15 stevig in Zeeuwse klei zaterdag 14 juli 2012 NISSE Muziekfestival Pastorale. Optredens op het dorps plein van lain Matthews, Marjolein Meijers, Het Zes de Metaal en vele anderen. Toegang gratis. Vanaf 14.30 uur. Info: www.pastorale.nl OOSTKAPELLE Met de imker mee (kinderactiviteit), bij Terra Maris. Het is belangrijk goed gesloten kleren te dragen met lange mouwen, lange broek en sokken. Kinderen worden verkleed als echte imkers. Geschikt voor kin deren vanaf 8 jaar. Deelname: volwassenen 7,- euro en 4,50 euro voor kinderen. Om teleurstelling te voorkomen van tevoren aanmelden, liefst via reserveringen@terramaris.nl. Duinvlietweg 6 (Terra Maris), van 10.30 tot 12.00u. OSSENISSE Open imkerijdag bij bijenteeltstation Kreverhille. Het teeltstation is een samenwerking tussen Neder landse en Belgische imkers en zet zich in om de kwa liteit van de bijen en imkers verder te verbeteren en de samenwerking met de omgeving te stimuleren. Van 10.00 tot 16.00 uur, Langeweg 8, Ossenisse. Tij dens het ambachtelijk weekend op 18 en 19 augus tus opent Kreverhille opnieuw de deuren. PHILIPPINE 47e Ronde van Philippine. Jeugdcategorieën 1 t/m 7 (8 t/m 14 jaar) jongens en meisjes. Nieuwelingen wedstrijd en Elite- Beloften zonder contract. Wieler wedstrijden vanaf 10.30 tot 19.00 uur. SCHARENDIJKE Beachsoccer toernooi, Perry's BeachClub, Noordzee strand, Brouwersdam, van 11.00 tot 17.00 uur. SLUIS 3 Zeeuws Weekend. Sluis staat bol van de activiteiten, producten, ér is een streekmarkt op beide dagen met streekproducten, schapen, gei tjes en lammetjes e.d. Op Zaterdag is er een fokveetentoonstlling met echte Belgische wit-blauwrunderen. Veehouders uit de regio presen teren de dieren voor de keuringen en de tentoonstel ling. Tevens is er een kalver-opfokwedstrijd voor de jeugd als onderdeel van de fokveetentoonstelling. Reuzenstoet waaronder de Sluise reus Jantje van Sluis op zondag, tevens is er die dag een stadsom roepersconcours. STAVENISSE Braderie, Voorstraat en omgeving, gehele dag TERNEUZEN Rondleiding Sluizencomplex. Ontdek de werking van een sluisbrug in de 18 meter diepe brugkelder en ge niet van een magnifiek uitzicht vanaf de radartoren. Bewonder de grote zeeschepen die rakelings bij u langs varen. Zeevaartweg 11, van 13.30 tot 15.00u. THOLEN Openstelling oude stadhuis met concert en exposi tie Hoogstraat 12, 13.30 tot 17.00 uur. VEERE Vismarkt. Elke zaterdag op de kaai, 10 tot 16u. Sjezenrijden. Van 11.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN Kermis, Centrum, gehele dag WESTENSCHOUWEN Staatsbosbeheer Kabouterpad, speciaal voor kleu ters, in de boswachterij. Vertrek bij de Excursie- schuur. Kosten 4,00 volwassenen, 2,00 per kind t/m 12 jaar. Duur VA uur. Kraaijensteinweg 140, van 13.30 tot 15.00 uur. WESTKAPELLE Ringrijden XL, van 08.00 tot 18.00 uur, op de Markt. Tevens Westkappelse Actiemarkt in de directe omge ving van het marktplein en in de Kloosterstraat (vere nigingen en particulieren verkopen hun waar/spullen, een leuke markt waar allerlei verkocht wordt). Deze markt duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Ook is er een Kindermarkt op het parkeerplein bij de Markt in Westkapelle, van 13.00 tot 17.00 uur. Voor de kinderen is er mechanisch ringrijden en zij kunnen ook een rondje pony rijden tussen 14.30 en 15.30u, vertrek bij de kerk. In de tuin van het Polder huis zijn ouderwetse spelletjes en er is een Sportbal- lenquiz. WOLPHAARTSDIJK EN OUD-SABBINGE 2e Kunst Crearoute Wolphaarstdijk en Oud Sab- binge. Allerhande kunstenaars en creatievelingen to nen u graag wat zij maken en doen! Van 10.00 tot 16.00u. YERSEKE Natuurvaartocht met M.p.s. Adriana. Rondvaart over het grootste Nationaal Park van Nederland De Oos- terschelde. U krijgt te horen en te zien wat zich zoal op het water afspeelt voordat de mosselen aan wal komen om verwerkt te worden. De veiling, het ver watergebied, de vismethode en het aan wal zetten door de walvissers. Prinses Beatrixhaven, van 10 tot 12 uur. (Ook op zondag). ZOUTELANDE Antiek en Curiosamarkt, Centrum, 10 tot 17 uur. ZONDAG 15 JULI BURGH-HAAMSTEDE Natuurmonumenten Bunkerbos, excursie, Slotbos /Zeepeduinen, van 10.00 tot 12.00 uur. Hoge dichte schoenen en lange broek aanbevolen met de excur sie en neem een zaklamp mee. Kosten: 9.00 euro p.p., kinderen t/m 12 jaar 4.00 euro p.p.. Aanmelden verplicht aan de balie VVV Schou- wen-Duiveland, kantoor Burgh-Haamstede, Noord straat 45a. Telefonisch: 0900-2020233. Vertrek toe gangshek Slot Haamstede tegenover Hotel Bom. COLIJNSPLAAT Yoga op het strand. Elke zondag tussen 10.00 en 11.00 uur uur op het strandje bij de haven. Vrije in loop, €5,- per les. GOES 4 Scootersprint. Over een afstand van 150 meter worden de sprintwedstrij den gereden op het industrieterrein in de Poel 2 in de Columbusweg. Er is een testbank aanwezig voor het meten van het vermogen van je scooter of brommer. Er kan ook op deze dag op de locatie worden inge schreven om deel te nemen aan de scootersprint, dit kost €30,-(voor deelname en verzekering). Inschrij ven voor dagdeelnemers kan de hele dag door 9.30 tot 12.00 uur. Eerste kwalificatieronde van 12.30 tot 16.30 uur, tweede kwalificatieronde Finales vanaf 17.00 uur. 13e Zeeuwse Keverdag. Vanaf ongeveer 11.00 uur worden weer vele luchtgekoelde Volkswagens in Goes verwacht. Om je een idee te geven: jaarlijks zijn dit er ongeveer 250! Ook is er gedurende de he le dag een onderdelenmarkt. Daarnaast staan er kra men met leuke Kever-hebbedingetjes. Om 13.30 uur vertrekken de deelnemers aan de rondrit vanaf de Grote Markt door Zuid-Beveland; zij komen een dik uur later weer aan op het vertrekpunt. HULST Antiek-Boeken en Verzamelmarkt. Grote Markt, van 11.00 tot 17.00 uur. Torenbeklimming Willibrordus Basiliek Hulst. Kaar ten a 4,50 euro per persoon zijn verkrijgbaar bij alle VW-kantoren in Zeeland. WV Hulst: 0114-315221. Een combinatie van deze excursie met de ZomerVes- tingWandeling om 15.30 uur is mogelijk tegen gere duceerd tarief a 7,00 euro. WV Hulst, Steenstraat 37, van 14.30 tot 15.30 uur. KAMPERLAND Zeelessen op het Banjaardstrand door Natuur Avon tuur. Op een leuke manier ontdekken wat er in de zee leeft. De bedoeling is dat de kinderen door ei gen ervaring ontdekken wat er allemaal in zee leeft, wat een schitterend natuurgebied de Noordzee is en hoe belangrijk het is om zwerfvuil op het strand en in de zee te voorkomen. Banjaardstrand (direct aan het water, bij de beachflag van NatuurAvontuur), van 13.30 tot 17.00 uur. MIDDELBURG Rondleiding Stadhuis. Het laatgotische stadhuis van Middelburg wordt gezien als een van de mooiste mo numenten van Nederland. Wandel met een gids door de prachtige zalen en aanschouw de oude meu belen, schilderijen en wandtapijten. U hoort alles over de geschiedenis van dit prachtige monument. Dagelijks (behalve vrijdag) om 11.30 uur en 15.15 uur. Volwassenen: 4,25 euro, 6 t/m 12 jaar, 65+, CJP en mindervalide: 3,75 euro, 0 t/m 5 jaar: gratis. RETRANCHEMENT Schattenjacht bij Strandpaviljoen De Zeemeeuw, duinovergang 1. Gratis deelname. Parkeren en naviga tie G. van Hoekestraat - Retranchement. Vanaf 15u. RITTHEM Rondleiding door Natuurgebied Rammekenshoek en het fort. U kunt van een vakkundige gids van het IVN een rondleiding krijgen door het historische fort en het naastgelegen unieke bos- en natuurgebied. Deel name 5,00 euro, jeugd t/m 12 jr. 2,50 euro, kinderen onder de 6 jaar gratis. Rammekesweg, vanaf 14 uur. WESTDORPE Canisvliet, op de grens in Zeeuws-Vlaanderen, is sinds 1995 gegroeid van 40 hectaren naar bijna 100 hectare. Een kreek, natte graslanden, jong bos en een oude boomgaard maken het geheel tot een na tuurgebied dat zijn weerga niet kent in de streek. Ga op stap met de gids en geniet van hqt mooie uit zicht, bijzondere planten en ontelbare vogels. Na af loop is het goed uitrusten in de Huiskamer van de Boswachter met een hapje en een drankje! Meene men: Laarzen of stevig schoeisel Contact: Natuurgids Joke den Blijker 0115-617486 of Boswachter Marij ke Lieman 0115-482806. Huiskamer van de Bos wachter, De Baeckermat, Bernhardstraat 80, van 14.00 tot 16.00 uur. IJZENDIJKE Roofvogeldemonstratie Valkeniershof. Maak kennis met kleine Daantje, grappige Biko, de snelwandelaar Pino en zo zijn er nog veel meerKlakbaan 5, van 15.00 tot 16.30 uur. Bekijk de volledige agenda op www.vwzeeland.nl. Daar kunt u ook evenementen toevoegen. voegt haar zus Carin toe. „Dat kan ook, je kan er ook een ijsje van maken", vertelt Jani- ne. „Gewoon, door in te vriezen." De Appelaere is begonnen in Zeeuws-Vlaan- deren. Henk Tazelaar had een grote appel boomgaard in Waterlandkerkje. „Ik wilde eens wat anders doen dan fruitteelt", vertelt Henk. Hij besloot zich volledig te richten op het maken van troebel vruchtensap. De eer ste flessen werden regionaal verspreid in Zeeuws-Vlaanderen. De Zeeuwen vonden het sap zo lekker dat de familie besloot het in Nederland te gaan verkopen. „De Appe laere, Perelaere en Sinaasappelaere zijn ver krijgbaar in de meeste horeca-gelegenheden in Zeeland. Maar ook in de supermarkt. „Te genwoordig verkopen de meeste Nederland se supermarkten het",vertelt Henk. Het authentieke, handgeschreven logo op de etiketten maken de fles duidelijk herken baar. Wat is beter om op het Zeeuwse strand te genieten van de ondergaande zon, met een koud glaasje Appelaere in de hand, eventueel met een scheutje van het een of ander? De familie Tazelaar experimenteert regelmatig met recepten voor cocktails. Zij bedenken iets, de bewoners van het dorp proeven en keuren. Hierbij een van'hun fa vorieten: i/6 grand marnier, 2/6 gin 3/6 Ap pelaere, druppeltje citroen en een ijsklontje. Appelaere wordt van Zeeuwse appels geperst. foto Fruitteeltmuseum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37