zeeland 123 Ivo Siegers is klaar voor scheikundewedstrijd VS Scheepswerf (ZONDAG OPEN -10.00-1 7.QO uurj www.gardcnlitcstylc.nl RROFJTEERWAN-DE^ZOMERAANBIEDINGEN!! Golf, Schelpweg/Krommeweg. Uit breiding golfbaan, bouw hotel, 36 villa's en 30 appartementen. Van Garderen Dekker (in procedure) Wellnesshotel, KPN-gebouw, Van Voorthuijsenstraat. 30 suites, well ness, parkeerkelder. Bommetje (in procedure) Klein Badpaviljoen, Badhuisweg. 5 appartementen; parkeerkelder. Van Garderen Dekker (in procedure) 't Maereltje, Domburgseweg. Her bouw. Pension (20 suites). Hooge Duyn Domburg BV (in procedure) Residence Wijngaerde, Badstraat. Herbouw. 29 appartementen, win kels, restaurant, cafetaria, parkeer kelder. Arcus Resorts (bijna af). Appartementen boven winkels /horeca, diverse lokaties en initia tieven (in procedure) Strandpaviljoen De Watertoren. Uitbreiding. Bommeljé (voorlopig ingetrokken na bezwaren) Uitbreiding winkelgebied. Bad straat, Zuidstraat e.o.(kunststraat). (beleidsvoornemen) Singelproject, o.a. verplaatsing su- MIDDELBURG Hugo de Grootln. 63 H In "De Griffioen" gelegen garagebox. Huurprijs 90,- p/mnd. Koop bespreekbaar zaterdag 14 juli 2012 door Pieter van Geldere MIDDELBURG - Ivo Siegers uit Mid delburg vertrekt 21 juli naar Was hington om deel te nemen aan de Internationale Scheikunde Olym piade. De 18-jarige Middelburger behoort tot het vierkoppige stu dententeam dat ons land vertegen woordigt in de Verenigde Staten. Alleen de beste vier studenten op de nationale olympiade mochten mee, Ivo werd tweede. Ook in Washington bestaat de proef uit theorie en praktijk. Ivo: „De theorietoets weegt wel zwaar der dan de praktijkopdracht. Toen ik vorig jaar voor het eerst mee deed met de nationale olympiade schrok ik wel van de nieuwe stof Die ligt op het niveau van het eer ste jaar op de universiteit. Voor een vijfdeklasser vwo is dat wen nen. Dit jaar kon ik daar makkelij ker mee uit de voeten." De praktijkopdracht bestaat uit, simpel gezegd, het maken van nieuwe stoffen uit een aantal be- ginstoffen. Dit gebeurt aan een lab tafel met de welbekende bekers en reageerbuisjes. Ivo scoorde op de 'nationale' het best op dit onder deel. „Toch hebben de teamleden de afgelopen tijd een analyse ge maakt van de zwakke punten om die te verbeteren. Zo proberen we ons zo goed mogelijk voor te berei den. Het is namelijk weer een indi viduele wedstrijd, we vormen geen team", legt hij uit. In het verleden belandde Neder land vaak in de middenmoot. Vol gens Ivo is het moeilijk om landen als China en de VS voor te blijven, omdat zij meer tijd en aandacht besteden aan de proef „We gaan voor een plek bij de beste dertig procent. Dat komt dan neer op brons." Zijn scheikundeleraar op het Neha- lennia stimuleerde hem om mee te doen aan de olympiade. „Hij is hier altijd heel enthousiast mee be zig. En ik vind het wel een eer." De studenten gaan niet alleen zwoegen in Washington. Er is ook ruimte ingelast voor een kennisma king met het politieke centrum van de VS. Na de zomer gaat Ivo natuur- en wiskunde studeren in Utrecht. Geen scheikunde dus. „Ik vind de ze combinatie leuker en ben er ook goed in. Toevallig gaan nog twee andere jongens uit het team dezelfde studie doen. Dat is dus wel vreemd: nu meedoen met scheikunde, maar dit niet gaan stu deren. Het liefst word ik later on derzoeker. Zoiets als de onderzoe ken die ze nu doen in Zwitserland voor de deeltjesversneller." Garden Life Style TUINMEUBELEN Pres. Rooseveltlaan 745 VLISSINGEN permarkt naar buitenrand; woning bouw; voorzieningen. Gemeente Veere (plan nog in de maak) Nehalenniagebied. Herinrichting met evt bebouwing Gemeente/ Van Garderen Dekker 't Groentje. Herinrichting Gemeente/eventueel Arcus Re sorts Verkeersplan. Eventueel recreatie- verdeelweg. Gemeente „En", zeggen de wethouders Jaap Melse en René Molenaar, „er komt nog meer." ARNEMUIDEN - De Historische Scheepswerf Meerman in Arne- muiden viert dit jaar zijn vijfjarig bestaan als museumwerf De oudste nog bestaande werf in Zeeland viert vandaag zijn verjaar dag met maritieme festiviteiten. Er is een maritieme markt (13.00- 17.00 uur), er zijn optredens, vertel theater demonstraties en een vei ling. Ook wordt om 12.00 uur de hoogaars ARM 17 te water gelaten en zijn diverse hoogaarzen te zien. Ivo Siegers met zijn medaille van de Nationale Scheikunde Olympiade. „Hier ben ik best wel trots op." foto Ruben Oreel Verrijking 'De ondernemersinitiatieven verrijken Domburg, ja zelfs de hele ge meente. Als mensen zeggen: vol is vol, het wordt veel te druk, dan on derschrijven we dat niet. Ondernemers werken aan de verbetering van het product.' Anne Mast, voorzitter Ondernemers Badplaats Domburg Residence Wijngaerde: kwaliteitsverbetering volgens de een, te massaal volgens de ander. foto Lex de Meester Plannen Domburg „funda Pieter Louwersestraat 30 IAan een verkeersluw hofje is deze ruime eengezins woning met 3 slaapkamers f gesitueerd. Het geheel is gelegen op een royaal per ceel van drca 164 m*\ De woning is degelijk onder- houden, maar eenvoudig van uitvoering. Vraagprijs 109.000,- k.k. Oost-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75