2 I Met volle aandacht op volle kracht Liever naar Zeeland dan de Wadden Zomergasten zaterdag 14 juli 2012 Even ontsnappen aan de drukte van alledag. Dat kan bijvoorbeeld door te mediteren. Dit jaar is het voor het eerst mogelijk om dat in groepsverband op een boot te doen. Meditatievaartocht heet het concept, dat bedacht is door meditatiecoach Karin Roelofs en schippersvrouw Jacqueline van Mill. door Ellen Jobse De regen slaat tegen het slaapkamerraam wanneer om half vijf 's ochtends de wekker gaat. De wind loeit rond het huis alsof 'ie zeggen wil: blijf lekker liggen. Maar daar is geen tijd voor, want om zes uur vertrekt de MS Onrust uit de haven van Burghsluis. Het weer lijkt zich aan te passen aan de naam van het schip. Bliksem schichten verlichten de zwarte he mel, terwijl de negen deelnemers aan de meditatievaartocht een voor een binnendruppelen. Wan neer iedereen aanwezig is, ma noeuvreert schipper Marcel van Mill zijn boot langzaam de Ooster- schelde op, terwijl gastvrouw Jac queline van Mill de bezoekers voor ziet van een bakje koffie of thee. Al snel worden vanachter het glas de eerste zeehonden gespot, waar op iedereen zich met een verrekij ker naar het buitendek spoedt. De ergste regen lijkt gelukkig voorbij. Het bovendek biedt een weids uit zicht over de Oosterschelde. Jac queline wijst op drie kotters, die bezig zijn met het binnenhalen van de mosselvangst. „Wij zijn vroeg wakker, maar zij waren nog vroeger", lacht ze. „Alles wat ze nu vangen, wordt vandaag nog naar de mosselveiling in Yerseke ge bracht en verkocht." Zonder verre kijker lijkt het of de zandbanken bezaaid zijn met rustende zeehon den, maar schijn bedriegt. Het blij ken bergjes zeewier te zijn. „Dat is aangespoeld door de harde wind van de afgelopen dagen", weet Jac queline. De Onrust nadert ondertussen de schelpenbank, waar het schip voor anker gaat. Meditatiecoach Karin Roelofs (56) wil net beginnen met haar uitleg over mindfulness en me ditatie als er grote druppels uit de hemel vallen. De groep verplaatst zich naar binnen, waar Karin haar Meditatiecoach Karin Roelofs begeleidt het inhoudelijke deel van de vaartocht. De stilte van het ochtendgloren wordt alleen onderbroken door het ronken De familie Zijlstra PASPOORT Naam: Familie Zijlstra Woonplaats: Damwald en Ooster hout Gespot: Oostburg door Correlli van Huiten Op minicamping De Paar- denwei in Oostburg zit de familie Zijlstra aan de koffie. Aly en Gauke (66) uit het Friese Damwald staan hier een weekje op de camping. Geert (64) en Marlies (52) zijn op familiebezoek met hun twee dochters, Vivienne (16) en Vero- nique (15). Zij staan iets verder op in Cadzand-Bad op camping Welgelegen. De familie van Geert komt al ja ren in Zeeland op vakantie. „Ik kom hier al bijna veertig jaar", zegt Geert. Maar voor Aly en Gauke is het pas de tweede keer. „We zijn eerder in Vrouwenpol der geweest. Dat was heel mooi. Je moest wel even fietsen voor het strand maar dan heb je ook wat", vertelt Gauke. De Friezen gaan liever naar Zee land dan naar de Waddeneilan den gaan. „Hier ben je vrijer dan op een eiland. Je kunt hier een stad bezoeken en hebt meer om handen. Op een eiland kan je al snel niks met slecht weer", vindt Aly. De familie heeft Zeeland zien veranderen. „Het was hier altijd rustig. Dat is de laatste tijd niet meer zo", meent Geert. „Vroeger waren er niet zoveel parken, te genwoordig komen er steeds meer", vervolgt hij. De dames houden van paardrijden en heb ben volgens de vader al bijna al le manages in Zeeuws-Vlaande- ren gezien. „Tja, in Zeeland heb je bredere paarden, daar val je niet zomaar af', grapt Gauke. Maar de favoriete activiteit van familie Zijlstra is haaientanden zoeken op het strand. „Kijk hoe veel we er al hebben!" 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34