Nog weinig animo boodschappendienst Nieuwe Vlissingseweg is wat meer hufterproof WALCHEREN almanak Zuinig ZATERDAG 14 juli 2012 21 PZC Domburg zucht niet Buurtdiensten breidt onder crisis 22 en 23 uit 24 Ook was- en strijkservice Orionis Walcheren kost WMO-klanten vier euro per keer door Maurits Sep VLISSINGEN - De belangstelling voor de boodschappenservice van Orionis Walcheren is nog niet groot. Tot nu toe is er één wekelijk se klant, elf anderen laten inciden teel de vooraf bestelde boodschap pen thuisbezorgen. Vlissingers die huishoudelijke hulp krijgen, mogen hun hulp voortaan geen boodschappen meer laten doen. Ook wassen en strijken is geen taak meer voor de huishoudelijke hulp. De gemeente bezuinigt op de Wet Maatschappe lijk Ondersteuning (WMO) en geeft voor deze taken geen vergoe ding meer. Mensen moeten dus fa milie of kennissen inschakelen, of gebruik maken van diensten van Orionis Walcheren. Orionis Walcheren biedt een bood schappenservice en een was- en strijkservice aan. De gemeente heeft bepaald dat die diensten vier euro per keer kosten. Het tarief voor de boodschappenservice was al langer bekend, dat voor het was sen en strijken is deze week gepu bliceerd. Beide diensten worden op dezelf de dag aangeboden. Welke dag dat is, hangt af van waar iemand woont, zegt Marsha Wielemaker van Orionis Walcheren. Vlissingen is in vijf gebieden verdeeld. Op maandag zijn de binnenstad en het gebied tussen de boulevard, Rooseveltlaan en Van Woelderen- laan aan de beurt; op Paauwenburg, Rosenburg en Lam- merenburg; op woensdag Bossen- burg; op donderdag Westerzicht, West-Souburg en het westelijk deel van Oost-Souburg tot aan de Stemerdinglaan; op vrijdag de rest van Oost-Souburg en Ritthem. De boodschappen moeten een dag van tevoren worden besteld en worden gekocht bij Albert Heijn. Dat was volgens Wielemaker de enige supermarkt waarmee een contract gesloten kon worden. De was- en strijkservice kost vier euro, ook als mensen ervoor kie zen hun spullen alleen te laten wassen, of alleen te laten strijken. Tegen meerkosten is het mogelijk kleding te laten stomen of repare ren, aldus Wielemaker. De was wordt volgens tot in de hal na de voordeur gebracht, ook als iemand tweehoog in een appartementen gebouw woont. De was- en strijkservice zit in Mid delburg, op het terrein van het vroegere Lété, dat nu onderdeel is van Orionis Walcheren. SSBaBaaS8M»M8 MIDDELBURG Sergmann benoemd tot burgemeester Harald Bergmann is vrijdag door de Ministerraad officieel benoemd tot burgemeester van Middelburg. De benoeming gaat in op 27 augus tus. Bergmann (46) is lid van de WD en nu nog burgemeester van de gemeente Albrandswaard. Hij woont in Poortugaal, is gehuwd en vader van twee kinderen. Berg mann volgt Koos Schouwenaar op, die met pensioen is. ZOUTELANDE Vlissinger rijdt zonder geldig rijbewijs De politie heeft vrijdagochtend vroeg in de Blauwpoortseweg in Zoutelande een 25-jarige Vlissinger aangehouden. De man bestuurde een personen auto terwijl hij niet in het bezit was van een geldig rijbewijs. De 25-jarige Vlissinger gaf daarnaast ook een valse identiteit op. De aan houding vond plaats rond 05.00 uur. GOES Congres Jehova's Getuigen in Goes Duizenden Jehova's Getuigen uit Zuid-West Nederland zijn dit week einde bijeen in de Zeelandhallen in Goes. De gelovigen doen er aan bezinning en zelfonderzoek. Het kerkgenootschap telt in Nederland ruim 30.000 leden. Prediking is ver plicht voor leden: daarom komen ze regelmatig langs de deur om het geloof te verkondigen. Het congres duurt nog tot en met zondag. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Het is zichtbaar even wennen aan een andere ma nier van inparkeren, maar de Nieu we Vlissingseweg in Middelburg is sinds deze week wat meer hufter proof. De gemeente heeft deze week, zo als beloofd, schuine parkeervak ken aan de huizenzijde op de weg geschilderd en camera's geplaatst. Dit weekend gaat ook een bewa kingsbedrijf surveilleren in de straat. De maatregelen moeten voorkomen dat vandalen bij het richting Vlissingen fietsen of brom men de geparkeerde auto's bescha digen. Bewoners van de Nieuwe Vlissing seweg, tussen Middelburg en Vlis singen, klagen al lang over bescha digingen aan hun geparkeerde au to's. Regelmatig was het in het weekend raak, vooral in de nacht van zaterdag op zondag. Met scher pe voorwerpen werden krassen ge maakt op de zijkanten van de au to's en werden spiegels afgetrapt. Door de schuine parkeervakken staan auto's nu niet meer parallel aan de stoep en kunnen spiegels niet meer zo makkelijk worden vernield. De vakken zijn niet heel erg schuin gemaakt, omdat de weg dan te smal zou worden voor het verkeer. Op de eerste twee delen van de weg, vanaf Middelburg gezien, zijn geen vakken geschilderd. Door de smalte van het eerste deel en het tweerichtingsverkeer op het twee de deel was hier niet genoeg ruim te voor schuinparkeren. Tip? redactie@pzc.nl De vergadering van de raadscommis sie Bestuur en Middelen in Terneu- zen was die avond van groot belang. Het ging over bezuinigingen, nog zwaarder dan de geachte raadsleden ooit hadden durven denken. Sombe- re gezichten dus, met een wethouder van financiën die de bedragen brom mend opsomde. Toen hij even stokte omdat hij een aantal niet direct para te cijfers moest opzoeken, klonk een oorverdovende knal. Een aanslag op de naast hem gezeten burgemeester Nee, een ongelukje. Diens hydrau lisch aangedreven zetel begaf het. De burgervader met een rood hoofd: „Ja, ik ben nogal een gewichtig man." De wethouder droog: „Dank je zeer. Re paratie van die stoel jaagt ons nog verder op kosten!" Sinds deze week worden op een deel van de Nieuwe Vlissingseweg auto's schuin geparkeerd om vandalisme tegen te gaan. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73