kin deren van 7 tot en met 14 jaar. Middelburg in Beweging houdt in de week van 7 tot en met 10 augus tus weer andere sportieve activitei ten op dezelfde locaties en tijdstip pen (behalve in de Magistraat wijk). Dan kunnen kinderen zich uitleven op de tobbedansbaan of buikschuifbaan en is er voetbal- boarding en frisbee. Mark en Mathanje prikken blaren. foto Willem Mieras Jaap Vriens uit Kapelle. foto Willem Mieras De wandelaars zijn niet de enige mensen die tij dens de Vierdaagse een topprestatie leveren. Dui zenden vrijwilligers van het Rode Kruis zijn elke dag in de weer om blaren te prikken en pleisters te plak ken. Mathanje den Boer (35) uit Hansweert en Mark Koop man (19) uit Sint-Maartensdijk van de Rode Kruis-afde- ling Tholen-Reimerswaal reizen met nog elf anderen af naar Nijmegen. Je moet er maar zin in hebben: de hele week boven stinkende zweetvoeten hangen, maar Mathan je, die voor de eerste keer meegaat, vindt het 'een hele leu ke uitdaging'. „Het lijkt me fantastisch om zo'n evene ment mee te maken." De vrijwilligers hebben een speciale cursus gevolgd om 'wandelletsels' te behandelen. „Ons doel is om voeten met blaren zó goed af te plakken, dat de wandelaars er vier da gen lang mee door kunnen lopen", zegt Mark, die voor de derde keer meegaat. Zijn tips voor wandelaars om blaren te voorkomen: „Trek heel vaak droge sokken aan, zorg dat je schoenen goed ingelopen zijn, drink veel water, en ge bruik eventueel kamferspiritus voor droge voetzolen." Een rode zakdoek om zijn hoofd, trompet in de hand en de Zeeuwse vlag op zijn rug'. Zo is Jaap Vriens (69) uit Kapelle steevast te herkennen tij dens de Vierdaagse van Nijmegen. Hij hoopt volgende week zijn tiende vierdaagsekruisje te halen. Jaap, die in 1958 als vijftienjarige jongen voor de eer ste keer mee wandelde, verheugt zich elk jaar weer op het feest in Nijmegen. „Die sfeer is echt geweldig. Het begint al bij de start: dan begint iedereen te zingen voor wande laars die jarig zijn. Als ik onderweg langs een muziekkorps loop, dan blaas ik op mijn trompet, en roep ik 'aanvalluh!' Ze reageren bijna altijd op mijn getoeter." Dit jaar is een speciale editie voor Jaap, want hij loopt sa men met zijn twaalfjarige kleindochter Vera, die in Empel (bij Den Bosch) woont. Ze lopen samen dertig kilometer per dag. Samen met Vera meedoen, was altijd een grote wens van Jaap. Hij zegde er zelfs de zeilweék met zijn shantykoor Het Veerse Scheepstuig voor af „Ik dacht al tijd: als ik ooit nog eens met één van mijn kleinkinderen kan lopen, dan zou dat echt klasse zijn." 1 GENIET MET KORTING bij De Parel in Hof Domburg Tegen inlevering van deze coupon 2 VOOR 01 PRIJS VAN 1 Adie is geldig tot en met 30 september 2012. ■- Alleen geldig voor het dag- en weekendtarief en mei in combinatie met andere ^t>E. PAREL, acties. 1 V- - i Kuur- Beautycentrum De Parel kuurifiolcorribyigril www.beautycentrumdeparel.nl GOES - Opnieuw heeft een autobe drijf in Goes de deuren gesloten. Bogaers Jaguar is per 1 juli dicht. Bogaers was sinds 2008 gevestigd in Goes. Een medewerker van het bedrijf noemt de economische cri sis als belangrijkste oorzaak van de sluiting. „Het bedrijf is daardoor nu niet levensvatbaar." De klanten van de garage kunnen terecht bij de andere vestiging van Bogaers, in Breda. Vorige week werd be kend dat Jan Hop, dealer van Chrysler, Dodge, Jeep, Lancia, Su baru en SsangYong, dicht is. Dat bedrijf wordt voortgezet in Roosendaal. Vooral de dealers van de meer exclusieve en duuurdere automerken hebben het zwaar in het huidige klimaat. 0 tot 4 jaar Aparte baby-, dreumes en peutergroep. Kleinschalig flexibel. Uitdagend natuurlijk buitcnspeelterrein. In het centrum van Middelburg. Voor meer informatie: www.koozie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76