Stewards gedwongen tot smokkel mm 61 binnenland na een ongeluk? Bokser Badr Hari klaagt politie aan Wie rijdt nu door Gezin ontvoerd op Schiphol ifcim zaterdag 14 juli 2012 Personeel met familieleden op Curacao onder druk gezet Smokkelaars vinden nieuwe manier om drugs langs doua ne te krijgen. Steward met tien kilo cocaïne in zijn bagage zegt dat zijn fa milie bedreigd werd. Vliegmaatschappijen overwe gen 1.00 procentscontrole. door Frans van den Berg SCHIPHOL - Personeel van Arkefly wordt door bendes bedreigd om drugs mee te nemen op vluchten naar Schiphol. Dat stelt directeur Steven van der Heijden van de luchtvaartmaatschappij. Het gaat vooral om mensen die op Curasao wonen. „We hebben enkele tientallen per soneelsleden op de Antillen gewor ven omdat die ook Papiamento spreken. Juist van die personeelsle den weten de bendes precies waar ze wonen, wie de familieleden zijn en waar de kinderen naar school gaan. Dat is een makkelijke groep om te bedreigen", legt Van der Heijden uit. „We krijgen ook steeds vaker te maken met drugssmokkel vanuit onze bestemmingen in Mexico en de Dominicaanse Republiek, maar volgens mij wordt alleen op Cura sao personeel bedreigd. De verha len daarover gingen al jaren, maar daar konden we nooit een vinger achter krijgen. Tot onlangs een me dewerker van ons werd aangehou den en hij verklaarde te zijn be dreigd", doelt Van der Heijden op de aanhouding van een steward met tien kilo cocaïne in een koffer. De marechaussee op Schiphol hield deze 27-jarige man uit Cura sao op 17 juni aan. Volgens woordvoerder Ton Scher- renberg van de cabinevakbond VNC werden bij de KLM in het verleden ook personeelsleden on der druk gezet om mee te werken aan drugssmokkel. „Curasao is er om berucht, maar de KLM heeft indertijd actie ondernomen. Zo is er een ander hotel gekozen waar geen criminelen rondhangen. Daarnaast wordt al het personeel bij vertrek al volledig gecontro leerd. Er kunnen dan geen drugs in de bagage komen. Wanneer ben des dat weten, is die doelgroep niet interessant meer. Maar ja, dan heb je inderdaad nog catering, ba gagewagens en mensen die ge woon drugs in een vleugel van een vliegtuig weten te stoppen", wijst Scherrenberg naar enkele recente drugszaken. In bagagecontainers van de KLM uit Zuid-Amerika werd in maart zelfs driehonderd kilo cocaïne ge vonden. Het onderzoek van de ma rechaussee naar de zaak op Schip hol loopt nog, waarbij wordt ge probeerd de hele drugslijn op te rollen. „Kijk, dat er drugs in bagage of het toestel worden aangetroffen is tot daar aan toe, maar dat personeels leden worden bedreigd gaat ons te ver. Misschien moeten wij ook maar een 100 procentscontrole bij vertrek opzetten in overleg met de autoriteiten. Zeker als dat de veilig heid van het personeel ten goede komt", kondigt Van der Heijden aan. De Arkeflydirecteur noemt het on zin dat zijn personeel in een onvei lig hotel zou zitten. „We wisselen regelmatig van hotel. Bovendien wordt lokaal personeel thuis be dreigd." AMSTERDAM - Kickbokser Badr Ha ri heeft aangifte gedaan tegen het team van de politie Amsterdam dat onderzoek doet naar een ern stige mishandeling tijdens het dan- cefeest Sensation in de Amster dam ArenA. Dat liet zijn advocate Bénédicte Ficq gisteren weten. Ficq vermoedt dat er 'een open communicatieve verbinding' be staat tussen het onderzoeksteam en De Telegraaf Deze krant be richtte de afgelopen dagen uitvoe rig over de mishandeling en het onderzoek. De raadsvrouw vindt dat verdacht. „Het verstrekken van opsporingsin formatie door de politie aan jour nalisten is schending van het ambtsgeheim. Daarom is bij de of ficier van justitie aangifte gedaan en is verzocht om een onderzoek van de Rijksrecherche." Vorige week zaterdag deed zich in een van de skyboxen in de ArenA een vechtpartij voor, waarbij een 38-jarige man ernstig letsel opliep. De 27-jarige kickbokskampioen was op dat moment ook in de sky- box aanwezig. De politie onderzoekt onder meer kleding van Hari om te beoorde len of hij betrokken was bij de knokpartij. Vooralsnog is hij noch als verdachte noch als getuige aan gemerkt. door Floor Ligtvoet MAANDAG 16 JULI T/M DINSDAG 17 JULI Wil je ook snel en makkelijk online de basiskennis, de uitzonderingen, de ezelsbruggetjes en de weetjes leren? Leer dat nu doormiddel van de online cursus Nederlandse spelling grammatica bij Whizzie.nl! MAANDAG 16 JULI T/M DINSDAG 17 JULI De Brabantse natuur verkennen vanuit een prachtige lodge voor 4 personen. Lekker zonnebaden voor je lodge of met je vrienden of familie in een sloep heerlijk over de Maas dobberen. Dat klinkt elke levensgenieter als muziek in de oren! DEN HAAG - Een ongeluk veroorza ken en in plaats van uit te stappen en het slachtoffer te hulp te schie ten juist extra gas geven. Het lijkt onvoorstelbaar. Want wie laat nu een slachtoffer ernstig gewond ach ter op straat? Voor de vader van de 13-jarige Donnie Rog, die vorige week in Den Haag geschept werd door een donkere Seat en het ongeval niet overleefde, blijft het een raadsel. „Deze man heeft onze zoon ge woon als oud vuil langs de weg la ten liggen. Hoe dat voelt is met geen woorden te beschrijven", zegt hij tegen AD/Haagsche Cou rant. Hij zou zelf gestopt zijn en ge holpen hebben, geeft Anton Rog aan. De man die Donnie's dood op zijn geweten heeft, is niet de enige die bij een ernstig ongeval het gaspedaal indrukt. Met enige regelmaat raken fietsers, voetgan gers of andere weggebruikers ern stig gewond en gaat de dader er vandoor. Bij het Waarborgfonds Motorverkeer melden zich per dag drie mensen die hierbij lichamelij ke schade opliepen. „Van een ge broken voet tot een dwarslaesie", vertelt woordvoerder Jelle Smits. Bij dit soort ongeluk vallen gemid deld 4 tot 5 doden. Als de dader niet meer achterhaald kan worden of onverzekerd blijkt te zijn, kun nen slachtoffers een schadevergoe ding krijgen bij het waarborg fonds. Het fonds keert per jaar 10 miljoen euro uit aan slachtoffers van een doorrijder. Oud-verkeersofficier van justitie Koos Spee behandelde veel door- rijd-strafzaken. „In meer dan de helft van de zaken is er drank in het spel", weet hij. De dader rijdt door, slaapt zijn roes uit en meldt zich daarna bij de politie. Want wie zich binnen twaalf uur na het ongeval alsnog bij de politie meldt, wordt niet vervolgd voor het doorrijden na een ongeval, zo staat in de wet. En dat weten veel van deze daders maar al te goed, al dus Spee. Het is uren later heel moeilijk nog na te gaan of de be stuurder achter het stuur zat met een slok te veel op. „Doorrijders zijn niet bepaald de bloem der na tie", verzucht Spee. Op doorrijden staat een maximale celstraf van drie maanden en ont zegging van de rijbevoegdheid voor maximaal vijfjaar. Raakt de benadeelde zwaargewond of leidt het ongeluk tot de dood dan kan de dader ook daar voor worden vervolgd. Als door roekeloos rijge drag een dode valt, kan dat een ge vangenisstraf van maximaal zes jaar opleveren. De man die Donnie schepte en zich later meldde, was naar eigen zeggen in paniek geraakt. Hij moet zich voor de rechter verantwoor den voor dood door schuld in het verkeer en het verlaten van de plaats van het ongeval. AM 1 MAANDAG 16 JULI T/M DINSDAG 17 JULI Ben jij op zoek bent naar een leuke, eenvoudige, maar bovenal effectieve en onmisbare training voor een gezond lichaam die je thuis kunt doen? Dan is deze deal echt wat voor jou! sassl JE KUNi ONS OOK VOLGEN OP TWITTER: ©SWEETDEALNL EN FACEB00K: /SWEETDEAL.NL SCHIPHOL - Een echtpaar dat met twee kleine kinderen terugkeerde van vakantie op Curasao, is in maart vanuit een parkeergarage op Schiphol ontvoerd. De marechaus see maakte dat vrijdag bekend. Het gezin was gevolgd vanaf de aankomsthal. „Bij de garage doken twee mannen op en werd een vuurwapen tegen het hoofd van de man gezet. In hun eigen auto moesten ze richting Den Haag rij den. Daar werden ze van hun baga ge beroofd. De daders waren op zoek naar drugs en toen ze die niet vonden, kreeg de man enkele trappen. De marechaussee hield aan de hand van camerabeelden eind mei een 29-jarige man aan zonder vaste woon of verblijf plaats. Dat gebeurde in een Huis van Bewaring, waar de man al ver bleef voor een geweldsdelict. De marechaussee maakte de ont voering pas vrijdag bekend nadat eerder deze week een tweede ver dachte, een 32-jarige vuurwapenge vaarlijke Rotterdammer, in zijn woonplaats werd klemgereden en aangehouden. De marechaussee sluit verdere aanhoudingen niet uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6